Ważne
  CBŚP rozbiło śląski gang narkotykowy WIDEO+ZDJĘCIA

  CBŚP rozbiło śląski gang narkotykowy WIDEO+ZDJĘCIA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ponad 4 mln złotych wart jest towar przejęty przez policjantów lubelskiego CBŚP na Śląsku. Zatrzymano 8 osób
  1/17
  przejdź do galerii

  Ponad 4 mln złotych wart jest towar przejęty przez policjantów lubelskiego CBŚP na Śląsku. Zatrzymano 8 osób ©cbśp.policja. pl

  Ponad 4 mln złotych wart jest towar przejęty przez policjantów lubelskiego Centralnego Biura Śledczego Policji na Śląsku. To 50 kg marihuany, prawie 130 kg amfetaminy i co najmniej 220 tys. tabletek ekstazy, które miały trafić na narkotykowy rynek.
  Funkcjonariusze zatrzymali 8 członków grupy przestępczej, w tym dwóch liderów. Mężczyźni odpowiedzą za udział w grupie przestępczej i produkcję oraz handel znaczną ilością narkotyków.

  Policjanci lubelskiego CBŚP ustalili, że w województwie śląskim ma miejsce handel dużą ilością narkotyków. W wyniku kilkumiesięcznej pracy ustalili, że za cały proceder jest odpowiedzialna zorganizowana grupa przestępcza, która nie tylko handluje narkotykami, ale również sama je wytwarza.
  Komponenty niezbędne do ich produkcji były przemycane z zagranicy. Według ustaleń policjantów, od czerwca do grudnia 2016 roku, dilerzy mogli rozprowadzić ponad 50 kg marihuany, prawie 130 kg amfetaminy i ponad 220 tys. tabletek ekstazy. Kwota zarobiona na tym procederze sięga ponad 4 mln złotych.

  Podczas zatrzymań członków grupy, policjantów CBŚP z Lublina wspierali funkcjonariusze katowickiego CBŚP i antyterroryści ze Śląska. Kilka policyjnych ekip, w tym samym czasie, zajęło pozycję pod wyznaczonymi adresami, oczekując na pojawienie się handlarzy. Zatrzymania miały charakter dynamiczny, co pozwoliło zaskoczyć dilerów, którzy nie spodziewali się spotkania z policjantami. Jeden z mężczyzn salwował się ucieczką, która zakończyła się po oddaniu strzału ostrzegawczego przez jednego z funkcjonariuszy.

  Zobacz galerię

  Prokurator Okręgowy w Gliwicach przedstawił mężczyznom zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcją i handlem znaczną ilością narkotyków. Dwóch zatrzymanych odpowie dodatkowo za kierowanie grupą, a jeden z nich za próbę wprowadzenia do obrotu fałszywych euro.

  Wszyscy handlarze zostali tymczasowo aresztowani.

  ZOBACZCIE FILM:


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama