Ważne
  Gliwice: XV Turniej Gwiazd im. Henryka Bałuszyńskiego...

  Gliwice: XV Turniej Gwiazd im. Henryka Bałuszyńskiego [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Bartosz Pudełko

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gliwice: XV Turniej Gwiazd im. Henryka Bałuszyńskiego [ZDJĘCIA]
  1/55
  przejdź do galerii

  ©Bartosz Pudełko

  Turniej Gwiazd im. Henryka Bałuszyńskiego 2016 w Gliwicach. W niedzielę w Gliwicach odbyła się XV edycja futsalowego turnieju, którego celem jest wspieranie małych podopiecznych domów dziecka oraz pielęgnowanie pamięci o współinicjatorze imprezy, słynnym piłkarzy m.in. Górnika Zabrze, Henryku Bałuszyńskim.
  - Ten turniej to dla mnie mieszanka wielu emocji. Jest i trochę smutku, ale przeważa wśród nich jednak duma. Cieszę się widząc jak wielu ludzi jest zaangażowanych w kontynuowanie działalności mojego męża i wspominanie go. Wszystkiemu przyświeca szczytny cel, czyli pomoc dzieciom, i to jest najważniejsze - mówi Mirosława Bałuszyńska, żona Henryka Bałuszyńskiego, patrona Turnieju Gwiazd, którego XV edycja właśnie odbyła się w Gliwicach.


  Turniej Gwiazd im. Henryka Bałuszyńskiego 2016 w Gliwicach  Henryk Bałuszyński był cenionym piłkarzem. Urodził się w Knurowie - skończyłby w tym roku 44 lata. Pod koniec lat 80-tych trafił do Górnika, którego barwy reprezentował przez 6 sezonów. Łącznie rozegrał dla klubu z Roosevelta 109 meczów, w których zdobył 18 bramek. Z Zabrza przeniósł się do grającego w Bundeslidze VfL Bochum, a jego dobra gra nie uchodziła również uwadze selekcjonerom reprezentacji Polski, w której rozegrał 15 meczów i strzelił 4 bramki. Zmarł nagle przed czterema laty. Odszedł doskonały zawodnik, ale także - człowiek pełen serca dla dzieciaków i bezinteresowny filantrop.

  "Balu" zaangażowany był w pomoc dzieciom z domów dziecka. Był współinicjatorem Turnieju Gwiazd, którego po śmierci stał się patronem. Turnieje cały czas są kontynuowane przede wszystkim dzięki Wojciechowi Kijewskiemu, trenerowi i wychowawcy młodzieży. Impreza ma być nie tylko wspomnieniem o Henryku Bałuszyńskim, ale także wsparciem dla małych podopiecznych domów dziecka.

  XV Turniej Gwiazd rozegrany został w niedzielę w nowej hali przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach. Organizatorami imprezy byli: Dom Dziecka nr 3 w Gliwicach, Fundacja Gramy Razem, Atheneum Group, Media 360 Group, Gliwickie Stowarzyszenie Futsalu, Stowarzyszenie Sportowo – Edukacyjne „FeByS”.

  W imprezie udział wzięło 12 futsalowych zespołów złożonych przede wszystkim z amatorów lub oldbojów: Górnik Zabrze, Fundacja Gramy Razem, Dyjach-busy.pl, Balu Team, Dziennikarze HPN i Przyjaciele, Fluor SA, Piast Gliwice, NGK Ceramics, UM Gliwice, Gwiazda Chudów, Solidarność Opel oraz Reprezentanci Polski w futsalu.

  Na najwyższym stopniu podium stanęli właśnie reprezentanci Polski w futsalu skupieni wokół Błażeja Korczyńskiego, którzy w finale pokonali drużynę Solidarności gliwickiego Opla 1:0. Na trzecim miejscu uplasował się ubiegłoroczny zwycięzca - Górnik Zabrze, zaś na czwartym reprezentacja Urzędu Miejskiego Gliwic.

  *Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
  *Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
  *Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama