Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gliwice: Festiwal elektrONarracje na placu Krakowskim PROGRAM

MAKI
Gliwice: Festiwal elektrONarracje PROGRAM
Gliwice: Festiwal elektrONarracje PROGRAM
Gliwice: Festiwal elektrONarracje PROGRAM 6 sierpnia rozpocznie się na placu Krakowskim pierwsza edycja festiwalu elektrONarracje. W programie są animacje komiksów i projekcje filmów niemych z muzyką na żywo. Spotykamy się na pl. Krakowskim! - zachęcają organizatorzy.

Gliwice: Festiwal elektrONarracje PROGRAM

6 sierpnia rozpocznie się pierwsza edycja festiwalu elektrONarracje. Przez cztery sierpniowe niedzielne wieczory będzie wizualnie i dźwiękowo zaskakiwał gliwiczan.

Zaproszeni do projektu twórcy, wykorzystując różne formy artystycznej ekspresji, połączą muzykę i obraz nadając im nową narrację. Za sprawą festiwalu na pl. Krakowskim ożyją komiksowe opowieści o Gliwicach, a nieme filmy zyskają współczesne dźwiękowe interpretacje.

- Na każdy wieczór złożą się dwie projekcje: specjalnie przygotowana animacja komiksu oraz pokaz filmu niemego z muzyką na żywo. Twórcy wizualni z Kopaniszyn Studio ożywią wybrane komiksy z antologii “Niczego sobie. Komiksy o mieście Gliwice”, którą kilka lat temu wydało Muzeum w Gliwicach - informuje Hanna Kostrzewska ze Stowarzyszenia Inicjatywa z Katowic.

Gliwice: Festiwal elektrONarracje PROGRAM + ATRAKCJE

Festiwal elektrONarracje prezentuje nowatorskie projekty artystyczne z pogranicza sztuk. Zaplanowano cztery festiwalowe wieczory na pl. Krakowskim. Każdy z nich rozpocznie się o godz. 21.00 od projekcji wybranego komiksu, później zaplanowano seans filmu niemego przy akompaniamencie muzyki na żywo.

6 sierpnia zanimowany zostanie komiks „Garbus”, a wyświetlony film „Generał” z muzyką Dominika Strycharskiego (Doministry). 13 sierpnia zobaczymy „Balladę o tym, jak zły Mansfeld swój apetyt zaspokoił” i „Golema” z 1920 roku.

Za muzykę do filmu odpowiedzialny będzie kolektyw Marciniak/Gawroński.

20 sierpnia obejrzymy animację komiksu „Zobaczyć króla” i perłę niemieckiego ekspresjonizmu – „Gabinet Doktora Caligari” z muzyką Mirosława Matyasika (C.H. District).

Ostatni wieczór festiwalu (27 sierpnia) upłynie pod znakiem gliwickiego komiksu „Człowiek z żeliwa” Mikołaja Ratki i filmu „Zaginiony świat”. Na żywo wystąpi kolektyw Biuro Dźwięku, czyli Jan Dybała i Piotr Ceglarek.

Wstęp na festiwalowe wydarzenia jest wolny. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Inicjatywa przy współudziale Muzeum w Gliwicach. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ

Tajemnicze zamknięcia aptek. Dlaczego je likwidują?

Zawalił się dom w Dębieńsku

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!