Ważne
  Dąbrowa Górnicza: regaty o Puchar Polski na Pogorii III...

  Dąbrowa Górnicza: regaty o Puchar Polski na Pogorii III ZDJĘCIA

  PAS, mat. prasowe

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na Pogorii III w Dąbrowie Górniczej najlepsi polscy żeglarze ruszyli do pierwszego wyścigu regat o Puchar Polski w klasie Omega
  1/11
  przejdź do galerii

  Na Pogorii III w Dąbrowie Górniczej najlepsi polscy żeglarze ruszyli do pierwszego wyścigu regat o Puchar Polski w klasie Omega ©mat. organizatorów

  20 maja, punktualnie o godzinie 12 z plaży przy Pogorii III w Dąbrowie Górniczej najlepsi polscy żeglarze ruszyli do pierwszego wyścigu regat o Puchar Polski w klasie Omega.
  Zawody, w których startuje 40 jachtów i 150 zawodników potrwają do niedzieli 21 maja. Regaty o Puchar Pojezierza Dąbrowskiego mają wyjątkowy charakter, ponieważ podczas zawodów odbędzie się oficjalny jubileusz 75-lecia klasy Omega. Organizatorami są Klub Sportów Wodnych Fregata i Dąbrowskie Wodociągi.

  Zobacz galerię

  Zawody odbywają się przy pięknej, słonecznej pogodzie na jednym z najpopularniejszych zbiorników wodnych w województwie śląskim.
  Dużą atrakcją dla wszystkich fanów sportów wodnych jest możliwość obserwowania z bliska przygotowań, a później samych zmagań żeglarzy. Jachty bowiem do wyścigów wypływają z okolic plaży miejskiej Pogorii III przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych.

  Uroczystego otwarcia regat o Puchar Pojezierza Dąbrowskiego dokonali Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej, Agnieszka Pasternak, przewodnicząca Rady Miejskiej oraz Andrzej Malinowski, prezes Dąbrowskich Wodociągów, które są organizatorem - razem z Klubem Sportów Wodnych Fregata – imprezy.

  75-lecie kultowej wśród żeglarzy klasy Omega

  Regaty o Puchar Pojezierza Dąbrowskiego to jedna z dwóch edycji Pucharu Polski w klasie Omega, które w tym roku odbywają się w południowej Polsce. W tym roku cykl regat o Puchar Polski składa się z ośmiu edycji rozgrywanych m.in.: w Wieleniu Zaobrzańskim, Mrągowie, Gdańsku, Żywcu czy Pucku.

  Regaty w Dąbrowie Górniczej mają wyjątkowy charakter. Polski Związek Klasy Omega ogłosił, że właśnie podczas dąbrowskiej edycji odbędzie się jubileusz 75-lecia klasy Omega. Jachty tej klasy są jednymi z najpopularniejszych w Polsce, o czym świadczy ogromna popularność regat. W Polsce Omegi mają już rangę jachtów kultowych, na których wychowały się całe pokolenia żeglarzy.

  Jednym z faworytów regat jest Radosław Stachurski, który w zeszłym roku zajął trzecie miejsce w Pucharze Polski. Radek to komandor KSW Fregata, wilk morski, autor piosenek żeglarskich, a na co dzień pracownik Dąbrowskich Wodociągów.

  Regaty o Puchar Pojezierza Dąbrowskiego trwały przez całą sobotę. Natomiast w niedzielę 21 maja pierwszy wyścig odbędzie się o godzinie 10, a zakończenie regat i wręczenie nagród planowane jest na godzinę 15.00. Zawody są eliminacją Pucharu Polski i Pucharu Śląska, rozgrywane są w dwóch klasach: Omega Sport i Omega Standard.

  Łączy nas woda!


  Nieprzypadkowo Dąbrowskie Wodociągi i Klub Sportów Wodnych Fregata są organizatorami regat o Puchar Pojezierza Dąbrowskiego. Jacht, na którym pływa załoga Fregaty to „Wodna Pasja”, a jej sternikiem jest pracownik wodociągów – Radosław Stachurski. To właśnie na „Wodnej Pasji” zdobył wiele tytułów, w tym tytuł mistrza Polski.

  Miejsce: Dąbrowa Górnicza, CSiR Pogoria III, ul. Malinowe Górki

  Program regat:

  20.05.2017r. (Sobota)
  • 08:00 – Pomiary klasowe, zgłoszenia do regat
  • 10:00 – Otwarcie Regat
  • 12:00 – Start do pierwszego wyścigu
  • 18:00 – Koncert piosenki żeglarskiej (KSW Fregata Pogoria 1 ul. Żeglarska 14)


  21.05.2017r. (Niedziela)
  • 10:00 – Start do pierwszego wyścigu
  • 15:00 – Zakończenie Regat, wręczenie pucharów i nagród


  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama