1 lipca ruszają miejskie wakacje w Spodku i MCK [PROGRAM]

  1 lipca ruszają miejskie wakacje w Spodku i MCK [PROGRAM]

  Zdjęcie autora materiału

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  MCK i Spodek w Katowicach
  1/6
  przejdź do galerii

  MCK i Spodek w Katowicach ©Mat. Prasowe

  Wielka sala wielofunkcyjna w MCK zamieni się gigantyczne rolkowisko, Spodek zostanie otwarty dla zwiedzających, a między halami będą powstanie plenerowe kino. To tylko niektóre z atrakcji, jakie zarządca obu hal, szykuje dla mieszkańców aglomeracji w trakcie wakacji. Pierwsze z dużych wydarzeń już w piątek, letnią scenę muzyczną w MCK zainauguruje katowicki zespół Pedro y Mari.
  PTWP Event Center, zarządca Spodka i MCK, otwiera na wakacje dla mieszkańców obie hale.

  – Naszą intencją jest, by Spodek i MCK były otwarte i przyjazne dla mieszkańców miasta, regionu, turystów. Okres wakacji sprzyja, by pokazać je z nietypowych, nieoczywistych perspektyw. Myślisz, że MCK jest tylko dla zamkniętych konferencji i kongresów? Przyjdź potańczyć w rytm muzyki serwowanej przez DJa lub pojeździć na rolkach w specjalnie przygotowanym skateparku. Chcesz posłuchać najciekawszych faktów z budowy i 45 lat historii Spodka – zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem – mówi Marcin Stolarz, wiceprezes PTWP Event Center.

  Miejskie wakacje w Spodku i MCK startują 1 lipca, potrwają do drugiej połowy sierpnia. Będą się odbywały, jak zapowiadają przedstawiciele operatora, codziennie przez siedem dni w tygodniu.

  Poniedziałki i środy będą dniami dni treningów sportowych dla dzieci i młodzieży. W sali gimnastycznej Spodka odbywać się będą zajęcia z koszykówki oraz dyscyplin rakietowych – tenisa stołowego i badmintona. Treningi prowadzone będą przez instruktorów. Koszt udziału w zajęciach wynosi pięć złotych.

  We wtorki i czwartki, sala wielofunkcyjna Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach zamieniać będzie się w rolkowisko. Doświadczeni oraz początkujący miłośnicy deskorolek, rowerów i rolek znajdą tu przeszkody, profesjonalny sprzęt oraz mini skatepark przeznaczony do nauki podstaw jazdy na desce, rolkach, BMX oraz hulajnodze. Korzystanie z rolkowiska i mini skateparku będzie bezpłatne. Udział w warsztatach prowadzonych przez zawodowego instruktora jazdy na rolkach to koszt 10 złotych od osoby.

  W czwartki lipca i sierpnia zaplanowano natomiast seanse Letniego Kina Antyradia. W zależności od pogody będą odbywały się na placu pomiędzy MCK i Spodkiem lub w dolnym holu MCK o godz. 20. - Na fanów X muzy czekać będą najlepsze tytuły filmowe, konkursy, 200 wygodnych leżaków oraz strefa gastronomiczna. W repertuarze Letniego Kina Antyradia znajdą się m.in.: Grand Budapest Hotel, Nietykalni, Casino Royale, Obcy: Decydujące Starcie, a dla najmłodszych kinomaniaków np. Księga Życia – zapowiadają przedstawiciele PTWP EC.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama