Ważne
  Spór o darmową komunikację w Jastrzębiu. Radni PiS nie...

  Spór o darmową komunikację w Jastrzębiu. Radni PiS nie przyszli na sesję

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Spór o darmową komunikację. Radni PiS nie przyszli na sesję
  1/4
  przejdź do galerii

  Spór o darmową komunikację. Radni PiS nie przyszli na sesję ©Prezydent Anna Hetman

  Nieobecność radnych PiS i części radnych Wspólnoty Samorządowej sprawiła, że zabrakło wymaganego kworum, więc nadzwyczajna sesja dotycząca darmowej komunikacji w Jastrzębiu-Zdroju się nie odbyła. A miała zapaść na niej decyzja w sprawie darmowych przejazdów dla dzieci i młodzieży. - Teraz miasto może nie zdążyć na czas - mówi Alina Chojecka, radna PO.
  Wczoraj o godz. 16. w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się XV nadzwyczajna sesja rady miasta, podczas której radni mieli m.in. podjąć decyzję w sprawie darmowej komunikacji dla dzieci i młodzieży. Chodziło o przeznaczenie 432 tys. złotych na ten cel. Tak się jednak nie stało, bowiem na sesji zabrakło wystarczającego kworum do jej rozpoczęcia. Zabrakło radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz większości radnych Wspólnoty Samorządowej. Mimo tego, że to właśnie radni PiS wnioskowali na ostatniej sesji o poświęcenie komunikacji osobnego spotkania.

  - Mimo powszechnego oczekiwania mieszkańców na bezpłatną komunikację, radni po raz kolejny blokują jej wprowadzenie. Taka postawa spowalnia rozwój naszego miasta - pisze prezydent Anna Hetman na swoim Facebooku.
  Zobacz galerię
  Radni PiS mieli wczoraj przedstawić swoją koncepcję zorganizowania darmowych przejazdów autobusami. Jak tłumaczy Piotr Szereda (PiS), na fakt ich nieobecności składało się wiele czynników. On sam nie przyszedł, bo musiał pilnie odwieźć wnuczkę na lotnisko.

  - Temat jest bardzo ważny, ale powinny przepracować go najpierw wszystkie komisje. Są jeszcze inne koncepcje bezpłatnej komunikacji, o których trzeba dyskutować. Przede wszystkim zależy nam na ratowaniu PKM-u, a tymczasem dowiedzieliśmy się, że w MZK odbyło się walne zgromadzenie i podjęto tam decyzję o likwidacji PKM-u. Wiceprezydent Janusz Buda głosował za – tłumaczy Szereda.

  Jednocześnie dodaje, że PiS chce komunikację bezpłatną oprzeć na własnym przewoźniku, zapewniając PKM-owi miejsca pracy. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że żadnej decyzji w sprawie likwidacji PKM-u wcale nie podjęto.

  - Było spotkanie zarządu, ale dotyczyło bezpłatnej komunikacji i skuteczniejszego łapania gapowiczów. Dyskutowaliśmy też na temat PKM-u, dokładnie na temat tego, jak poprawić jego sytuację. Byłem obecny na tym spotkaniu i żadnych decyzji nie podejmowano, to nieprawda - dementuje Rafał Jabłoński, rzecznik MZK.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama