Ważne
  Dąbrowa Górnicza: wakacyjna przygoda z Młodzieżowym...

  Dąbrowa Górnicza: wakacyjna przygoda z Młodzieżowym Ośrodkiem Pracy Twórczej ZDJĘCIA

  Klaudia Małek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dąbrowa Górnicza: wakacyjna przygoda z Młodzieżowym Ośrodkiem Pracy Twórczej ZDJĘCIA
  1/23
  przejdź do galerii

  ©K. Małek, mat. MOPT

  Ostatnio zabrzmiał ostatni dzwonek, uczniowie masowo opuścili szkolne mury i rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje. W tym roku miasto ponownie nie pozwala nudzić się najmłodszym. Oferta przygotowana przez MOPT, PKZ, Muzeum Miejskie „Sztygarka” oraz MBP zadowoli nawet najbardziej wymagających.
  Od 1 lipca do 25 sierpnia br. w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej odbywają się półkolonie dla uczniów szkół podstawowych. Całość finansowana jest przez miasto. Oferta jest bardzo różnorodna. Dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach fotograficznych, wokalnych, dziennikarskich, nauczyć się gry na gitarze, a nawet poznać metodę shibori – japońską technikę barwienia tkanin. Na jednych z ostatnich zajęć dzieci samodzielnie stworzyły wzorzyste, unikatowe apaszki, własnoręcznie malowały torby oraz koszulki. Mogli również uczestniczyć w warsztatach wokalnych pod przewodnictwem Dariusza Szwedy oraz Dariusza Ziółka.

  Ponadto, w środę MOPT gościł Ochotniczą Straż Pożarną z Tucznawy. Wizytę poprzedzał pokaz ratownictwa i lekcja o bezpieczeństwie. W ostatnim czasie najmłodsi poznawali też tajemnice fizyki w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Przeprowadzone eksperymenty wywarły na nich ogromne wrażenie. W czwartek jedną z atrakcji była ścianka wspinaczkowa, która cieszyła się największym zainteresowaniem u najmłodszych.

  - Trzeba stworzyć takie warunki, by dzieci i młodzież chciała zostać w tym prawdziwym świecie, a nie wirtualnym. To rola nas dorosłych, by zatrzymać dzieci w realnej rzeczywistości. Nie ma dzieci niezdolnych, talent stanowi tylko 2 procent, reszta to ciężka praca. Trzeba tylko odpowiednio do nich trafić i właśnie to jest rolą naszego ośrodka – mówi Iwona Wilk, dyrektor MOPT-u. Półkolonie prowadzi od 15 lat, a swą pasją i zaangażowaniem kształtuje pokolenia niezwykle uzdolnionych, młodych artystów.

  Zobacz galerię

  Idea Akcji Lato to ruch, warsztaty artystyczne, brak telefonów na rzecz rozmów z rówieśnikami. Półkolonie w Miejskim Ośrodku Pracy Twórczej to idealne rozwiązanie zarówno dla dzieci aktywnych, głodnych wrażeń, jak i nieśmiałych, zamkniętych na nowe doświadczenia. Dzieci poprzez dostęp do sztuki, teatru, a nawet sportu mogą odkryć w sobie pasję, która diametralnie odmieni ich życie tym samym kształtując przyszłość.

  Więcej informacji pod numerem telefonu: 32 262-54-61. Zapisy i szczegóły dostępne w sekretariacie MOPT.

  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  ZOBACZCIE FILM: Mija 20 lat od powodzi tysiąclecia:
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama