Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej otwarte...

  Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej otwarte WIDEO

  Anna Dziedzic

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Uroczyste otwarcie Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej. To raczej symboliczne otwarcie, bo wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę diagnostyczną szpital we wrześniu uzyskał kontrakt Narodowego Funduszu Zdrowia, a wcześniej przez kilkanaście miesięcy leczono tu pacjentów za pieniądze szpitala.
  Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej otwarte WIDEO
  1/33
  przejdź do galerii

  ©Marzena Bugała

  Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej to jeden z najnowocześniejszych w kraju ośrodków onkologicznych.
  - Dzięki niemu udało nam się zmazać z mapy Zagłębia białą plamę dotyczącą leczenia onkologicznego. Teraz otwieramy wspaniały ośrodek dla mieszkańców Zagłębia i okolic - mówił, witając zaproszonych gości, Zbigniew Grzywnowicz, pełniący obowiązki dyrektora ZCO w Dąbrowie Górniczej.


  Centrum Onkologii, w którego strukturach działają nowoczesne Zakłady: Zakład Radioterapii, Zakład Medycyny Nuklearnej z PET i SPECT oraz Zakład Diagnostyki Obrazowej z pracowniami Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej są wyposażone w najnowocześniejsze tego typu urządzenia w kraju. Otwarcie tak nowoczesnej placówki jest historycznym wydarzeniem w całym Zagłębiu.
  Zobacz galerię

  Najwięcej ośrodków w Polsce


  - To jest szósty ośrodek w województwie, który zajmuje się kompleksowym leczeniem onkologicznym - mówił prof. Krzysztof Składowski, wojewódzki konsultant radiologii i radioterapii i dyrektor Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach. - Jesteśmy pod tym względem najlepsi w kraju. Te ośrodki, rozmieszczone w całym regionie sprawiają, że leczenie onkologiczne staje się dla pacjenta bardziej komfortowe, bo nie nie musi pokonywać dużych odległości by się leczyć - dodaje prof. Składowski.

  Jednocześnie profesor zaznaczył, że gliwicki Instytut był obecny podczas powstawania ZCO. - Nasi pracownicy pracują tu i sprawują funkcje kierownicze. Profesor zadeklarował również pełne wsparcie merytoryczne i naukowe oraz opiekę nadzoru specjalistycznego gliwickiego Instytutu nad Zagłębiowskim Centrum Onkologii.

  Lek. Marcin Białas, lekarz kierujący Zakładem Radioterapii w Zagłębiowskim Centrum Onkologii: - W Zakładzie Radioterapii leczymy Pacjentów według najnowszych obowiązujących standardów. Terapii Chorych służą dwa akceleratory, czyli przyspieszacze liniowe, które są najnowocześniejszymi tego typu urządzeniami dostępnymi na rynku.

  W ciągu ponad dwóch lat tj. od września 2014 r. w szpitalu wykonano naświetlenia terapeutyczne
  u 1286 Pacjentów, przeprowadzono 11279 badań tomografii komputerowej, 2493 badań rezonansu magnetycznego, 756 badania PET oraz udzielono 19704 porady pacjentom onkologicznym. Z tego tytułu Szpital wydał z własnych środków kwotę ponad 14 mln. zł.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zdziwienie...

   Polak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   A po co tam był ksiondz, przecież jego rewir to plebania?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama