Ważne
  Kevin Tillie w Jastrzębskim Węglu! To już oficjalne

  Kevin Tillie w Jastrzębskim Węglu! To już oficjalne

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kevin Tillie
  1/3
  przejdź do galerii

  Kevin Tillie ©slawomir jakubowski

  Francuski przyjmujący, który ma na koncie m.in. tytuł mistrza Europy, zasili szeregi drużyny Jastrzębskiego Węgla. Oficjalnie potwierdzono już pozyskanie Kevina Tillie do siatkarskiej drużyny z Jastrzębia-Zdroju.
  Jak informuje Jastrzębski Węgiel, oficjalnie pozyskano już do drużyny Kevina Tillie. Francuski przyjmujący, który przez ostatnie dwa sezony reprezentował barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ma na swoim koncie wiele sukcesów m.in. tytuł mistrza Europy.

  – Poszukiwaliśmy na siatkarskim rynku godnego następcy dla Scotta Touzinsky’ego. Kiedy dowiedziałem się, że Kevin Tillie jest wolnym zawodnikiem i jest szansa, by go pozyskać, od razu stał się graczem „pierwszego wyboru” – mówi Mark Lebedew.

  Drużyna przytacza, że Tillie rozpoczął swoją karierę w ligach uniwersyteckich w Kanadzie oraz USA. W 2013 roku wrócił od Europy, zasilając szeregi włoskiego klubu CMC Rawenna. Jego kariera nabrała rozpędu po przejściu do ligi tureckiej. Znad Bosforu trafił do ZAKSY, gdzie stał się gwiazdą pierwszego formatu na polskich parkietach.

  - Klasę potwierdził chociażby w tegorocznym turnieju finałowym Pucharu Polski, gdzie został wybrany najlepszym przyjmującym. Jest też podporą reprezentacji Francji (ponad sto występów), z którą mimo młodego wieku już odniósł znaczące sukcesy w Europie i na świecie - czytamy na stronie Jastrzębskiego Węgla.

  – W mojej ocenie Kevin Tillie to optymalny zawodnik do naszej drużyny zarówno pod względem sportowym, jaki i mentalnym. Biorąc pod uwagę jego ogranie na najwyższym szczeblu ligowym oraz reprezentacyjnym, można powiedzieć, że jest to bardzo dobre „rozwiązanie” w obliczu kolejnego, wymagającego sezonu, w którym przystąpimy do rozgrywek Ligi Mistrzów. Jestem bardzo zadowolony z tego transferu – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM TOP SPORTOWY24
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama