Jastrzębie-Zdrój: Wolontariusze mają zakaz wstępu na teren...

  Jastrzębie-Zdrój: Wolontariusze mają zakaz wstępu na teren schroniska. Pomagać mogą... więźniowie

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Konflikt na linii Jastrzębski Zakład Komunalny i Fundacja Pro Animals sprawił, że wolontariusze nie mogą pomagać psom w schronisku dla zwierząt.
  Jastrzębie-Zdrój: Wolontariusze mają zakaz wstępu na teren schroniska. Pomagać mogą... więźniowie
  Od 2012 roku Jastrzębski Zakład Komunalny, pod który podlega schronisko dla zwierząt przy ul. Norwida 50 w Jastrzębiu-Zdroju, podpisywał porozumienie z Fundacją Pro Animals. Sześcioro wolontariuszy pomagało wówczas w schronisku. Wychodzili z psami na spacery, myli je, szukali domów i leczyli najcięższe przypadki. W tym roku do porozumienia nie doszło, bo pojawił się konflikt. Efekt? Wolontariusze mają zakaz wstępu na teren schroniska.

  - Prawdopodobnie dziś pochylimy się nad pismem, które otrzymaliśmy tydzień temu od fundacji, i zdecydujemy, co dalej. Albo dojdzie do porozumienia, albo nie. Jest na tyle dużo fundacji w Polsce, że jak się z jedną nie dogadamy, to dogadamy się na pewno z inną - powiedział nam wczoraj Marek Krakowski, dyrektor Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego.

  Nie zdradza szczegółów, które zapisy wywołały konflikt. Ale robi to Krystyna Stokłosa, prezes Fundacji Pro Animals. - Wolontariusze mieliby zajmować się nasadzeniami, których w tej okolicy jest bardzo dużo. Sprzątamy po psach, ale zajmowanie się nasadzeniami jest przesadą. Utrzymanie schroniska należy przecież do zadań miasta. Pojawia się też kwestia darów od mieszkańców na rzecz schroniska. Samo schronisko takich darów przyjąć nie może, bo jest jednostką budżetową, dlatego do tej pory my je przyjmowaliśmy i przekazywaliśmy dla podopiecznych schroniska. Nagle przestało to odpowiadać i nie mamy pojęcia, dlaczego - mówi.

  Dyrektor Krakowski zaznacza, że JZK rozważa możliwość wznowienia współpracy z sąsiednim zakładem karnym. Spacerami i sprzątaniem zajmowaliby się wtedy więźniowie. - Jesteśmy otwarci na takie rozwiązanie - mówi por. Tomasz Marciniak z jastrzębskiego zakładu karnego.

  23 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Wolontariusze nie wejdą do schroniska! Jest konflikt

  Wolontariusze nie wejdą do schroniska. Jest konflikt ZDJĘCIA

  Link do głównego zdjęcia

  Wolontariusze nie wejdą do schroniska! Jest konflikt ©Bartosz Wojsa / Schronisko dla zwierząt Jastrzębie-Zdrój
  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   walczcie o wolontariat

   Monika (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   U mnie w mieście czyli w Mysłowicach dyrektora schroniska skutecznie zniechęcała wolontariuszy wypowiadając im umowy. Doszło do tego, że w styczniu tego roku nie było ani jednego wolontariusza....rozwiń całość

   U mnie w mieście czyli w Mysłowicach dyrektora schroniska skutecznie zniechęcała wolontariuszy wypowiadając im umowy. Doszło do tego, że w styczniu tego roku nie było ani jednego wolontariusza. Nie odpuściłyśmy jednak. Utworzyłyśmy petycję ws. zamknięcia schroniska. W ciągu kilkunastu dni podpisało się pod nią ponad 500 osób. Zaczęły interesować się media oraz władze miasta. Na spotkaniu z prezydentem miasta i zarządem Towarzystwa Opieki ad Zwierzętami doszliśmy do porozumienia. Wolontariat działa, na nowo odbudowuje się wszystko co zostało zniszczone. Pani dyrektor uciekła, jest na L4. Szukają nowego dyrektora. Schroniskowy weterynarz(bardzo nieprzyjazny zwierzętom typ, jego nieudadne kastracje i sterylizacje są zgłoszone jako sprawa na policji) został zwolniony i jeden z pracowników biura również. Nie można zostawiać schroniska bez wolontariuszy- walczcie, nei poddawajcie się. W razie czego służę radą, pomocą.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama