Jastrzębie: 26 nowych mieszkań i parking podziemny...

  Jastrzębie: 26 nowych mieszkań i parking podziemny [WIZUALIZACJE]

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jastrzębie: 26 nowych mieszkań i parking podziemny
  1/3
  przejdź do galerii

  Jastrzębie: 26 nowych mieszkań i parking podziemny ©JBTS „Daszek"

  Jastrzębskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Daszek” zamierza wybudować w Jastrzębiu-Zdroju budynek z 26 mieszkaniami, który będzie też zawierał jeden lokal usługowy oraz garaż podziemny. Zobaczcie pierwsze wizualizacje!
  Jastrzębskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Daszek” uzyskało pozytywną ocenę wiarygodności kredytowej Banku Gospodarstwa Krajowego. Spółka z pomocą preferencyjnego kredytu z BGK zamierza wybudować budynek, który będzie obejmował 26 mieszkań i jeden lokal usługowy, garaż podziemny na 21 stanowisk, drogę dojazdową, teren rekreacyjny i zieleń.

  – W związku z preferencjami dotyczącymi rodzin z dziećmi, wynikającymi z programu wsparcia budownictwa mieszkaniowego, budynek nie przewiduje kawalerek, a projektowane mieszkania są duże.
  Będą one miały powierzchnię od 50 do 98 m², od dwóch do czterech izb mieszkalnych, w tym dziewięć mieszkań dwupoziomowych. Wszystkie mieszkania projektowane są z balkonami lub tarasami i przynależnymi komórkami lokatorskimi – tłumaczy Jarosław Piechaczek, prezes JTBS „Daszek”.

  Jak informują w jastrzębskim urzędzie miasta, w styczniu przewidywane są negocjacje dotyczące warunków przyznania kredytu, a prace – w przypadku optymistycznego scenariusza – mogłyby ruszyć w połowie 2017 roku. Przewidywana partycypacja najemców w kosztach budowy nie przekroczy 25 proc. wartości mieszkania.

  - Zawarcie umowy najmu mieszkania należącego do JTBS „Daszek” uzależnione jest od ich podaży. Żeby otrzymać mieszkanie, najemca musi spełnić trzy warunki: złożyć wniosek, nie posiadać innego lokalu mieszkalnego na terenie gminy i nie przekraczać dochodów określonych w ustawie - tłumaczy Katarzyna Wołczańska z jastrzębskiego urzędu miasta.

  – Przy podpisaniu umowy najmu lokator wpłaca kaucję w wysokości 12-miesięcznego czynszu, która jest zwracana po zakończeniu najmu. Oprócz kaucji trzeba wpłacić partycypację w kosztach budowy, która również jest zwracana po zakończeniu najmu – mówi prezes Piechaczek.

  Lista osób oczekujących na mieszkanie prowadzona jest przez JTBS „Daszek” w formie papierowej z narastającymi numerami i datami złożenia, co gwarantuje przejrzystość trybu przydzielania lokali.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem