Dąbrowa Górnicza: strażacy OSP Tucznawa mają nowy wóz bojowy...

  Dąbrowa Górnicza: strażacy OSP Tucznawa mają nowy wóz bojowy [ZDJĘCIA]

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nowy wóz trafił do strażaków ochotników z dąbrowskiej dzielnicy Tucznawa
  1/13
  przejdź do galerii

  Nowy wóz trafił do strażaków ochotników z dąbrowskiej dzielnicy Tucznawa ©mat. OSP Tucznawa/Facebook

  Do strażaków ochotników z Tucznawy dotarł właśnie oczekiwany od dawna pojazd ratowniczo-gaśniczy MAN TGM 18.340 4x4.
  To nowoczesny pojazd, dzięki któremu teraz wyjazd na akcje ratownicze i gaśnicze będzie jeszcze bardziej sprawnym, a i samo działanie w terenie efektywniejsze. – Pojazd posiada zbiornik wodny o pojemności 4 metrów sześciennych, autopompę o wydajności 2900 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, maszt oświetleniowy, kamerę monitorującą strefę z tyłu pojazdu. Samochód wyposażony jest w urządzenia najnowszej technologii, przy czym spełnia normy dotyczące emisji spalin EURO 6. Może zabrać sześciu ratowników do akcji – informuje Adrian Przybyła, prezes OSP w Tucznawie.

  Zobacz galerię

  Nowy pojazd przyjechał do Tucznawy z Kielc, gdzie znajduje się firma, która wygrała przetarg na jego dostawę. Jest nią P.U.H. Moto-Truck Leszek Chmiel. Koszt zakupu wyniósł 800 tys. zł. Pieniądze pochodziły m.in. z Komendy Głównej PSP ( 250 tys. zł), gminy Dąbrowa Górnicza (420 tys.zł) oraz środków własnych OSP, w tym składek przekazanych od mieszkańców (80,3 tys. zł.).

  GBA 4/29 MAN zastąpił wysłużonego Skota, który wcześniej został przekazany do Muzeum Miejskiego Sztygarka. OSP w Tucznawie posiada także Jelcza z 1976 roku oraz fiata palio weekend. OSP Tucznawa należy do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego od 2000 roku, a co za tym idzie podejmuje działania ratowniczo-gaśnicze nie tylko na terenie miasta, ale również województwa, a w razie potrzeby na terenie kraju.

  Nowy samochód będzie mógł wyjechać do akcji po uzbrojeniu w niezbędny sprzęt ratowniczo – gaśniczy i dokończeniu formalności związanych z wprowadzeniem do podziału bojowego. Ma to nastąpić już niebawem.

  Zakup tak nowoczesnego sprzętu nie byłby możliwy bez wsparcia osób zaangażowanych w uzyskanie dotacji. Jak przyznają strażacy podziękowania należą się emerytowanemu komendantowi wojewódzkiemu PSP nadbrygadierowi Markowi Rączce, prezydentowi Dąbrowy Górniczej Zbigniewowi Podrazie, radnemu Rady Miejskiej Sławomirowi Żmudce, zarządowi wojewódzkiemu OSP w Katowicach, a także mieszkańcom dąbrowskiej dzielnicy. Ogromne zaangażowanie w pozyskanie nowego wozu wykazali także oczywiście sami druhowie tucznawskiej OSP.

  ZOBACZ TAKŻE: Dąbrowa Górnicza pożar, pallił się zakład produkujący wyroby plastikowe

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama