Ważne
  Galeria Katowicka buduje biurowiec na Placu Szewczyka. W...

  Galeria Katowicka buduje biurowiec na Placu Szewczyka. W Katowicach powstaną trzy nowe hotele

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tak może wyglądać biurowiec w centrum Katowic tuż przy dworcu kolejowym i Galerii Katowickiej
  1/3
  przejdź do galerii

  Tak może wyglądać biurowiec w centrum Katowic tuż przy dworcu kolejowym i Galerii Katowickiej ©wizualizacja: neinver

  Dopiero co skończyła się trwająca od 2011 przebudowa centrum, a znów jest sporo inwestycji. Na placu Szewczyka stanie biurowiec. Niedaleko rosną też trzy hotele. Centrum Katowic ponownie stanie się placem budowy.
  Sądziliście, że z Katowic, wraz z końcem przebudowy centrum, znikną place budowy? Wręcz przeciwnie, kolejnych przybywa. Rosną tu już trzy hotele, pawilon gastronomiczny na rynku, a wkrótce będzie budowany także kolejny biurowiec.

  Hotele powstają przy Wojewódzkiej, Mariackiej oraz Sokolskiej. Pierwszy: sieci Holiday Inn Express, w którym pod trzema gwiazdkami mają być 124 pokoje. Przy Mariackiej w dawnym Hotelu Śląskim będzie po wakacjach hotel Best Western Browar Mariacki z 46 pokojami, własnym browarem i restauracją. Z kolei przy Sokolskiej, tuż obok Filharmonii Śląskiej, pod koniec roku ma zostać otwarty hotel francuskiej grupy B&B Hotels ze 105 pokojami.


  Szykuje się też zapowiadana od lat inwestycja na placu Szewczyka. Mowa o biurowcu, który miał tu powstać już w trakcie budowy nowego dworca i galerii handlowej, ale inwestor wstrzymał jego budowę. Jak wówczas słyszeliśmy, przez sytuację na rynku nieruchomości. Nigdy z niej jednak nie zrezygnował, o czym świadczą przygotowany pod biurowiec szyb windy oraz połączenie tej działki z podziemnym parkingiem pod galerią handlową.

  Biurowiec chce tu teraz budować Galeria Katowicka, jej przedstawiciele nie chcą jednak sprawy komentować do czasu otrzymania pozwolenia na budowę. Wniosek o pozwolenie już trafił do katowickiego Urzędu Miasta. Odpowiedzi jednak szybko nie będzie.

  - Postępowanie (o wydanie pozwolenia - przyp. red.) zostanie zawieszone i zwrócimy się do resortu infrastruktury i budownictwa o wydanie zgody na odstępstwo od wymagań przeciwpożarowych dla tej inwestycji - słyszymy w wydziale budownictwa UM w Katowicach.

  Na zgodę trzeba będzie poczekać być może nawet dwa miesiące. Dopiero wówczas urzędnicy wznowią postępowanie i pozwolenie najpewniej wydadzą.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   demontaż miasta

   hana (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Powstają kolejne centra handlowe, jakby o nich nie pisali w planach. Kapitał obcy. A kamienice stoją puste. Całe centrum, przejechałam tramwajem, sprawia przygnębiające wrażenie. Tylko supermarkety...rozwiń całość

   Powstają kolejne centra handlowe, jakby o nich nie pisali w planach. Kapitał obcy. A kamienice stoją puste. Całe centrum, przejechałam tramwajem, sprawia przygnębiające wrażenie. Tylko supermarkety tętnią życiem. Kto dopuścił do wprowadzenia sklepów wielkopowierzchniowych do centrum miasta? Kto zabija to miasto?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bez przesady

   Xyz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Ale to nie kolejne centrum handlowe tylko biurowiec. Przy planowanej powierzchnii biurowej 13 tys. m2 i handlowej 5 tys. m2 w biurowcu będzie pracować średnio 1,5 tys. osób. Ci pracownicy ożywią...rozwiń całość

   Ale to nie kolejne centrum handlowe tylko biurowiec. Przy planowanej powierzchnii biurowej 13 tys. m2 i handlowej 5 tys. m2 w biurowcu będzie pracować średnio 1,5 tys. osób. Ci pracownicy ożywią okoliczny handel. Ja np. wolę zakupy robić w galerii, bo wszystko co potrzebuje jest pod jednym dachem bez wychodzenia na zewnątrz i bez względu na warunki pogodowe można pochodzić kilka godzin i się nie nudzić. Ale jeżeli chodzi o kawiarnie czy restauracje, to wole te "na mieście" niż w galeriach bo "na mieście" mają jednak ten swój klimat i urok.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama