Jastrzębianin i zawodnik MMA rusza do Las Vegas [ZDJĘCIA]

  Jastrzębianin i zawodnik MMA rusza do Las Vegas [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jastrzębianin i zawodnik MMA rusza do Las Vegas
  1/11
  przejdź do galerii

  Jastrzębianin i zawodnik MMA rusza do Las Vegas

  Przemysław Tokarz mieszka w Jastrzębiu-Zdroju, a trenuje w rybnickim klubie Octagon Team. Ma na koncie liczne sukcesy. Będzie jednym z dwóch przedstawicieli Polski na mistrzostwach świata w MMA w Las Vegas.
  Tytuły mistrza Polski MMA, zarówno w juniorach, jak i seniorach (kat. lekka), do tego pas amatorskiej organizacji AFC, a także mistrzostwa Polski w brazylijskim jiu-jitsu w białych i niebieskich pasach - lista osiągnięć Przemysława Tokarza, mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, jest już długa. Teraz może do niej dołożyć kolejny sukces. Jastrzębianin ruszy do Las Vegas na mistrzostwa świata w walkach MMA!

  - Eliminacje zapewnia mi posiadanie pasa AFC, która skupia najlepszych krajowych zawodników walczących amatorsko i daje im możliwość walki o tytuły. Szykuje się mocna selekcja, w tamtym roku było bodajże 32 zawodników, teraz z pewnością nie będzie to mniejsza liczba, bo do mistrzostw dołączyło kilka reprezentacji - mówi Przemysław Tokarz z rozmowie z Dziennikiem Zachodnim.

  Jak przyznaje, jedzie tam, by wygrać, ale nie zamierza zastanawiać się nad tym, jak wypadnie. - Ma na to wpływ zbyt wiele czynników. Mam nadzieję jednak na dobry występ - przyznaje Przemek.

  Mistrzostwa świata w MMA w Las Vegas będą odbywały się na początku lipca, dokładnie 5-10 lipca. Polska, podobnie jak pozostałe kraje, może wystawić dwóch zawodników w danej kategorii wagowej. Jednym z nich jest właśnie Przemysław Tokarz.

  Jastrzębianin aktualnie przygotowuje się do mistrzostw, poprawiając m.in. techniczne braki. Na fazę mocno sparingową - jak sam przyznaje - ma jeszcze czas. - Do tego dieta, aby powoli redukować wagę. Trenuję 9-10 razy w tygodniu, około 1,5-2 godziny - wylicza.

  Przemysław poza treningami przede wszystkim przygotowuje się do nich, czyli dba o to, by zregenerować organizm i przygotowywać posiłki. - Lubię posłuchać dobrej muzyki, interesuje się także dietetyką, więc może zawodowo pójdę również w tym kierunku - mówi jastrzębianin.

  Ze względu na to, że MMA nie jest sportem olimpijskim, wyjazdy nie są opłacane, więc opłacenie wszystkich kosztów spoczywają na zawodniku.

  - W dalszym ciągu zbieram fundusze na wyjazd. Niestety, na razie nie jestem w stanie sam zebrać całości, bo kwota zapewniająca mi udział w mistrzostwach to 10 tys. złotych. Jeśli któryś z Czytelników chciałby mi pomóc, zapraszam do współpracy - mówi Przemysław Tokarz.

  Przemysław Tokarz nie zawsze specjalizował się w MMA. Przygodę ze sportem zaczął już w podstawówce, gdzie przez kilka lat trenował judo

  Na co dzień mieszka przy ul. Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju i właściwie od początku przygody ze sportami walki trenuje BJJ w jastrzębskiej filii Octagon Teamu.

  - Do głównego trenera trafiłem po roku, wtedy przeplatałem jego zajęcia z tymi w Jastrzębiu, aktualnie zmieniłem sekcję na rybnicką i mam tylko jednego głównego trenera - mówi Przemysław.

  Do MMA, trafił po treningach brazylijskiego jiu-jitsu, które są nieodłączną częścią treningów MMA. - Tam docelowo chciałem trafić, a wybrałem BJJ, żeby złapać jakąkolwiek bazę. Wszystko zaczęło się stosunkowo późno, bo w wieku około 15 lat - wspomina jastrzębianin.

  Jak sam przyznaje, zawsze chciał trenować, zwłaszcza sporty walki. - Choć zapewne wiele osób inspirowało mnie w jakiejś części, to jednak nie mam jakiegoś swojego idola, który pokierowałby mnie na tę drogę- przyznaje.

  *Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
  *Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
  *Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama