Wybuch gazu w Jaworznie: Czy górnik popełnił samobójstwo?...

  Wybuch gazu w Jaworznie: Czy górnik popełnił samobójstwo? Mieszkańcy mogą wrócić do domu

  Anna Zielonka a.zielonka@dz.com.pl

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wybuch gazu w Jaworznie zniszczył kilka mieszkań. Na szczęście konstrukcja bloku jest nienaruszona. Można wrócić do mieszkań
  1/44
  przejdź do galerii

  Wybuch gazu w Jaworznie zniszczył kilka mieszkań. Na szczęście konstrukcja bloku jest nienaruszona. Można wrócić do mieszkań ©Anna Zielonka/Dziennik Zachodni

  Jedna osoba zginęła, a dziewięć zostało rannych po wczorajszym wybuchu gazu w Jaworznie. Z kamienicy ewakuowano 50 lokatorów. Co było przyczyną wybuchu gazu w Jaworznie? Dlaczego zginął 47-letni górnik z ZG Sobieski? Czy prawda jest, że była to próba samobójcza, czy jednak nieszczęśliwy wypadek? To najważniejsze pytania, na które będą musieli odpowiedzieć śledczy.
  AKTUALIZACJA GODZ. 23.26[/b
  Mieszkańcy mogą wrócić do domów. To jednak dotyczy tylko lokatorów z pierwszego, drugiego i trzeciego piętra. Decyzja dotycząca mieszkańców z parteru ma zapaść w przyszłym tygodniu. Jak przyznaje zarządca budynku, firma Gwarek, blok był ubezpieczony. Odbyły się już spotkania z ubezpieczycielem. Straty są dopiero szacowane.


  [b]AKTUALIZACJA GODZ. 13.20
  KOMUNIKAT UM W JAWORZNIE

  Wszystkim, którzy nie będą mieli możliwości powrotu do swoich lokali, miasto zagwarantuje dalszy nocleg i wyżywienie, aż do momentu zapewnienia docelowych mieszkań. Ponadto Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi działania mające na celu pomoc najbardziej poszkodowanym poprzez przyznanie zasiłków celowych. Jeśli zaistnieje taka potrzeba - pomoc będzie przyznana długofalowo.

  Jak udało się ustalić Dziennikowi Zachodniemu, budynek był ubezpieczony.

  Prokuratura w Jaworznie rozważa kilka wersji wydarzeń, które miały doprowadzić do wybuchu gazu. Śledztwo prowadzone jest w sprawie katastrofy budowlanej.

  W Jaworznie już rozpoczyna się odgruzowywanie bloku
  CZYTAJ DALEJ:
  Najpierw ciemność, potem ogromny huk i eksplozja, która wstrząsnęła kamienicą przy ulicy Inwalidów Wojennych 1-3 w Jaworznie - tak relacjonowali wczorajszy wybuch gazu lokatorzy budynku. Doszło do niego około godziny 19.

  - Nagle usłyszałam przeraźliwy huk. Potem zatrzęsło blokiem. Wybuchł pożar. Staraliśmy się po ciemku opuścić mieszkanie. Pomagali nam sąsiedzi, który wzięli moje małe dzieci na ręce - opisuje przebieg zdarzenia pani Katarzyna, mieszkająca na drugim piętrze bloku. - Wybuch był tak ogromny, że wywaliło wszystkie drzwi prowadzące do mieszkań - dodaje.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  TAK NA BIEŻĄCO RELACJONOWALIŚMY WYBUCH GAZU W JAWORZNIE

  50 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Wybuch gazu w Jaworznie: W wyniku wybuchu śmierć poniósł lokator

  Jaworzno: tragiczny wybuch gazu. Zginął górnik [ZDJĘCIA, WIDEO] Czy to samobójstwo? Śledztwo

  Link do głównego zdjęcia

  Wybuch gazu w Jaworznie: W wyniku wybuchu śmierć poniósł lokator ©Maciej Gapiński, Anna Zielonka/Dziennik Zachodni  Na miejsce bardzo szybko dotarli strażacy i ratownicy pogotowia. Ewakuowano 50 osób. Dziewięć zostało rannych. Niestety, na miejscu strażacy znaleźli też ciało. Było zwęglone, dlatego na początku trudno było określić nawet płeć denata. Później okazało się, że zginął 47-letni mężczyzna.

  Mężczyzna był górnikiem. Pracował w ZG Sobieski. W chwili wybuchu w mieszkaniu był sam.

  - Rano około godz. 10 przyszedł do mnie i prosił o krople na serce, bo się źle czuje. Powiedział, że dzisiaj do pracy nie idzie - mówi jedna z sąsiadek.

  Mieszkał na parterze. To właśnie u niego doszło do eksplozji. Z relacji strażaków wynika, że w zniszczonym doszczętnie mieszkaniu znaleziono dwie duże butle z gazem. Początkowo sądzono, że ofiar mogło być więcej, ale po dokładnym przeszukaniu bloku okazało się, że nikt więcej nie zginął.  W środę od rana na miejscu wybuchu pojawiły się ekipy na czele z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego. Po kilku godzinach oględzin okazało się, że na szczęście konstrukcja bloku jest nienaruszona i mieszkańcy będą mogli do niego wrócić. Jeszcze dzisiaj mieszkańcy górnych kondygnacji będą mogli wrócić do mieszkań.


  Problemem jednak jest powrót mieszkańców z dolnych kondygnacji. Tam mieszkania są zdewastowane. Remont okien, drzwi potrwa prawdopodobnie kilka dni.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Klucze

   klucz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ie SA klucze i pieniadze z tego meszkania Nr 50

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ubezpieczenie

   baba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Skoro budynek był ubezpieczony to wszystko, co nie jest własnością prywatną zostanie naprawione.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama