Dni Dąbrowy Górniczej 2016: w piątek grają T.Love i Lao Che....

  Dni Dąbrowy Górniczej 2016: w piątek grają T.Love i Lao Che. W sobotę Zakopower [ZDJĘCIA, PROGRAM]

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Oto gwiazdy tegorocznych, jubileuszowych Dni Dąbrowy Górniczej
  1/35
  przejdź do galerii

  Oto gwiazdy tegorocznych, jubileuszowych Dni Dąbrowy Górniczej ©arc. PolskaPress

  W piątek 27 maja Park Hallera w Dąbrowie Górniczej wypełni się po brzegi mieszkańcami naszego miasta, a także licznymi gośćmi. Okazją do tego będzie początek tegorocznych Dni Dąbrowy Górniczej. Przed nami weekend pełen atrakcji, dobrej zabawy i koncertów muzycznych gwiazd. Będzie też można posłuchać zespołów, które wybrane zostały w specjalnym konkursie Pałacu Kultury Zagłębia „100-tka i gra muzyka!” głosami internautów. A zatem jubileuszowe świętowanie czas zacząć!
  W piątek o godzinie 16.00 na scenie w Parku Hallera pojawią się właśnie zespoły lokalne: ProAge, Transgresja i Animate. O godz. 19.00 pojawi się zespół Lao Che. Na koniec dnia dla starszych i młodszych zaśpiewa Muniek Staszczyk z zespołem T. Love.

  W sobotę 28 maja na scenie na początek zaprezentują się kolejni laureaci konkursu „100-tka i gra muzyka!”: Sycamore Tree i Iscariota. O godz. 17.30 wystąpi gitarowa grupa z PKZ oraz wokaliści z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej.
  (18.00). O godzinie 19.00 zobaczymy Dawida Kwiatkowskiego. Dwie godziny później przeniesiemy się w muzyczny świat malowany dźwiękami zespołu Zakopower, a na koniec będzie można zobaczyć będzie pokaz fajerwerków.

  W niedzielę 29 maja koncerty zainaugurują niepełnosprawni wokaliści podczas koncertu „Dotyk Dźwięku" (godz. 16.00). O godz. 19.00 na scenę wejdzie Grzegorz Hyży, a tegoroczne Dni Dąbrowy Górniczej muzycznie podsumuje znana i lubiana wokalistka – Margaret.

  Oprócz atrakcji muzycznych, mieszkańcy będą mogli wziąć udział w licznych pokazach, warsztatach, imprezach sportowych czy pobawić się w wesołym miasteczku.

  – Tegoroczne Dni Dąbrowy Górniczej z racji jubileuszu 100-lecia miasta są nieco bardziej pod lupą publiczności i mieszkańców, bo każde święto miasta staramy się przygotować tak, by każda grupa odbiorców była usatysfakcjonowana muzycznymi propozycjami. W tym roku mamy rzeczywiście wyjątkowy przekrój gwiazd. To m.in. Dawid Kwiatkowski, uwielbiany przez nastolatki, jest też oferta dla nieco starszych, a Margaret gdzieś tam po środku się plasuje – mówi Małgorzata Majewska, dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia. – Chcielibyśmy, by każdy znalazł coś dla siebie odpowiedniego. W tym roku będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci, dla dorosłych w całym parku. Będzie można po prostu przyjemnie spędzić czas, będzie wesołe miasteczko i pokaz sztucznych ogni. Będzie więc można spędzić ten czas rodzinnie. Mam nadzieję, że pogoda nam wszystkim dopisze. W tym roku zorganizowaliśmy konkurs dla zespołów, które chciałyby wystąpić podczas Dni Dąbrowy Górniczej. To jest pewna próba poszukiwania przez nas sposobu na wybór artystów, ponieważ nasza ocena ich dorobku muzycznego może być subiektywna. Dlatego w tym roku poprosiliśmy mieszkańców o głosowanie internetowe, żeby wskazali zespoły, które wydają się najbardziej interesujące. Trzy takie zespoły zostały wybrane. Natomiast zespoły, które zajęły czwarte, piąte i szóste miejsce wystąpią podczas wrześniowych dożynek miejskich oraz Festiwalu Ludzi Aktywnych. Staramy się więc, by te zespoły lokalne, które tworzą muzykę, mają coś do pokazania, były promowane – dodaje.

  Program imprezy na scenie głównej w Parku Hallera:

  27 maja

  16:00 - ProAge
  17:00 - Transgresja
  18:00 - Animate
  19:00 - Lao Che
  21:00 - T.Love

  28 maja

  15:00 - Sycamore Tree
  16:00 - Iscariota
  17:30 - Grupa gitarowa PKZ
  18:00 - Wokaliści MOPT
  19:00 - Dawid Kwiatkowski
  21:00 - Zakopower
  22:30 - Pokaz fajerwerków

  29 maja

  16:00 - Przegląd piosenki "Dotyk Dźwięku"
  19:00 - Grzegorz Hyży
  20:30 - Margaret

  *Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
  *Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
  *Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama