Uczniowie z Chin i Indii w Jastrzębiu prowadzili zajęcia...

  Uczniowie z Chin i Indii w Jastrzębiu prowadzili zajęcia ZOBACZ ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jastrzębie: Uczniowie z zagranicy prowadzili zajęcia
  1/35
  przejdź do galerii

  Jastrzębie: Uczniowie z zagranicy prowadzili zajęcia ©Zespół Szkół Nr 2

  Janet Wong Hin Man z Hong Kongu (Chiny) i Siddhavith Kushwaha z Indii prowadzili zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju w ramach specjalnego projektu. Jastrzębianie nawet się z nimi zaprzyjaźnili. Zobaczcie zdjęcia!
  W Zespole Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju przez ostatni tydzień część zajęć prowadzili uczniowie z zagranicy, a dokładnie: Janet Wong Hin Man z Hong Kongu (Chiny) oraz Siddhavith Kushwaha z Indii. Jastrzębianie byli zachwyceni! Mogli posłuchać o kulturze tych krajów, nauczyć się paru podstawowych zwrotów

  - Wszystkie zajęcia odbywały się po angielsku, co stanowi doskonałą okazję do ćwiczeń językowych zarówno w rozumieniu, jak i mówieniu, gdyż każda z prezentacji jest pretekstem do dyskusji czy po prostu pytań kierowanych do naszych gości - mówi Kinga Głowacka z ZS2.
  Zobacz galerię
  Czas spędzany z Janet i Siddem nie ograniczał się jedynie do zajęć lekcyjnych. Gość z Indii miał możliwość zmierzyć się na boisku z uczniami szkoły w „meczu przyjaźni’ zorganizowanym specjalnie z okazji uczestnictwa Dwójki w projekcie.

  - Dziewczyny od sportu wolą zakupy lub...ogrody, dlatego też Janet obejrzała pokazowe ogrody „Kapias” w okolicach sąsiedzkiej Pszczyny. Nasi goście skorzystali także z zaproszenia na wycieczkę do naszych południowych sąsiadów do Karwiny. Miło spędzili również czas nad Jeziorem Żywieckim - wylicza Kinga Głowacka.

  W podziękowaniu za przekazane fakty i ciekawostki dotyczące rodzinnych krajów naszych gości, uczniowie chcieli przekazać im najważniejsze informacje dotyczące historii Śląska, więc zabrali ich do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Czas spędzony razem mija bardzo szybko i wkrótce uczniowie musieli rozstać się z nowymi przyjaciółmi.

  - Oficjalnie pożegnamy ich 14 czerwca na gali kończącej projekt w siedzibie UE w Katowicach. Dzięki uprzejmości wydziału Informacji, Promocji i Rozwoju w Urzędzie Miasta Jastrzębia Zdroju zarówno nasi goście, jak i uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymają symboliczne podarunki na pamiątkę tego ważnego dla Dwójki wydarzenia - mówią w placówce.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama