Dziś w Galerii Katowice wernisaż prac nagrodzonych w 13....

  Dziś w Galerii Katowice wernisaż prac nagrodzonych w 13. edycji BZ WBK Press Foto

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  I miejsce/ Kultura i sztuka/ fotoreportażJoanna Mrówka/ Forum Polska Agencja FotografówWielki Tydzień to dla Sycylijczyków czas szczególny. Począwszy
  1/64
  przejdź do galerii

  I miejsce/ Kultura i sztuka/ fotoreportaż
  Joanna Mrówka/ Forum Polska Agencja Fotografów

  Wielki Tydzień to dla Sycylijczyków czas szczególny. Począwszy od Niedzieli Palmowej aż do Wielkiej Soboty w różnych miejscach na wyspie odbywają się wielogodzinne procesje. To czas wysiłku, zadumy, refleksji, smutku i radości.
  Buseto Palizzolo, Trapani (Włochy), 20-26 marca 2016 r.

  Dziś o godz. 18.30 zapraszamy do Galerii Katowice (ul. św. Jana 10) na wernisaż otwierający wystawę pokonkursową 13. edycji BZ WBK Press Foto. Wcześniej o g. 16.30 odbędzie się spotkanie autorskie „Od pasji do profesjonalizmu” z lokalnymi laureatami konkursu. Wstęp wolny. Zobaczcie w galerii nagrodzone zdjęcia.
  25 kwietnia już po raz trzynasty poznaliśmy laureatów konkursu fotografii dokumentalnej BZ WBK Press Foto. Wśród nagrodzonych fotoreporterów są m.in. Tomasz Jodłowski i Radosław Kaźmierczak ze Śląska.

  Laureatów tegorocznej edycji konkursu wyłoniło jury pod przewodnictwem Piotra Janowskiego w składzie: Joanna Kinowska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Monika Szewczyk-Wittek. Fotoreporterzy ze Śląska zachwycili jurorów zdjęciami w kategorii Sport.
  Tomasz Jodłowski zdobył III miejsce za fotoreportaż z biegu ekstremalnego Runmageddon w Zabrzu. Natomiast Radosław Kaźmierczak, laureat III miejsca za zdjęcie pojedyncze, uchwycił niezwykły moment spotkania młodego piłkarza ze Zbigniewem Bońkiem.

  - Nagrodzone zdjęcie zostało zrobione na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas finału turnieju „Z Podwórka na Stadion”, który ma popularyzować wśród dzieci i młodzieży piłkę nożną. Moją uwagę zwrócił pewien chłopczyk, który bardzo przeżywał, że jego drużyna przegrała mecz. Był załamany i głośno płakał, nie mogąc znaleźć dla siebie miejsca. Te jego niebywałe lamenty usłyszał prezes PZPN, legenda polskiej piłki Zbigniew Boniek. Podszedł do niego i próbował go pocieszyć. Nie wiem, co mówił, ale wydawał się na tyle przekonujący, że po kilku minutach chłopczyk przestał płakać – powiedział Radosław Kaźmierczak.

  Laureatem najważniejszej nagrody w konkursie za Zdjęcie Roku jest Szymon Barylski, freelancer. Nagrodzone zdjęcie zostało wykonane w marcu 2016 r. w obozie uchodźców w Idomeni na granicy grecko-macedońskiej, do którego przybywają tysiące imigrantów z różnych warstw społecznych, uciekając przed wojną, śmiercią i głodem.

  Zobacz galerię

  Wystawie w Katowicach towarzyszą również dodatkowe atrakcje:
  • bezpłatne dwudniowe warsztaty fotograficzne „Od pasji do profesjonalizmu” prowadzone przez Karolinę Jonderko – laureatkę tegorocznej edycji konkursu,
  • spotkanie autorskie z Karoliną Jonderko oraz Tomaszem Jodłowskim i Radosławem Kaźmierczakiem, które odbędzie się 14 lipca o godz. 16.30,
  • konkurs dla gości odwiedzających wystawę, w którym nagrodą główną będzie aparat Instax mini 70 z filmem. Szczegóły konkursu będą dostępne w miejscu prezentacji wystawy.


  Organizatorem i mecenasem konkursu jest Bank Zachodni WBK, partnerem technologicznym Fujifilm, a patronami medialnymi: dziennik Rzeczpospolita, TVP Kultura, Polskie Radio PR 1 oraz Interia.

  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  ZOBACZCIE FILM: Mija 20 lat od powodzi tysiąclecia:  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama