Dąbrowa Górnicza: są dwaj nowi wiceprezydenci miasta, dwaj...

  Dąbrowa Górnicza: są dwaj nowi wiceprezydenci miasta, dwaj odchodzą [ZDJĘCIA]

  PAS, mat. prasowe

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Damian Rutkowski i Marcin Bazylak to dwaj nowi wiceprezydenci Dąbrowy Górniczej
  1/2
  przejdź do galerii

  Damian Rutkowski i Marcin Bazylak to dwaj nowi wiceprezydenci Dąbrowy Górniczej ©mat. UM

  Marcin Bazylak i Damian Rutkowski to nowi wiceprezydenci, których powołał w piątek 1 lipca na stanowiska Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej. Zastąpili oni dotychczasowych wiceprezydentów, którzy funkcje te pełnili od 2006 roku.
  - Kiedy zostałem prezydentem miasta zależało mi na tym, aby zbudować doświadczony i pełen energii i zapału zespół, który pozwoli sprawnie zarządzać miastem. Znaleźli się w nim zarówno doświadczeni samorządowcy jak i ludzie młodzi, którzy zaczynali swoją aktywność w samorządzie. To właśnie oni z wielkim zaangażowaniem podpatrywali dobre praktyki stosowane w polskich i zagranicznych samorządach i przez lata z ogromną energią wdrażali je w Dąbrowie Górniczej, dzięki czemu dzisiaj w wielu obszarach jest ona wzorem do naśladowania dla wielu innych miast – mówił podczas wręczenia nominacji Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.


  Pierwszy z rąk prezydenta miasta nominację odebrał Marcin Bazylak, który objął funkcję I zastępcy prezydenta miasta oraz nadzór nad pionem inwestycyjnym i planistycznym, w skład którego wchodzi Wydział Inwestycji Miejskich, Wydział Urbanistyki i Architektury, Wydział Gospodarki Nieruchomościami, Wydział Geodezji i Kartografii, Biuro Funduszy i Projektów Unijnych, Biuro Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów oraz Jednostka Realizująca Projekt, odpowiadająca za projekt uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej na terenie Dąbrowy Górniczej.

  Damian Rutkowski od dzisiaj odpowiadać będzie za gospodarkę komunalną miasta, w tym Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Wydział Komunikacji i Drogownictwa, Wydział Ekologii i Rolnictwa oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego, a także za nadzór i współpracę z miejskimi zakładami i spółkami komunalnymi.

  - Dotychczasowi prezydenci wnieśli duży wkład w ostatnie 10 lat funkcjonowania miasta i ich cenne doświadczenie nadal będzie wykorzystywane, ustępują jednak miejsca, które zajmują jeszcze młodzi, a już doświadczeni samorządowcy z „krwi i kości”. Mimo, że nie mają jeszcze „czterdziestki na karku” w swojej karierze samorządowej mieli okazji poznać niemal wszystkie szczeble urzędowej struktury, biorą na siebie jeszcze większą współodpowiedzialność za Dąbrowę Górniczą i jestem przekonany, że nie zawiodą – podsumował Zbigniew Podraza.

  Za pracę wydziałów Oświaty, Zdrowia, Polityki Społecznej i Aktywności Zawodowej oraz Urzędu Stanu Cywilnego i Powiatowego Rzecznika Konsumentów dalej opowiadać będzie Iwona Krupa, która na stanowisko wiceprezydenta miasta została powołana w 2006 roku razem z odchodzącymi Henrykiem Zagułą i Pawłem Gocyłą.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do DG

   JOnn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Na ich miejscu robił byś to samo, poza tym faktycznie kasjerka w Nemo to naprawdę nobilitacja.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oj tam

   DG (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Tak
   Zasłużenie wciskanie tyleczkow przez rodziny przyniosły skutki żony kochanki matki mają posadki np.w Nemo a idz pan z takimi zasłużonymi młode wilki pozdrowienia dla rodzin wciskacie się a...rozwiń całość

   Tak
   Zasłużenie wciskanie tyleczkow przez rodziny przyniosły skutki żony kochanki matki mają posadki np.w Nemo a idz pan z takimi zasłużonymi młode wilki pozdrowienia dla rodzin wciskacie się a człowiek się dźiwi że nie do ruszenia są np. Kasierki zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama