Ważne
  Jastrzębie: Tłumy pożegnały ks. Grzesiaka. Były łzy...

  Jastrzębie: Tłumy pożegnały ks. Grzesiaka. Były łzy wzruszenia [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jastrzębie: Pożegnanie ks. Grzesiaka. Były łzy wzruszenia
  1/34
  przejdź do galerii

  Jastrzębie: Pożegnanie ks. Grzesiaka. Były łzy wzruszenia ©Bartosz Wojsa

  Dzisiaj w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się dwie pożegnalne msze w intencji ks. Wojciecha Grzesiaka, który po ponad ośmiu latach został odwołany z funkcji kapelana w kaplicy przyszpitalnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2. Na miejscu pojawiły się tłumy, a uroczystość była bardzo podniosła. Nie zabrakło łez wzruszenia i oklasków, które były podziękowaniami za posługę.
  Dzisiaj o godz. 10. w kaplicy przyszpitalnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 przy al. Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się pożegnalna msza w intencji ks. Wojciecha Grzesiaka, który po ponad ośmiu latach został odwołany przez arcybiskupa Wiktora Skworca z funkcji kapelana w tamtejszej kaplicy.  Na uroczystości pojawiły się tłumy mieszkańców Jastrzębia i okolic. Jeszcze przed rozpoczęciem mszy kontynuowano zbieranie podpisów pod petycją o przywrócenie ks. Grzesiaka na funkcję kapelana, którą wierni chcą zawieźć do Archidiecezji Katowickiej w przyszłym tygodniu. Do tej pory zebrano ponad 250 podpisów.

  - Nie zgadzamy się z decyzją kurii. Jak można odwołać kogoś, kto tak dużo zrobił dla Kościoła? Organizował Misje Paragwaj, pomagał w hospicjum, interesował się sprawami wiernych i bardzo angażował w życie kaplicy. To niedorzeczne i niesprawiedliwe - mówi Joanna Chomicz, mieszkanka Pszowa, która na msze przyjeżdżała do Jastrzębia z sąsiedniej miejscowości.

  W trakcie mszy głos zabrała także Grażyna Kuczera, dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2, która w tym roku wyruszyła z ks. Grzesiakiem na Misję Paragwaj w charakterze sanitariuszki.

  - Bardzo dziękujemy księdzu za wszystko, co zrobił. Cieszy mnie, że nadal będzie z nami współpracował, tym razem nie jako kapelan, a sanitariusz na naszym oddziale neurochirurgii - mówiła dyrektor Kuczera.

  Cała uroczystość była wyjątkowo podniosła. Nie zabrakło łez wzruszenia i oklasków, które miały być formą podziękowania za wszystko, co dla parafian zrobił ks. Wojciech Grzesiak.

  - Dziękuję księżom i wam, moi drodzy, za nieocenioną pomoc oraz dary w Misji Paragwaj, którą nadal będę kontynuował. Jednocześnie przepraszam za wszystko, co było nie tak. Za wszystko, co było niewłaściwe, a było tego sporo. Mój temperament i charakter zawsze kieruje mnie do tego, że są jakieś zgrzyty, niepowodzenia, błędy. Za to też chciałem przeprosić - mówił ks. Grzesiak.

  Oprócz mszy w kaplicy, druga uroczystość odbyła się również w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Kusocińskiego 45 w Jastrzębiu-Zdroju. Tam także pojawiły się tłumy mieszkańców i przyjezdnych, którzy żegnali księdza.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trzymaj sę Wojtek

   ostatni katolik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jesteś niesamowity - wygraj z tą spasionym biszopem

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Podpis

   Anonim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Witam! Czy istnieje jeszcze szansa podpisania listy?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama