Dąbrowa Górnicza: W ZSS mają najnowocześniejszy basen w...

  Dąbrowa Górnicza: W ZSS mają najnowocześniejszy basen w południowej Polsce

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  25-metrowy basen z sześcioma torami jest dziś jednym z najnowocześniejszych obiektów w całej Polsce

  25-metrowy basen z sześcioma torami jest dziś jednym z najnowocześniejszych obiektów w całej Polsce ©Piotr Sobierajski

  W Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków mają najnowocześniejszy basen w południowej Polsce. A będzie jeszcze lepiej.
  25-metrowy basen z sześcioma torami jest dziś jednym z najnowocześniejszych obiektów w całej Polsce

  25-metrowy basen z sześcioma torami jest dziś jednym z najnowocześniejszych obiektów w całej Polsce ©Piotr Sobierajski

  Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków będzie najnowocześniejszą tego typu placówką w południowej Polsce. A tymczasem w lutym wychowankowie szkoły, a w marcu br. uczestnicy zawodów pływackich rangi mistrzostw Śląska przetestują doskonale wyposażony i całkowicie wyremontowany basen. To pierwszy element całej układanki, bowiem budynek zostanie do 2018 roku całkowicie zmodernizowany i przebudowany. Wyremontowane zostaną m.in. wszystkie sale lekcyjne, sale gimnastyczne, powstanie także internat dla ok. 80 uczniów, którego dziś brakuje, a także zadaszona hala lekkoatletyczna.

  - Termomodernizacja i remont szkoły rozpoczął się 1 września 2015 r. Na początek gruntownie przebudowany został cały basen, łącznie z wymianą niecki basenowej na nowoczesną z blachy nierdzewnej - mówi Andrzej Latosik, dyrektor Zespołu Szkół Sportowych. - Mamy najnowocześniejszy chyba w całej Polsce system elektronicznego pomiaru czasu i połączony z nim ogromny telebim. Można wszystko na bieżąco wyświetlać. W piątek odbyło się już szkolenie ratowników i trenerów pływania, które prowadziła firma ze Szczecina. Mamy słupki startowe z Omegi, które są dziś jednymi z najlepszych w kraju i stosowane w większości specjalistycznych obiektów, gdzie rozgrywane są zawody rangi ogólnopolskiej - dodaje.

  Przebudowane zostało całe zaplecze. Są nowe szatnie, sanitariaty, dostosowane też do potrzeb osób niepełnosprawnych, sauny, nowe okna, wszędzie nowe płytki. Nowe jest „serce” basenu, czyli nowy układ filtrów do uzdatniania wody.

  - Na naszym 25-metrowym basenie można przeprowadzać na sześciu torach zawody o randze ogólnopolskiej. Na marzec mamy zaplanowane mistrzostwa Śląska. Mamy też nadzieję na organizację mistrzostw Polski w pływaniu - przyznaje Andrzej Latosik. Do ferii basen ma być gotowy, tak więc być może już w trakcie szkolnej przerwy w zajęciach będą mogły z niego korzystać dzieci, a potem zaczną się normalne zajęcia treningowe. W szkole jest dziś ponad 400 uczniów w gimnazjum z oddziałami sportowymi oraz liceum. Szkoła się specjalizuje w piłce siatkowej dziewcząt, koszykówce chłopców, pływaniu i lekkiej atletyce.

  - Mam nadzieję, że kiedyś doczekamy się wychowanego w murach naszej szkoły olimpijczyka. To będzie największy sukces szkoły. Już dziś w rywalizacji osób głuchych mamy naszego dąbrowskiego mistrza świata. To Konrad Powroźnik, który tytuł wywalczył na początku tego roku szkolnego w Meksyku. Trenuje go Artur Kieljan - podkreśla dyrektor ZSS.

  Szkołę czeka teraz remont segmentu A, kondygnacji piwnic, całej infrastruktury związanej z zasilaniem, stolarką okienną, kanalizacją. Wszystkie segmenty będą przebudowane. Będą nowe sale lekcyjne, nowa kolorowa elewacja i internat. Termomodernizacja ma się zakończyć do 31 grudnia 2018 roku. Koszty to ok. 16-17 mln zł. Do tego dojdą koszty budowy zadaszonej hali z bieżnią lekkoatletyczną.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dżafar kebab

   Klient (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Uwaga na Dżafar kebab w Dąbrowie Górniczej – włosy w jedzeniu, zepsute mięso, sałatki z resztek z kubła na śmieci, panie obsługujące plują do jedzenia, właściciel ignoruje wszelkie nakazy

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dabrowa tylko sportowa!

   AntySLD (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Basen super!! Teraz czas na szpital bo tu to tylko wstyd....

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama