Basen w Spodku otwarty po długiej przerwie. I kusi...

  Basen w Spodku otwarty po długiej przerwie. I kusi promocyjną ceną BASEN SPODEK CENNIK

  Paulina Szubert

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Basen w Spodku otwarty po długiej przerwie. I kusi promocyjną ceną BASEN SPODEK CENNIK
  1/4
  przejdź do galerii
  Ponad dwa miesiące nie był czynny malutki basen w Spodku w Katowicach. Wszystko przez awarię i zmianę zarządcy obiektu. Do końca wakacji ceny mają być za to promocyjne: 10 zł za godzinę. Potem znów będzie drogo?
  Od wtorku, 26 lipca 2016, ponownie otwarty jest basen w Spodku w Katowicach. Czynny codziennie od godziny 8 do 21. Ostatnie wejście: do godziny 20.


  Jak podaje Marta Stach, reprezentująca zarządcę Spodka i MCK, do końca sierpnia bilet będzie kosztował 10 zł za godzinę. Jak będzie po wakacjach?

  Oto cennik: bilet ulgowy przysługujący dzieciom i młodzieży do lat 18 lat za okazaniem legitymacji oraz osobom niepełnosprawnym z dodatkowym naliczaniem po przekroczeniu limitu czasu, jedna godzina – 10 zł,
  bilet normalny, dla klientów indywidualnych z dodatkowym naliczaniem po przekroczeniu limitu czasu, jedna godzina – 16 zł, natomiast bilet dla klientów hotelowych z dodatkowym naliczaniem po przekroczeniu limitu czasu, jedna godzina – 12 zł.

  Kiedy basen otwierano, a jego zarządcą był MOSiR, cenę biletów ustawiono na poziomie 20 złotych, tym samym basen w Spodku stał się najdroższym chyba obiektem w okolicy. Potem cenę obniżono do 18 zł za godzinę. Ale chętnych i tak było mało. Bywały dni, że odwiedzało go zaledwie kilku amatorów pływania. Tymczasem budowa basenu, jednocześnie zbiornika przeciwpożarowego w patio za salą gimnastyczną kosztowała miasto 1,5 mln zł. Niecka ze stali nierdzewnej jest długa na 15 metrów, szeroka na 8, głęboka na 1,2 metra, na raz zmieści się tu 30 osób. Temperatura wody: 33 stopnie. Są tu też bicze i dwie sauny, sucha i parowa. Chętnych nie było wielu, mało kto zauważył więc, że basen w ogóle jest zamknięty.

  Dlaczego niewielki, otwarty jesienią 2011 roku basen był przez ponad dwa miesiące nieczynny? Oto komunikat firmy PTWP, która od 2 maja zarządza Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

  - Firma PTWP Event Center rozpoczęła zarządzanie Spodkiem i MCK 2 maja, przejmując obiekty i infrastrukturę od poprzedniego zarządcy, jednocześnie – w przypadkach tego wymagających – zobowiązując MOSiR do wyeliminowania zdiagnozowanych usterek – podaje Marcin Stolarz, wiceprezes PTWP Event Center. – W dniu odbioru obiektów basen był nieczynny i niesprawny z powodu wcześniej zaistniałej awarii związanej z podstawowym urządzeniem do automatycznego chlorowania tj. elektrolizy – dodaje. – Zgodnie z wnioskami protokołu przekazania, firma PTWP Event Center zawezwała poprzedniego zarządcę obiektu do usunięcia przyczyn awarii i doprowadzenia basenu do stanu używalności – mówi Marcin Stolarz. – Części do niesprawnego urządzenia zostały dostarczone w połowie czerwca. Wymiana i uruchomienie elektrolizy wykazały inne wady całego systemu przygotowania wody, ale wszystkie usterki zostały już wyeliminowane, potwierdził to otrzymany w ostatnich dniach raport określający parametry wody, dostarczony przez koncesjonowane przez Sanepid laboratorium – podsumowuje.

  *Transformersy zniszczą Katowice. Tak to ma wyglądać ZDJĘCIA
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia
  *Wakacje za granicą: Tych krajów unikaj i nie jedź. MSZ ostrzega. Są zaskoczenia
  *Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama