Tłumy biegaczy w lesie Kyndra w Jastrzębiu ZDJĘCIA+WIDEO

  Tłumy biegaczy w lesie Kyndra w Jastrzębiu ZDJĘCIA+WIDEO

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tłumy biegaczy w lesie Kyndra w Jastrzębiu
  1/107
  przejdź do galerii

  Tłumy biegaczy w lesie Kyndra w Jastrzębiu ©Bartosz Wojsa

  Blisko 100 zawodników wzięło dzisiaj udział w biegu w lesie Kyndra w Jastrzębiu-Zdroju. Pojawiły się też spore grupy kibiców. Na bieg przyjechali mieszkańcy z okolicznych miejscowości, byli nawet biegacze z Ustronia! Zobaczcie zdjęcia i wideo!
  Dzisiaj o godz. 10. wystartowała kolejna odsłona biegu Kyndra Trail. Uczestnicy rywalizują na trasie wyznaczonej leśnymi ścieżkami w lesie Kyndra przy ul. Cichej w Jastrzębiu-Zdroju.

  Do pokonania mają 5,5 km - to już czwarta edycja biegu, w której udział wzięło aż 80 osób! Są biegacze z Jastrzębia-Zdroju, ale też m.in. z Pawłowic, Świerklan, Czyżowic, a nawet... Ustronia. Przyszło też sporo osób, które kibicują zawodnikom!

  - Trasa jest wymagająca, mamy na niej dużo podbiegów, zbiegów, są mostki do pokonania czy rzeczki do przeskoczenia. Parę dnia padało, więc odcinki są śliskie, ale dzisiaj pogodę mamy jak na zamówienie, więc jest idealnie - mówi Wojciech Chruszcz, główny organizator Kyndra Trail w Jastrzębiu-Zdroju.

  Jak podkreśla, pomysł zorganizowania tej sportowej imprezy wpadł mu do głowy bardzo szybko, właśnie podczas biegania. - Dużo osób tutaj trenuje, podobnie jak ja, a od pomysłu do realizacji była niewielka droga. Zwłaszcza, że mamy klub biegacza Fartlek, który łączy wspaniałych ludzi. To dzięki nim - mówi Wojciech Chruszcz.

  W organizacji biegu pomagał też Patryk Nowak, mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Swój pierwszy udział w biegu zaliczył podczas VI Jastrzębskiej Dziesiątki. Tak zaczęła się jego miłość do tego sportu.

  - Namówił mnie do tego kolega, więc postanowiłem spróbować swoich sił na dystansie 10 km. Obawiałem się wtedy, czy sobie poradzę, bo nigdy dotąd nie miałem okazji biegać na dłuższe dystanse, ale udało się. Jak na pierwszy raz poszło mi całkiem nieźle - wspomina Patryk.

  Wtedy zdecydował, że pora wziąć się za bieganie na poważnie. Brał już udział w Biegu Niepodległościowym, III Parkowych Hercklekotach, Biegu Żołnierzy Wyklętych czy w Błękitnej Wstędze Balatonu. Teraz przygotowuje się do majowych biegów, które odbędą się w Katowicach, Rybniku i Bielsku Białej.

  - W każdym biegu lubię z kimś rywalizować, stawiać sobie jakąś poprzeczkę, a potem próbować ją przeskoczyć. Myślę, że po przekroczeniu mety każdy z nas czuje się jak zwycięzca, nie tylko przez to, że otrzymał medal, ale też dlatego, że dał radę, uwierzył w siebie i pokonał wyznaczony dystans - mówi jastrzębianin.

  Ale nie tylko mieszkańcy Jastrzębia brali udział w Kyndra Trail. W zeszłej edycji w kategorii kobiet zwyciężyła Anna Sikora, która przyjechała do naszego miasta aż z... Ustronia!

  - Przygotowujemy się cały rok, bo biegamy, trenujemy. Każde zawody, zwłaszcza tutaj, to sprawdzenie, na jakim poziomie jesteśmy, bo to fajna, szybka trasa. Zaliczamy towarzyszką rywalizację - mówi Anna Sikora.

  Zobacz galerię

  W zawodach brały udział także delegacje grup znanych już z jastrzębskich imprez biegowych. Nie zabrakło uczestników w koszulkach Jastrzębskiej Dziesiątki czy Biegu Kobiet.


  ZOBACZCIE FILM:


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama