Ważne
  MOK Jastrzębie: bilety do kina online, nowa strona i logo

  MOK Jastrzębie: bilety do kina online, nowa strona i logo

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  MOK Jastrzębie: Bilety do kina online, nowa strona i logo
  1/8
  przejdź do galerii

  MOK Jastrzębie: Bilety do kina online, nowa strona i logo ©Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju

  W tym roku mija 30 lat od powołania do życia Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu-Zdroju do życia. Z tej okazji miasto nie robi hucznej imprezy, ale wprowadza nowości. Wśród nich m.in. możliwość kupienia i zarezerwowania miejsc do kina online, czyli coś, czego brakowało od początku.
  W tym roku Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju obchodzi 30-lecie swojego istnienia. Z tej okazji nie będzie hucznej imprezy, ale jak zapowiedział dyrektor MOK-u, Janusz Jurczak, najważniejsza placówka kulturalna w mieście przygotowała dla mieszkańców kilka nowości.

  - Jedną z nich będzie możliwość zakupienia biletów i wybrania miejsc w kinie Centrum za pomocą strony internetowej - mówi dyrektor Janusz Jurczak w rozmowie z DZ.

  Z czasem placówka wprowadzi też terminal do płatności kartą, którego do tej pory w jastrzębskim kinie bardzo brakowało. A to nie wszystko, bo MOK zmienia także stronę internetową oraz logo. Z nowej witryny będzie można korzystać jutro. Nasz dziennikarz widział już, jak strona się prezentuje i jak działa przy obsłudze. Musimy przyznać, że wygląda świetnie, jest intuicyjna i łatwo wszystko na niej znaleźć.

  Nowe logo też napawa optymizmem. Jest nietuzinkowe, wybrane spośród 23 zgłoszeń. Wygrała praca autorstwa Artura Wasilewskiego (logo można obejrzeć w galerii zdjęć).

  Teraz nieco historii. Dokładnie 28 kwietnia 1987 r. Miejska Rada Narodowa uchwałą nr XXIV/169/87 powołała do życia Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Pierwsza siedziba mieściła się przy ul. Opolskiej, później MOK przeprowadził się na ul. Wielkopolską po to, by ostatecznie trafić na al. Piłsudskiego 27, gdzie funkcjonuje do dzisiaj.

  Pod MOKiem funkcjonują takie placówki jak zabytkowy Dom Zdrojowy, Galeria Historii Miasta, dawne Łazienki, modelarnia, a także klub Kaktus i klub Metronom. MOK to także świetlice: Astra, Iskierka, Promyk, Skarbnik, Nastolatek, Stryszek i Kanon.

  Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju organizuje różnorodne zajęcia artystyczne. Na dzień dzisiejszy funkcjonuje w nim 30 sekcji. Są to m.in. zajęcia taneczne, plastyczne, teatralne, muzyczne, warsztaty wokalne, próby zespołów muzycznych oraz gry bitewne.

  Zobacz galerię

  W samym 2016 roku MOK zorganizował 955 wydarzeń kulturalnych, w których uczestniczyło łącznie ponad 72 tys. osób.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama