Konkurs BHP w JSW. Rozdali 19 tys. złotych [ZDJĘCIA]

  Konkurs BHP w JSW. Rozdali 19 tys. złotych [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Konkurs BHP w JSW. Rozdali 19 tys. złotych
  1/31
  przejdź do galerii

  Konkurs BHP w JSW. Rozdali 19 tys. złotych ©Jastrzębska Spółka Węglowa

  W siedzibie spółki Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbył się, jak co roku, konkurs BHP o Puchar Prezesa JSW. Rozdano łącznie 19 tys. złotych. Zwycięzcą został Jarosław Gąska, inspektor technologii górniczej z kopalni Krupiński. On sam zgarnął 7 tys. złotych.
  W piątek, 4 listopada w siedzibie spółki Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbył się finał VII edycji „Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów BHP o Puchar Prezesa JSW S.A.”. Zwycięzcą został Jarosław Gąska, inspektor technologii górniczej z kopalni Krupiński. On sam zgarnął 7 tys. złotych, łącznie rozdano nagrody w wysokości 19 tys. złotych.

  Drugie miejsce zdobył Grzegorz Błaszczyk, nadgórnik oddziału robót przygotowawczych z kopalni Pniówek, natomiast trzecie miejsce – Grzegorz Krakówka nadsztygar elektryczny urządzeń dołowych z kopalni Krupiński.


  - W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się drużyna z kopalni Krupiński. Wszyscy trzej zawodnicy reprezentujący KWK Krupiński zakwalifikowali się do ścisłego, sześcioosobowego finału. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Pniówka i Ruchu Knurów - wylicza Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzeczniczka JSW.

  Finał konkursu, który został przeprowadzony w siedzibie zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, poprzedziły eliminacje na poziomie poszczególnych zakładów pracy.

  - Konkurs przebiegał w dwóch turach. W półfinale wzięło udział 24 zawodników – po trzech z każdej kopalni / ruchu, którzy musieli odpowiedzieć na 30 zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru. Do ścisłego finału, rozgrywanego według zasad zbliżonych do teleturnieju „Jeden z dziesięciu", przeszło sześciu zawodników. Po zaciętej i emocjonującej walce zwycięzcą okazał się Jarosław Gąska - tłumczy Katarzyna Jabłońska-Bajer.

  Laureaci odebrali nagrody z rąk Tomasza Gawlika - prezesa JSW oraz zaproszonych gości: Krzysztofa Króla - Dyrektora Departamentu Górnictwa Otworowego i Wiertnictwa WUG, Piotra Karkuli - Dyrektora OUG w Rybniku, Józefa Koczwary - Dyrektora Specjalistycznego Urzędu Górniczego oraz Grzegorza Jendrusza z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach.

  - Serdecznie gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu. Wasza wiedza jest imponująca i bezpośrednio przekłada się na wyższe bezpieczeństwo w kopalniach - powiedział Tomasz Gawlik, prezes spółki. - Mam nadzieję, że tego typu inicjatywy podwyższą świadomość bezpiecznej pracy wśród wszystkich pracowników, a wiedza teoretyczna znajdzie odzwierciedlenie w praktyce. Dziękuję też organizatorom: panu Patrykowi Polakowi z Zespołu BHP JSW oraz panu Zbigniewowi Schinohlowi za przygotowanie konkursu na wysokim poziomie – dodał prezes.  *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY
  *Tyle naprawdę zarabiają żołnierze, policjanci, strażnicy i prokuratorzy
  *Czy zdałbyś egzamin na taksówkarza? Jak przejechać przez Katowice? QUIZ
  *Wielki wybuch w Sosnowcu: Szkieletor runął ZDJĘCIA + WIDEO
  *To co, że wiatr i zimno. Morsy rozpoczęły sezon na Pogorii ZDJĘCIA + WIDEO

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   !!!

   adam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   no i pieknie, dobrze usłyszeć jakies pozytywne info z jsw

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama