Gliwice: "Ulicznicy" po raz X! Rozpoczynamy widowiskowy...

  Gliwice: "Ulicznicy" po raz X! Rozpoczynamy widowiskowy festiwal [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Gliwice: "Ulicznicy" po raz X! Rozpoczynamy widowiskowy festiwal [ZDJĘCIA]
  1/11
  przejdź do galerii

  ©mat. prasowe Festiwalu Ulicznicy

  Ulice i parki Gliwic już po raz dziesiąty zapełnią się ulicznymi artystami z całej Europy. Żonglerzy, kuglarze, aktorzy, muzycy, tancerze, połykacze ognia. To wszystko i znacznie więcej stanie się naszym udziałem podczas X Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy "Ulicznicy". Początek już w najbliższy weekend.
  Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy "Ulicznicy" to chyba jedna z najbardziej niezwykłych i widowiskowych imprez na Śląsku. Raz do roku Gliwice na kilka tygodni nie tyle użyczają, co całe stają się sceną dla ulicznych artystów wszelkiej maści. Od aktorów i mimów, przez żonglerów i kuglarzy po połykaczy ognia i tancerzy. Sztuka na najwyższym poziomie, ale bez zadęcia. Blisko ludzi i z masą energii.


  Tegoroczna, jubileuszowa edycja, po raz kolejny przyciągnęła do Gliwic grupy nie tylko z Polski, ale z całej Europy. Podczas festiwalu wystąpią m.in.: Jon Udry (UK), Cie Abozeta (Fr), La Tal (Esp), Teatr Rodziny Hałasów, Wędrujące Lalki Pana Pezo (Ru), Jordi Gali (Esp/Fr), Teatr KTO, Bra(t)ri v Tricku (Cz).

  Festiwal rozpocznie się 1 lipca i potrwa do końca miesiąca. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Co czeka nas podczas pierwszego weekendu?

  Inauguracja w piątek, 1 lipca, o godz. 21.30 w Parku Chopina. Zaczynamy z grubej rury, bo od fireshow. Będzie sporo tancerzy i jeszcze więcej ognia.

  W sobotę zaczniemy wcześniej. Od godz. 12 w Parku Chopina trwać będzie całodniowa impreza kuglarska, którą rozkręci grupa Hapijama Fun Art. O godz. 16 coś dla nieco mniejszych - wystąpi Fundacja Sztukmistrze. Wieczorem z kolei przeniesiemy się na Rynek, gdzie czekają pokazy żonglerki w wykonaniu Freestyle Juggling (godz. 19) i Jona Urdy'ego (godz. 20). To artysta, który sztukę żonglerki wynosi na niebotyczne poziomy.

  W niedzielę znów od południa można wybrać się do Parku Chopina, który podczas wszystkich festiwalowych weekendów będzie przestrzenią pełną atrakcji. Pierwszy weekend o godz. 18 zakończy Kuglarskie Variete.

  W sobotę i niedzielę od godz. 11 organizatorzy zapraszają ponadto dzieciaki z opiekunami do Alejki FORUM w Parku Chopina. Będą artystyczne warsztaty i twórcze animacje w wykonaniu Fabryki Kultury i Lufcika na Korbkę wraz z przyjaciółmi: grupą CzujCzuj i Spruj to! W sobotę dodatkowo o nasze żołądki zadba Przystanek Śniadanie, a w niedziele Hapijama Fun Art nauczy wszystkich żonglerki.

  PROGRAM KOLEJNYCH DNI:

  9 lipca, sobota - godz. 18, Rynek, Cie Abozeta (Francja), spektakl,

  10 lipca, niedziela - godz. 17 i 19, Park Chopina, La Tal – „The Incredible Box” (Hiszpania), spektakl

  15 lipca, piątek - godz. 18.30, 20.30, Park Chopina, Muzikanty – „Objazdowe Nieme Kino” (PREMIERA), spektakl w namiocie (darmowe wejściówki do odebrania w GCOP, ul. Studzienna 6, rezerwacje: 32 775 20 53)

  16 lipca, sobota - godz. 17.00, 19.30, Park Chopina, Teatr Rodzinny Hałasów – ”Zegar Bije” spektakl w namiocie (darmowe wejściówki do odebrania w GCOP, ul. Studzienna 6, rezerwacje: 32 775 20 53); godz. 18.15, 20.45, Park Chopina, Muzikanty – „Objazdowe Nieme Kino” spektakl w namiocie (darmowe wejściówki do odebrania w GCOP, ul. Studzienna 6, rezerwacje: 32 775 20 53)

  17 lipca, niedziela - godz. 17.00, 19.30, Park Chopina, Teatr Rodzinny Hałasów – ”Zegar Bije”, spektakl w namiocie (darmowe wejściówki do odebrania w GCOP, ul. Studzienna 6, rezerwacje: 32 775 20 53); godz. 18.15, 20.45, Park Chopina, Muzikanty – „Objazdowe Nieme Kino”, spektakl w namiocie (darmowe wejściówki do odebrania w GCOP, ul. Studzienna 6, rezerwacje: 32 775 20 53)

  23 lipca, sobota - godz. 21.00, Park Chopina, Wędrujące Lalki Pana Pezo – „Moonsters” (Rosja), spektakl

  24 lipca, niedziela - godz. 17.00, Park Chopina, Jordi Gali – „Ciel” (Hiszpania/Francja), happening/instalacja; godz. 19.00, Park Chopina, Jordi Gali – „T” (Hiszpania/Francja), happening/instalacja

  30 lipca, sobota - godz. 21.00, Park Chopina, XII Uliczna Bitwa Fotograficzna, bijatyka na zdjęcia

  31 lipca, niedziela - godz. 18.00, Rynek, Teatr KTO – „Peregrinus”, spektakl

  IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

  Soboty, 2, 9, 16, 23, 30 lipca, od 10.00, Park Chopina, Przystanek Śniadanie, wspólne śniadanie na trawie oraz warsztaty.

  Środa, 6 lipca, 21.30, Ogród przy par. Wszystkich Świętych – Przy Murze Miejskim Teatr „A” – „Moria, samotność milczenia”

  DLA DZIECI:

  Soboty, od 11.00, Park Chopina, Alejka FORUM dla najmłodszych, warsztaty twórcze i animacje dla dzieci

  Niedziele, od 11.00, Park Chopina – Alejka FORUM, Hapijama – „Parkujemy z Ulicznikami”, otwarte warsztaty żonglerskie dla małych i dużych Lufcik na Korbkę i przyjaciele, warsztaty i animacje

  2 lipca, sobota, 16.00, Park Chopina – Alejka FORUM, Fundacja Sztukmistrze – „Szafa Show”, spektakl dla dzieci

  9 lipca, sobota, 16.00, Park Chopina – Alejka FORUM, Bra(t)ri v Tricku – „Prasečí cirkus” (Czechy), spektakl dla dzieci

  10 lipca, niedziela, 16.00, Park Chopina – Alejka FORUM, Teatr Barnaby – „Czerwony Kapturek”, spektakl dla dzieci

  16 lipca, sobota, 16.00, Park Chopina – Alejka FORUM, Parparusza Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń – „Ulica Dobrych Snów”, spektakl dla dzieci

  17 lipca, niedziela, 16.00, Park Chopina – Alejka FORUM, Parparusza Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń – „Ulica Dobrych Snów”, spektakl dla dzieci

  23 lipca, sobota, 16.00, Park Chopina – Alejka FORUM, Lufcik na Korbkę – „Za siedmioma rzekami. Berybojka wodna”, spektakl dla dzieci

  24 lipca, niedziela, 16.00, Park Chopina – Alejka FORUM, Olesia Voitsekhovska i Stanislav Voitsekhovskyi – „BAŁWANKI” (Ukraina), spektakl dla dzieci

  30 lipca, sobota, 16.00, Park Chopina – Alejka FORUM/ Stara Fabryka Drutu, Lufcik na Korbkę – „Przygody małego Beboka Papioka”, spektakl dla dzieci

  31 lipca, niedziela, 16.00, Park Chopina – Alejka FORUM, I co było dalej – „Małe historie”, spektakl dla dzieci

  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Fabiański i Pazdan bohaterami internetu NAJLEPSZE MEMY W JEDNYM MIEJSCU
  *Uwaga! Masowe zatrucia truskawkami. Co w nich jest?
  *Wakacje za granicą: Tych krajów unikaj i nie jedź. MSZ ostrzega. Są zaskoczenia
  *Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama