TOUR DE POLOGNE 2017 JAWORZNO: TRASA, GODZINY PRZEJAZDU TDP...

  TOUR DE POLOGNE 2017 JAWORZNO: TRASA, GODZINY PRZEJAZDU TDP 2017 JAWOR, UTRUDNIENIA

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  TOUR DE POLOGNE 2017
  1/9
  przejdź do galerii

  TOUR DE POLOGNE 2017 ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

  Tour de Pologne 2017 Jaworzno: Znane są szczegóły przejazdu peletonu Tour de Pologne przez miasta regionu. Kolejny raz kolarze będą gościć w Jaworznie, gdzie odbędzie się 31 lipca start trzeciego etapu TDP 2017. Później kolarze pognają w stronę Szczyrku, gdzie będzie meta etapu. Tego dnia pokonają 161 km. Dzień wcześniej będą się zmagać na trasie Tarnowskie Góry - Katowice, a 1 sierpnia pokonają 238 km, startując w Zawierciu i dojeżdżając do Zabrze. W Jaworznie kolarze, tak jak przed dwoma laty, tak i w tym roku wystartują z rynku.

  Tour de Pologne 2017 Jaworzno: TRASA, GODZINY PRZEJAZDÓW TDP 2-17 JAWORZNO UTRUDNIENIE


  - Przejadą jedną rundę wokół centrum miasta, aby następnie wyruszyć prosto do Szczyrku. Dla Jaworzna oznacza to szansę na promowanie walorów krajobrazowych regionu w kraju i za granicą, jak również możliwość popularyzowania aktywnego wypoczynku i zdrowej rywalizacji sportowej - podkreślają jaworzniccy urzędnicy.


  Tour de Pologne będzie zorganizowane w Jaworznie już trzeci raz. A za rok ma pojawić się ponownie. Władze Jaworzna wynegocjowały bowiem prawo do organizacji startu jednego z etapów TDP także w 2018 r.

  W ramach TdP 2017 na jaworznian czekają liczne atrakcje, w tym konkurs na hostessę Tour de Pologne, Rowerowy Rajd Rodzinny z Czesławem Langiem i cykl Night Bikeing’ów z ekipą Team Jaworzno. W organizację jaworznickiego etapu tej rowerowej imprezy miasto zaangażowało cyklistów z Team Jaworzno, którzy organizują nocne rajdy rowerowe po mieście.

  Tego dnia będą utrudnienia w ruchu, m.in. na rynku i ulicach Pocztowej, Słowackiego i Narutowicza.

  - Pierwsze ograniczenia w ruchu będą wprowadzone w nocy z 30 na 31 lipca (niedziela/poniedziałek). Na ul. Pocztowej będzie obowiązywał całkowity zakaz parkowania. W poniedziałek, tj. 31 lipca - w dniu wyścigu, ul. Pocztowa będzie całkowicie wyłączona z ruchu, a zakaz parkowania będzie obowiązywał wzdłuż ul. Obrońców Poczty Gdańskiej (od ul. Św. Wojciecha do ul. Słowackiego) i wzdłuż ul. Słowackiego. Ulica Narutowicza zostanie wyłączona z ruchu - za wyjątkiem mieszkańców - od ul. Urzędniczej do ul. Zielonej. Podobnie ul. Biała - od ul. Sądowej do ul. Narutowicza będzie nieprzejezdna - za wyjątkiem autobusów PKM. Wszystkie niedogodności potrwają do godz. 20.00 - wyjaśnia na stronie miejskiej Tadeusz Kaczmarek, wiceprezydent Jaworzna. - Mam nadzieję, że te chwilowe utrudnienia zrekompensuje wspaniały wyścig, którego będziemy świadkami. Emocje kolarskie jeszcze na długo pozostaną z nami.

  >

  Będą też zmiany w kursowaniu autobusów. Wyłączone z obsługi będą przystanki Obrońców Poczty Gdańskiej, Biblioteka i Zielona. Zmiany dotyczą też miejsc odjazdów, np. kurs autobus na linii A o godz. 14.12 z przystanku początkowego Chrzanów Dworzec Autobusowy zostanie skrócony do przystanku Krakowska, z kolei drugi autobus tej linii rozpocznie kurs planowo od przystanku Łubowiec w kierunku Katowic o godz. 14:51. W przypadku kursu linii E , który planowo rozpoczyna się o godz. 14.48 z przystanku początkowego Krakowska, kurs ten rozpocznie się wyjątkowo od przystanku Łubowiec o godz. 15.09, a kurs planowy z Krakowskiej o godz. 14.58 wystartuje z Łubowca o godz. 15:19. Zmiany będą obowiązywać też na liniach: 303, 304, 305, 306, 307, 312, 313, 314, 319, 350, 369, 370 i 390. Szczegóły na stronie PKM Jaworzno.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ:
  Tour de Pologne 2017: TRASA TDP 2017, ETAPY, GODZINY PRZEJAZDÓW, MAPA
  Tour de Pologne 2017 Katowice: 30 lipca TDP. Gdzie Kibicować w Katowicach? Najlepsze miejsca
  Tour de Pologne 2017 Mysłowice: MAPA, GODZINY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ?


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama