Gliwice: Festiwal elektrONarracje na placu Krakowskim...

  Gliwice: Festiwal elektrONarracje na placu Krakowskim PROGRAM

  MAKI

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gliwice: Festiwal elektrONarracje PROGRAM

  Gliwice: Festiwal elektrONarracje PROGRAM

  Gliwice: Festiwal elektrONarracje PROGRAM 6 sierpnia rozpocznie się na placu Krakowskim pierwsza edycja festiwalu elektrONarracje. W programie są animacje komiksów i projekcje filmów niemych z muzyką na żywo. Spotykamy się na pl. Krakowskim! - zachęcają organizatorzy.
  Gliwice: Festiwal elektrONarracje PROGRAM

  Gliwice: Festiwal elektrONarracje PROGRAM

  Gliwice: Festiwal elektrONarracje PROGRAM

  6 sierpnia rozpocznie się pierwsza edycja festiwalu elektrONarracje. Przez cztery sierpniowe niedzielne wieczory będzie wizualnie i dźwiękowo zaskakiwał gliwiczan.

  Zaproszeni do projektu twórcy, wykorzystując różne formy artystycznej ekspresji, połączą muzykę i obraz nadając im nową narrację. Za sprawą festiwalu na pl. Krakowskim ożyją komiksowe opowieści o Gliwicach, a nieme filmy zyskają współczesne dźwiękowe interpretacje.


  - Na każdy wieczór złożą się dwie projekcje: specjalnie przygotowana animacja komiksu oraz pokaz filmu niemego z muzyką na żywo. Twórcy wizualni z Kopaniszyn Studio ożywią wybrane komiksy z antologii “Niczego sobie. Komiksy o mieście Gliwice”, którą kilka lat temu wydało Muzeum w Gliwicach - informuje Hanna Kostrzewska ze Stowarzyszenia Inicjatywa z Katowic.

  Gliwice: Festiwal elektrONarracje PROGRAM + ATRAKCJE


  Festiwal elektrONarracje prezentuje nowatorskie projekty artystyczne z pogranicza sztuk. Zaplanowano cztery festiwalowe wieczory na pl. Krakowskim. Każdy z nich rozpocznie się o godz. 21.00 od projekcji wybranego komiksu, później zaplanowano seans filmu niemego przy akompaniamencie muzyki na żywo.

  6 sierpnia zanimowany zostanie komiks „Garbus”, a wyświetlony film „Generał” z muzyką Dominika Strycharskiego (Doministry). 13 sierpnia zobaczymy „Balladę o tym, jak zły Mansfeld swój apetyt zaspokoił” i „Golema” z 1920 roku.

  Za muzykę do filmu odpowiedzialny będzie kolektyw Marciniak/Gawroński.

  20 sierpnia obejrzymy animację komiksu „Zobaczyć króla” i perłę niemieckiego ekspresjonizmu – „Gabinet Doktora Caligari” z muzyką Mirosława Matyasika (C.H. District).

  Ostatni wieczór festiwalu (27 sierpnia) upłynie pod znakiem gliwickiego komiksu „Człowiek z żeliwa” Mikołaja Ratki i filmu „Zaginiony świat”. Na żywo wystąpi kolektyw Biuro Dźwięku, czyli Jan Dybała i Piotr Ceglarek.

  Wstęp na festiwalowe wydarzenia jest wolny. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Inicjatywa przy współudziale Muzeum w Gliwicach. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

  Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ  Tajemnicze zamknięcia aptek. Dlaczego je likwidują?  Zawalił się dom w Dębieńsku


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (2)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem