Alarm na dworcu PKP w Gliwicach: Ochrona wyprosiła pasażerów...

  Alarm na dworcu PKP w Gliwicach: Ochrona wyprosiła pasażerów WIDEO + ZDJĘCIA

  PSZ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Alarm na dworcu PKP w Gliwicach
  1/6
  przejdź do galerii

  Alarm na dworcu PKP w Gliwicach ©Marlena Polok-Kin

  W poniedziałek około godz. 14 z głośników na dworcu kolejowym w Gliwicach rozległ się komunikat informujący o zagrożeniu z prośba o opuszczenie terenu dworca. Co się stało? ZOBACZCIE ZDJĘCIA i WIDEO
  "Uwaga, uwaga. W budynku wykryto zagrożenie. Prosimy o natychmiastowe, spokojne opuszczenie budynku najbliższym wyjściem ewakuacyjnym. Prosimy nie korzystać z windy" - komunikat tej treści (w trzech językach: polsku, niemiecku i angielsku) usłyszeli dzisiaj pasażerowie kolei oczekując na swój pociąg na dworcu PKP w Gliwicach.

  Przed godziną 14. podróżnych zelektryzował taki komunikat. Ochrona uspokajała, ale poprosiła o opuszczenie dworca. Podróżnych nie było wielu, ale zdezorientowani.

  - Chyba bomba jest na dworcu - mówili kolejnym nadchodzącym oczekujący przed wejściem.

  Natychmiast o tym naszą redakcję poinformowała czytelniczka, przekazując nam, że na dworcu być może jest bomba. Sprawdziliśmy.

  Zobacz galerię

  Ani gliwicka policja, ani Straż Ochrony Kolei, ani tym bardziej ochrona dworca zaprzeczyły, jakoby na terenie obiektu miał być jakikolwiek ładunek wybuchowy.

  - Gdybyśmy otrzymali taką informację musiałbym natychmiast rozdysponować jednostki, a takie coś się nie zdarzyło - poinformował nas dyżurny gliwickiej policji.

  I faktycznie. Choć komunikat na dworcu był puszczany przez kilkanaście minut, tak naprawdę nic wielkiego się nie działo. Na dworzec nie wpadli saperzy ani oddziały prewencji, nie było widać funkcjonariuszy policji, ani nawet straży miejskiej. Co najwyżej jedna pani ochroniarz trochę nerwowo przechadzała się to tu, to tam.

  Alarm na dworcu PKP w Gliwicach


  Co się więc stało na dworcu PKP w Gliwicach?

  Postanowiliśmy zapytać u źródła, czyli ochronę gliwickiego dworca. Niestety, dość szorstko zostaliśmy odesłani nie uzyskując żadnej informacji na temat komunikatu.

  Co się więc stało? Możliwość wydaje się być jedna - ktoś, przez całkowity przypadek, musiał uruchomić alarmujący komunikat, bądź nastąpiła jakaś awaria w systemie, przez co pasażerowie oczekujący na pociąg wpadali w konsternację - uciekać z dworca, czekać na pociąg? Nikt nic nie wiedział, ani nikt nie potrafił udzielić konkretnej informacji.

  A ruch pociągów? Te jeździły terminowo przyjeżdżając i odjeżdżając o wyznaczonych godzinach. Pasażerowie mimo alarmu po kilku minutach słuchania alarmu uznali, że nie warto się nim przejmować. Ochrona dworca widać też tak uznała...

  Współpraca: Marlena Polok-Kin

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chce mi się płakać.

   K (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Artykuł o niczym, pisany na kolanie w dodatku oparty na zgadywaniu i przypuszczeniach. To jest dziennikarstwo? Sprawdził to ktoś przed opublikowaniem? Gramatyka i stylistyka - stan krytyczny. Macie...rozwiń całość

   Artykuł o niczym, pisany na kolanie w dodatku oparty na zgadywaniu i przypuszczeniach. To jest dziennikarstwo? Sprawdził to ktoś przed opublikowaniem? Gramatyka i stylistyka - stan krytyczny. Macie czytelnika za głupka. Proszę się poprawić. Dziękuję.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hpt Bahnhoff Gleiwitz

   Oberschlesien uber alles (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   podziwiejcie gorole

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama