Jastrzębie: OWN na zawsze ruiną? Prezydent w ogniu krytyki...

  Jastrzębie: OWN na zawsze ruiną? Prezydent w ogniu krytyki [FOTO]

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jastrzębie: Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego pozostanie ruiną?
  1/14
  przejdź do galerii

  Jastrzębie: Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego pozostanie ruiną? ©Bartosz Wojsa

  Radni z Jastrzębia-Zdroju krytykują prezydent Annę Hetman w sprawie renowacji Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Miasto nie otrzymało bowiem dofinansowania z Unii Europejskiej na odnowę tego miejsca. - Obawiam się, że nie jest to zadanie dla prezydent Hetman, a dla jej następcy - mówi Szymon Klimczak, radny PiS.
  Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle. Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego, który mieści się przy ul. Cieszyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju, od lat jest w opłakanym stanie, a mieszkańcy wręcz proszą o jego renowację. Tak miało się stać, ale miasto nie otrzymało dofinansowania z Unii Europejskiej. Czy to oznacza, że OWN na zawsze pozostanie ruiną? Tego obawiają się mieszkańcy.

  OWN niegdyś był miejscem rodzinnych spotkań, pojawiały się tam tłumy jastrzębian i przyjezdnych.
  Dziś to miejsce straszy wyglądem i od czasu do czasu zaglądają tam - głównie z sentymentu - starsi mieszkańcy naszego miasta. Remont miał się wreszcie odbyć, ale plan legł w gruzach, bo niedawno odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dotyczące dofinansowania renowacji OWN-u. A jego wyniki nie były dla miasta pozytywne.

  A miało być tak pięknie...
  Projek renowacji był gotów

  5 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Jastrzębie: Jest projekt renowacji OWN-u

  Jastrzębie: Jest projekt renowacji OWN-u [WIZUALIZACJE]

  Link do głównego zdjęcia

  Jastrzębie: Jest projekt renowacji OWN-u ©Studio Projektowe Architekt  - Projekt przeszedł wszystkie komisje, czyli strona formalna i merytoryczna była do zaakceptowania, ale dofinansowania nie dostaliśmy, ponieważ cały projekt był więcej wart niż kwota dofinansowania, która była przeznaczona do tego celu. Jest możliwość ponownego złożenia projektu w 2017 roku, natomiast my rozważamy inną formę modernizacji tego terenu. Będziemy poszukiwać środków zewnętrznych, rządowych, bądź realizować OWN we własnym zakresie - mówi prezydent Anna Hetman.

  Pozostaje pytanie, czy jeśli dofinansowania ostatecznie zabraknie, zmieni się plan dotyczący tego, jak OWN miałby wyglądać po renowacji? Prezydent Hetman podkreśla, że wygląd może się nieco zmienić.

  - Na OWN-ie chcemy pozostawić teren zielony w podobnym zakresie, jak było to projektowane, stawy również chcemy zaadaptować. Być może zmieni się wygląd, ale to będzie zależało od tego, skąd będą pozyskane środki, bo każdy program rządzi się swoimi wskaźnikami i kryteriami, które musimy dostosować do projektowania. Jeśli będzie to realizowane wyłącznie ze środków miasta, zmieni się powierzchnia tego terenu. W projekcie transgranicznym, do którego staraliśmy się otrzymać dofinansowanie, były zasady, które musieliśmy zachować, czyli ekologiczne, przyrodnicze i górnicze dziedzictwo. Z kolei tutaj nie musimy mówić o jednym i drugim, możemy nastawić się wyłącznie na przyrodę - podkreśla prezydent Anna Hetman.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama