Ważne
  Proces Dariusza P. z Jastrzębia: "Pozwólcie mi wrócić do...

  Proces Dariusza P. z Jastrzębia: "Pozwólcie mi wrócić do syna" [RELACJA]

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Proces Dariusza P. z Jastrzębia: "Pozwólcie mi wrócić do syna"
  1/9
  przejdź do galerii

  Proces Dariusza P. z Jastrzębia: "Pozwólcie mi wrócić do syna" ©Bartosz Wojsa

  Proszę o to, by sąd pozwolił mi wrócić do mojego ukochanego, jedynego syna Wojtka - mówił Dariusz P. z Jastrzębia-Zdroju podczas mowy końcowej, którą wygłosił dzisiaj w sądzie w Rybniku. Oskarżony o to, że 10 maja 2013 roku celowo podpalił dom rodzinny i doprowadził do śmierci żony oraz czwórki dzieci, wnosił do sądu o uniewinnienie.
  Dzisiaj o godz. 9.30 w sądzie w Rybniku odbyła się przedostatnia rozprawa w procesie Dariusza P. z Jastrzębia-Zdroju, który jest oskarżony o to, że 10 maja 2013 roku celowo podpalił dom rodzinny i w efekcie doprowadził do śmierci żony oraz czwórki dzieci. Jako pierwszy przed sądem mowę końcową wygłosił dzisiaj oskarżyciel posiłkowy, który reprezentował stanowisko rodziny: szwagra, szwagierki i teścia oskarżonego.

  - Bliscy Dariusza P. przyszli na tę rozprawę po to, by znaleźć punkt zaczepienia, który pozwoli im na myśl, że oskarżony nie dopuścił się czynu, który mu się zarzuca. Czynu, który jest absolutnie najcięższą zbrodnią, jaką można popełnić. Nic takiego się nie zdarzyło w czasie tego procesu. Nie było żadnego miejsca, w którym takie wątpliwości moich klientów się pojawiły czy też w ogóle mogły się pojawić. Wręcz przeciwnie, z upływem czasu jedynie utwierdzali się w coraz silniejszym przekonaniu o tym, że Dariusz P. jest sprawcą tego zdarzenia. O tym, że tę zbrodnię popełnił - mówił Jakub Przybyszewski, oskarżyciel posiłkowy.

  Podkreślał, że rozpoczynano ten proces z bardzo dużym bagażem zaufania do oskarżonego, bo po drugiej stronie oskarżycieli posiłkowych nie siedziała obca osoba, tylko członek najbliższej rodziny. - To jest człowiek, z którym ci ludzie spędzali święta Bożego Narodzenia, z którym dzielili się opłatkiem, co do których dzieci byli chrzestnymi, spędzali razem chrzciny, najważniejsze uroczystości. Utrzymywali bliskie relacje, spotykali się na kawie, na obiadach - podkreślał Jakub Przybyszewski.

  Wskazywał jednocześnie, że do zeznań Wojciecha P. - syna oskarżonego - należy podchodzić z pewną ostrożnością. - A to z uwagi na sprzeczności, które się w tych zeznaniach pojawiają - mówił oskarżyciel posiłkowy. Dodawał także opinię biegłego lingwisty, która miała demaskować matactwo, którego miał dopuszczać się oskarżony.

  - Z tych wszystkich względów ja w imieniu moim i klientów przyłączam się do stanowiska prokuratury. Jeżeli chodzi o karę, wnoszę o uznanie oskarżonego za winnego zarzucanych mu czynów i wymierzenie mu kary dożywocia z jednoczesnym orzeczeniem o możliwości ubiegania się o warunkowe zwolnienie z odbywanej kary po 35 latach - mówił.

  Zaraz po oskarżycielu posiłkowy, do mowy końcowej przystąpił obrońca Dariusza P., Eugeniusz Krajcer. Jeszcze przed wejściem na salę rozpraw mówił, że jest przekonany o tym, że jego klient jest niewinny. Podczas mowy końcowej, tak jak i na ostatniej rozprawie, próbował przekonać sąd, by ponownie przyjrzał się m.in. opinii biegłego ds. pożarnictwa, by powołał innego biegłego, jak również starał się przekonać sąd, by ten zasięgnął opinii biegłego ds. telekomunikacji, a także wezwał na rozprawę psychiatrów.

  - Trudno w tej sprawie mówić o dowodach. To są poszlaki, które w dodatku nie są na tyle mocne, by wiązały się w łańcuch poszlak, który pozwala na wskazanie oskarżonego jako winnego. Moim zdaniem prokuratura nie ma mocnego i jednoznacznego dowodu, który świadczy o winie mojego klienta - mówił obrońca Eugeniusz Krajcer.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zrobił to

   hxhhx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Zrobił to. Siedziałem z typem w Raciborzu. W końcu musieli go dać na ochronki, bo już mu nikt nie wierzył, a szamaki się na niego szykowały. Za każdym razem próbował wzbudzić litość wśród...rozwiń całość

   Zrobił to. Siedziałem z typem w Raciborzu. W końcu musieli go dać na ochronki, bo już mu nikt nie wierzył, a szamaki się na niego szykowały. Za każdym razem próbował wzbudzić litość wśród współwięźniów. Niestety, po 3-4 rozmowach, każdy zdawał sobie sprawę, że "typ" - bo inaczej nie mogę nazwać tego bydlaka - próbuje brać na litość. Ale prędzej czy później każdy zdawał sobie sprawę że typ kręci. Dlatego w terminie późniejszym trafił na tzw. ochronki. On niby taki bogobojny, ale jak przyszedł wychowawca spytać się go czy chce uczestniczyć w mszy św. to mówił że sam się woli pomodlić. Jestem pewien że zostanie skazany. Jedyne dobre w tym wszystkim jest, że jak przerzucą go na oddział karny (teraz jest w areszcie śledczym n dziesiątym oddziale w Raciborzu), to tam już ochronek nie ma, a szamaki zrobią z nim porządek.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to psychopata

   szpila (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   to rasowy psychopata, mam nadzieję, że odpowie za to co zrobił, synowi się nie dziwię, ciężko uwierzyć w najgorsze

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Aktor

   Babssi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Co za aktor z oskarzonego. Niewiarygodne. "Zapomniał" już jak szybko po utracie ukochanej nad zycie (jak twierdzi ) swojej rodziny znajdował pocieszenie w ramionach innych kobiet ?.
   Oczywiscie,...rozwiń całość

   Co za aktor z oskarzonego. Niewiarygodne. "Zapomniał" już jak szybko po utracie ukochanej nad zycie (jak twierdzi ) swojej rodziny znajdował pocieszenie w ramionach innych kobiet ?.
   Oczywiscie, ze nie zapomniał, potrafi zmieniać swoje myslenie w zależności od sytuacji. Tacy ludzie według mnie winni być izolowani. Nie wierzę w rehabilitację takich osobowości.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brak danych o sądzie

   błądzący (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   To w rybnickim Sądzie Rejonowym toczy się ten proces?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sąd Rejonowy, Rybnik

   Wszechwiedzący (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Tak, zawsze o tym piszą, raz zapomnieli i już nie pamiętasz? ;)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama