Health Challenges Congress: Wielki kongres medyczny w...

  Health Challenges Congress: Wielki kongres medyczny w Katowicach

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  MCK Katowice

  MCK Katowice ©arc.

  Trzy tysiące osób na trzech tysiącach metrów kw. w MCK w Katowicach. Od 18 do 20 lutego potrwa wielki kongres medyczny. Zapraszamy!
  MCK Katowice

  MCK Katowice ©arc.

  Health Challenges Congress to nie jest zwykły kongres, ale wielkie prozdrowotne wydarzenie adresowane do wszystkich środowisk zainteresowanych szeroko pojetą medycyną, zdrowiem i zarządzaniem w ochronie zdrowia. W jednym miejscu w ciągu trzech dni spotkają się wybitni specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, a także przedstawiciele środowisk szeroko rozumianego sektora ochrony zdrowia, nauki, gospodarki, biznesu, finansów, rynku ubezpieczeniowego, organizacji pozarządowych, polityki, administracji publicznej i samorządowej oraz mediów.


  Ponad 3000 osób na 8000 m powierzchni konferencyjnych nowoczesnego Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach weźmie udział w kilkudziesięciu panelach dyskusyjnych.

  Jakie tematy będą domino- wać? Goście i słuchacze zajmą się m.in. najważniejszymi wyzwania systemowymi, organizacyjnymi i finansowymi stojącymi przed politykami oraz środowiskiem medycznym, a także przemysłem - w jaki sposób poprawić dostęp do szybkiej diagnostyki i leczenia? Kolejne sprawy to - główne zagrożenia dla zdrowia społeczeństw w XXI wieku, najważniejsze kierunki polityki zdrowotnej państwa po wyborach parlamentarnych w 2015 r. Mowa też będzie o tym, jak czynniki demograficzne i starzejące się społeczeństwo wpływają na kształt polityki zdtowotnej.

  Spotkania Medyczne im. Krystyny Bochenek


  W czasie Kongresu 20 lutego w katowickim MCK odbędzie się cykl czterech Spotkań Medycznych im. Krystyny Bochenek. Prowadzącymi będą: Maria Zawała („Dziennik Zachodni”) i Marek Ciepliński (Radio Katowice). Oto szczegółowy scenariusz:

  Godz. 11.00
  Zabiegi medycyny estetycznej - na co zwracać uwagę: dr n med. Ewa Pierzchała, kierownik Zakładu Medycyny Estetycznej, Wydział Farmaceutyczny SUM.

  Godz. 12.30
  Nowoczesne metody leczenia chorób oczu: doc. dr hab. n. med. Katarzyna Michalska-Małecka, adiunkt w Katedrze Okulistyki SUM, Uniwersyteckie Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach,śląski konsultant wojewódzki w dziedzinie okulistyki.

  Godz. 14.15
  Hałas współczesnego świata - czy nasze dzieci będą głuche? - doc. dr hab n. med. Jarosław Markowski, kierownik Katedry i Kliniki Laryngologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM, przewodniczący Sekcji Onkologicznej Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów-Chirurgów Głowy i Szyi.

  Godz. 15.45
  Ogólnopolski dzień walki z depresją. Depresja - czym jest ta choroba? - dr n med. Wojciech Merk, specjalista psychiatra z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 7 SUM, Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca.
  Patronem medialnym Health Challenges Congress jest „Dziennik Zachodni”.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem