Ważne
  Strajk ostrzegawczy w szpitalu w Dąbrowie Górniczej ZDJĘCIA

  Strajk ostrzegawczy w szpitalu w Dąbrowie Górniczej ZDJĘCIA

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  We wtorek w dąbrowskim szpitalu trwał dwugodzinny strajk ostrzegawczy
  1/12
  przejdź do galerii

  We wtorek w dąbrowskim szpitalu trwał dwugodzinny strajk ostrzegawczy ©PAS

  Strajk w szpitalu w Dąbrowie Górniczej: W Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza we wtorek rano., od godz. 8.00 do godz. 10.00, trwał strajk ostrzegawczy, do którego przyłączyli się przedstawiciele wszystkich grup zawodowych szpitala. Wbrew temu, co jak podkreślają słyszeli, że jeżeli zaangażują się w protest to zostaną zwolnieni.

  Strajk w szpitalu w Dąbrowie Górniczej:  Jak podkreślają przedstawiciele związków zawodowych p.o. dyrektora szpitala Zbigniew Grzywnowicz w odpowiedzi na pismo organizatorów strajku, w którym zwracali się z prośbą o wspólne zabezpieczenie w tym czasie bezpieczeństwa pacjentów, otrzymali pismo, w którym dyrekcja straszy załogę szpitala, że jeżeli coś się komuś stanie to złoży ona zawiadomienie do prokuratury.

  Wszystkie grupy zawodowe, reprezentowane podczas dotychczasowych mediacji z dyrekcją przez swoich przedstawicieli, oczekują 300 zł podwyżki brutto dla każdego pracownika. Takich warunków na razie pracodawca nie akceptuje.
  Dąbrowski szpital od ponad tygodnia jest także oflagowany, a decyzję o strajku podjęły wszystkie związki zawodowe, działające w dąbrowskiej lecznicy.

  - Chodzi nam o kwestie płacowe, ale nie tylko, także o kwestie organizacyjne. Nadal uważamy, że idziemy w złym kierunku. Pozbywamy się dobrych pracowników, którzy byli zatrudnieni na umowę o pracę, którzy naprawdę czuli, że to jest ich miejsce pracy. Wyzbywamy się tych pracowników, nawet nie próbując ich zatrzymać – podkreśla Ewa Boryka, szefowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w dąbrowskim szpitalu.

  – Przyjmujemy nowych pracowników na innych warunkach, na tak zwanych kontraktach. Ja nie jestem przeciwna kontraktom, tylko efekt jest tego taki, że np. lekarz na kontrakcie jest zatrudniony na danym oddziale. Coś się dzieje na innym oddziale, a wtedy on nie wyjdzie, nie pomoże, bo ma w kontrakcie napisane, że pracuje na tym oddziale. Ja jestem pracownikiem na umowę o pracę, więc jeśli coś się dzieje w szpitalu, ja rzucam wszystko, biegnę i ratuje życie i zdrowie pacjentów, gdziekolwiek on jest. Na tym polega też ta różnica, które p.o. dyrektora w ogóle nie wyczuwa, nie rozpoznaje tego problemu. Druga kwestia to jest właśnie taka destrukcyjna polityka płacowa. No bo jeśli wyzbywamy się dobrych pracowników, a przyjmujemy pracowników za kwotę dwa albo trzy razy większą, choć to są fachowcy, to coś jest nie tak.

  W pierwszym rzędzie powinniśmy starać się zatrzymać tych doświadczonych, dobrych pracowników. P.o. dyrektora nie docenia nas jako pracowników. Myślę, że gdyby chciał z nami dojść do porozumienia, to tak by się stało. Przez wiele miesięcy byliśmy otwarci na dialog, pisaliśmy pisma, proponowaliśmy różne rozwiązania, nie oczekiwaliśmy natychmiastowej recepty. Oczekiwaliśmy jakiegoś planu na przyszłość, ale niestety dyrekcja nie przedstawiła nam żadnego planu. Wszyscy są zmęczeni taką sytuacją. Ta podwyżka w wysokości 300 zł brutto dałaby pracownikom taki sygnał, że w przyszłości również można coś negocjować. My ciągle słyszymy, że teraz nie będzie podwyżek, bo będzie budowane Zagłębiowskie Centrum Onkologii, teraz też nie, bo jest budowane. Kiedy już powstało znów nie, bo nie ma kontraktu na onkologię z NFZ. Od lat nie ma kontraktu i to nie ma znaczenia. My nie możemy ciągle czekać, że coś się poprawi za pięć, za dziesięć lat. My musimy mieć jakąś krótszą perspektywę tej poprawy, a dziś nie mamy żadnej perspektywy. Nie mamy nic – dodaje.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   P.O.

   met55 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Dyrektor pełniący obowiązki ? Na kogo czeka ten stołek Dyrektora ? - To już tajemnica poliszynela. - Po Onkologii wieczorami biegają szczury. Sprawa Onkologii nie do załatwienia w Tym Państwie...rozwiń całość

   Dyrektor pełniący obowiązki ? Na kogo czeka ten stołek Dyrektora ? - To już tajemnica poliszynela. - Po Onkologii wieczorami biegają szczury. Sprawa Onkologii nie do załatwienia w Tym Państwie Prawnym. Chcieliście Państwa Prawa ? ... To go macie ! - Dr Ewa Boryka to znakomity lekarz neurolog. Popieram.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   „Bóg Grzywnowicz"

   Edward (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   „Dyrektor Bóg-Grzywnowicz" i tak doprowadzi ten szpital do upadku. Już za niedługo będziemy mieli piękny prywatny szpital w mieście. Władza niepewna, koleżanka Małecka-Libera dostała w czapę i nie...rozwiń całość

   „Dyrektor Bóg-Grzywnowicz" i tak doprowadzi ten szpital do upadku. Już za niedługo będziemy mieli piękny prywatny szpital w mieście. Władza niepewna, koleżanka Małecka-Libera dostała w czapę i nie jest już w stanie pompować kasy do niekontrolowanego upłynniania. Matka tej Małeckiej-Libery ma deklaracje w NZOZ Sante, jak podchodzi do rejestracji to zastrasza pielęgniarki wpływową córką. Panie Grzywnowicz, czytałem ten artykuł w gazetce Dąbrowskiej jak obarczał Pan winą internistów, że odeszli z Oddziału (bo za mało im kasy było ponoć) ale nie wspomniał Pan o tym, że Pana żona jest internistką i reumatologiem i miała gdzieś ratowanie Oddziału kiedy była potrzeba, spokojnie pracowała i pracuje sobie nadal NZOZ SanVita na Piłsudskiego 28. Panie Grzywnowicz, o swojej córce którą Pan zatrudnił w upadającym Szpitalu na zupełnie innych warunkach płacowych też Pana zapomniał wspomnieć. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama