Ważne
  Dębowy Maj Festiwal: teatr ognia, motocross i gigantyczne...

  Dębowy Maj Festiwal: teatr ognia, motocross i gigantyczne zjeżdżalnie nad Pogorią III ZDJĘCIA

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dębowy Maj Festiwal trwa w Dąbrowie Górniczej
  1/138
  przejdź do galerii

  Dębowy Maj Festiwal trwa w Dąbrowie Górniczej ©Dariusz Nowak

  Dębowy Maj Festiwal trwa w Dąbrowie Górniczej. Za nami m.in. niedzielny pokaz ognia w wykonaniu Azis Light w formie widowiska plenerowego o tematyce horroru „Silent Hill” oraz zawody motocrossowe na terenie byłego DEFUM, czyli Fabryki Pełnej Życia. A przed nami wciąż wiele atrakcji.
  1 maja w Parku Zielona upłynął pod znakiem siatkówki plażowej. Najpierw między godziną 9:00 a 13:00 siatkarki MKS Dąbrowa Górnicza był turniej dzieci i młodzież, a od 14:00 miejsca na piaszczystych boiskach zajęli uczestnicy turnieju OPEN CSiR.

  Zobacz galerię

  W tym samym czasie, na terenie ośrodka Atol nad Pogorią I, do biegu ruszyli uczestnicy Biegu Przodownika, którego organizatorem jest stowarzyszenie Aktywna Dąbrowa. Trasa biegu miała 5 km wokół Pogorii II.

  Z kolei o godzinie 12:00 parking przy ośrodku nad Pogorią III zmienił się w ogromną taneczną matę, na której rywalizowali uczestnicy ogólnopolskiego turnieju tańca hip-hop – Express Yourself. Dodatkową atrakcję był fakt, że tancerzom na żywo akompaniował zespół Flue.

  Jak co roku, nie mogliśmy też zapomnieć o miłośnikach rodzinnej aktywności i rywalizacji, dlatego też o godzinie 12:00 z ośrodka nad Pogorią III w trasę wyruszyli uczestnicy tegorocznej edycji Europejskiego Rajdu Rodzinnego.

  2 maja, w dniu Święta Flagi, warto będzie odwiedzić ośrodek w Parku Zielona, gdzie Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej od 12:00 zaprosi do kreatywnego i artystycznego świętowania dnia barw narodowych.

  Z kolei nad Pogorią III ten dzień upłynie pod znakiem wyścigów na longboardach. Zawody Longboard Running przygotowane przez BXP Event, rozpoczną się o godzinie 11:00 i towarzyszyć im będą warsztaty longboardowe oraz rowerowe skoki na poduchę. Start zawodów przy molo.

  Ostatni dzień Dębowego Maj Festiwalu to przede wszystkim „Masakratorrun", czyli bieg z przeszkodami dla prawdziwych twardzieli organizowany przez stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni, który rozegra się wokół Pogorii III między godziną 9:00 a 16:00.

  Ci sami twardziele, którzy zdecydują się na udział w „Masakratorze” oraz pozostali miłośnicy „dawania sobie w kość” będą mogli spróbować swoich sił w crossfitowym treningu przygotowanym i prowadzonym przez instruktorów Crossfit Sparta. Start o 10:00.

  Tego dnia również nie lada gratkę będą mieli miłośnicy rowerów, którzy odwiedzą mobilne centrum testowe Merida Bike Ateleir przy Pogorii III. Ci, którzy chcą mieć pewność, że uda im się pojeździć na „rowerze ze snów” mogą zapisać się na testy już dzisiaj pod adresem testy.rowerymerida.pl

  Nie są to jednak wszystkie atrakcje, które będą czekały na Was w Dąbrowie od 29 kwietnia do 3 maja.

  Przez wszystkie dni w Parku Zielona, na terenie skateparku, odbywać się będą warsztaty rolkowe, BMXowe i deskorolkowe, a od 1 do 3 maja na ściankę wspinaczkową zaprasza Speleoklub Dąbrowa Górnicza.

  Zobacz galerię

  Atrakcją, która w zeszłym roku wielu osobom przypadła do gustu były gigantyczne dmuchańce i ułożony z nich tor przeszkód, czyli „Giganci Wipe Out”. W tym roku nie dość, że „giganci” wracają na plaże przy Pogorii III, to dodatkowo w Parku Zielona pojawi się tor przeszkód dla najmłodszych. Na chętnych dmuchańce będą czekały od 30 kwietnia do 2 maja.

  ZOBACZCIE FILM: CoolTour - Ogólnopolski Magazyn Kulturalny  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama