Jaworzno: kradli w całej Polsce. Wpadli w galerii Galena

  Jaworzno: kradli w całej Polsce. Wpadli w galerii Galena

  KMP Jaworzno

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jaworzno: kradli w całej Polsce. Wpadli w galerii Galena
  Wobec pięciorga mieszkańców Łodzi w wieku od 23 do 47 lat, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Osoby podejrzane są o dokonanie kilku kradzieży na terenie Jaworzna. W ręce jaworznickich stróżów prawa wpadli zaraz po tym, jak okradli jeden ze sklepów w galerii Galena. Wszystkim grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
  Jaworzno: kradli w całej Polsce. Wpadli w galerii Galena
  Intensywna praca kryminalnych z Jaworzna doprowadziła do zatrzymania i przedstawienia zarzutów przestępstwa kradzieży piątce łodzian, którzy 2 marca br. na terenie Jaworzna dokonali kilku kradzieży w placówkach handlowych. Ich łupem głównie padały pieniądze, a także zegarki, karty do telefonów komórkowych i inne wartościowe rzeczy. Zatrzymane osoby to czterech mężczyzn w wieku 23, 26, 32 i 47 lat oraz 34-letnia kobieta. Aby zatrzeć podejrzenie łodzianie przyjechali do Jaworzna taksówką.

  Scenariusz wszystkich kradzieży był podobny. Do placówki handlowej wchodziła jedna osoba i pod pozorem kupna jakiejś rzeczy odwracała uwagę ekspedientki. Wówczas do sklepu wchodzili współpracownicy przestępczego procederu i dokonywali kradzieży wszystkiego co było w zasięgu rąk. Do pierwszej kardzieży doszło w aptece w sklepie Carrefour na Osiedlu Stałym. Sprawcy skardli blisko 900 złotych znajdujących się na zapleczu apteki. Po chwili szajka znalazła się w galerii Galena, gdzie również skardzione zostały pieniądze i zegarek na łączną sumę 2 tys. złotych.

  Powiadomieni o tym fakcie policjanci od razu przystąpili do ustalenia sprawców. Po chwili mundurowi wiedzieli już jak wyglądają osoby dokonujące kradzieży. Przyczynił się do tego sklepowy monitoring. Kamery zarejestrowały całe zdarzenie. Policyjny nos podpowiadał, iż to nie koniec "pracy" przestępczej grupy. Policjanci postanowili obstawić kilka sklepów w regionie. Po pewnym czasie w sklepie Fashion House w Sosnowcu, policyjni wywiadowcy zatrzymali trzy osoby, wcześniej wytypowane, które przygotowywały się do kolejnego skoku. 34-letnia kobieta, 32-letni mężczyzna oraz 26-letni taksówkarz trafili do policyjnego aresztu. W taksówce kryminalni znaleźli rzeczy, które pochodziły z kardzieży. 3 marca br. prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór.

  Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, iż sprawców dokonanych przestępstw było więcej. Efektem pracy operacyjnej jaworznickich policjantów było zatrzymanie 12 kwietnia br. na terenie Łodzi, dwóch mężczyzn w wieku 23 i 47 lat. Kiedy śledczy zapukali do ich mieszkań, nie kryli oni zaskoczenia. Początkowo nie przyznali się do kradzieży, jednak przedstawione mocne dowody pozwoliły na przedstawienia łodzianom zarzutu z art. 278 § 1 kodeksu karnego. I tu również prokurator zastosował ten sam środek zapobiegawczy.

  Śledczy ustalili, że osoby te odpowiedzialne są także za liczne kradzieże na terenie Polski. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi im do 5 lat więzienia.

  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Co za tragedia! Wybuch gazu zniszczył blok w Jaworznie. Czy to samobójstwo?
  *Pomysły na Majówkę 2016: Ciekawe miejsca i wydarzenia ZOBACZ I SKORZYSTAJ
  *Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będziei zachwycone
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A złodziej

   MaNo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   z miasta Łodzi pochodzi .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem