Ważne
  Dąbrowa Górnicza: ponad tysiąc zawodników na Biegu...

  Dąbrowa Górnicza: ponad tysiąc zawodników na Biegu Walentynkowym 2017 ZDJĘCIA, WIDEO

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ponad tysiąc zawodników i zawodniczek z województwa śląskiego oraz całego kraju stanęło na starcie szóstego już Biegu Walentynkowego w Dąbrowie Górniczej.
  Bieg Walentynkowy 2017 w Dąbrowie Górniczej
  1/200
  przejdź do galerii

  Bieg Walentynkowy 2017 w Dąbrowie Górniczej ©PAS

  Punktualnie o godz. 11.00 w niedzielę wyruszyli w trasę ulicami miasta oraz alejkami w parku Hallera, a start i meta znajdowały się przed Halą Widowiskowo-Sportową Centrum. Tam znajdowało się zaplecze imprezy, a po biegu czekała na wszystkich herbata, pączki i dekoracja tych, którzy wymyślili w tym roku najlepsze przebrania walentynkowe. Oprócz czasu podczas tego biegu na dystansie 5,5 kilometra liczą się bowiem nietuzinkowe pomysły i niecodzienne przebrania, których tym razem było mnóstwo.


  Zobacz galerię

  W rywalizacji wzięli udział zawodnicy i zawodniczki w kategoriach indywidualnych, była też kategoria biegu parami. Jako pierwszy linię mety przebiegł Tomasz Janusz z Kaniowa koło Czechowic Dziedzic.

  – Biegłem tutaj po raz pierwszy, zostałem zaproszony do udziału i warto było, bo jak się okazuje jestem pierwszy. Biega się super, ale trudno trasa, bo jest sporo błota i ostrych zakrętów. To wszystko ma swój urok, bo przynajmniej nie jest nudno. Teraz znajduje się w okresie przygotowawczym, więc takie biegi się przydają, żeby zobaczyć w jakim miejscu jestem z formą. Teraz szykuję się do półmaratonu w Warszawie na potem do mistrzostw Polski na 10 tys. metrów w Rybniku – mówił Tomasz Janusz. Wśród pań jako pierwsza pokonała linię mety dąbrowianka Dalia Delewska. Swoją kategorię mieli również ci, którzy przemierzyli dystans z kijkami do nordic walkingu.

  Wszyscy uczestnicy podkreślali, że atmosfera towarzysząca temu biegowi jest wyjątkowa i zawsze czeka tu dobra zabawa. Organizatorami biegu są: Stowarzyszenie Pogoria Biega w Dąbrowie Górniczej, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz Wydział Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama