I Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji. Światowe...

  I Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji. Światowe premiery jachtów! [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  I Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji "Wiatr i woda"
  1/33
  przejdź do galerii

  I Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji "Wiatr i woda" ©Marzena Bugała Azarko, mat.pras.

  Do niedzieli potrwają zainaugurowane dziś w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach I Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji "Wiatr i woda". Co można zobaczyć podczas tej imprezy?
  Łącznie podczas trzech dni I Śląskich Targach Sportów Wodnych i Rekreacji "Wiatr i woda" 2016 zaprezentuje się blisko 200 wystawców. Katowice przyjęły rolę Miasta Współgospodarza tego wydarzenia.

  Powołując Targi WIATR i WODA w Katowicach dostrzegamy ogromny potencjał tego regionu, który choć nie dysponuje naturalnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych, jest jednym z najsilniejszych i najaktywniejszych okręgów żeglarskich w Polsce. Historia żeglarstwa na Śląsku sięga wczesnych lat dwudziestych minionego stulecia a obecnie Śląsk stał się prawdziwym zagłębiem amatorów sportów wodnych, których przybywa z każdym rokiem. Stale rozbudowuje się oferta szkoleniowa a w wielu śląskich rodzinach żeglarstwo stało się sportem wielopokoleniowym. Uprawiających sporty wodne Ślązaków spotkać można zarówno na śródlądziu jaki i na wodach na całym Świecie - informują organizatorzy imprezy.


  Podczas Targów WIATR i WODA w Katowicach każdy amator sportów wodnych znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie nowości i premier światowych, jak i tych krajowych. Na targach obecne będą największe polskie stocznie m. in.: Galeon, Delphia Yachts, Parker Poland, Balt Yacht, Northman, Dalpol, Antila, Mariner Yacht czy Eskapader. Nie zabraknie także importerów zagranicznych marek łodzi i jachtów: Power Boats Poland, Astex, M&YC, Dobre Jachty, Dedi Marine, Skyboat, Marinero, Yachts & Yachting i wielu innych. W targowej ofercie znajdziemy także pontony, RIBy, skutery wodne, akcesoria żeglarskie, silniki, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, instrumenty do nawigacji i elektronikę jachtową. Będą też oferty producentów i dystrybutorów odzieży żeglarskiej i sportowej oraz regiony turystyczne, które zaprezentują swoje atrakcje związane z aktywnym wypoczynkiem nad wodą i na wodzie. Na targach promować się będą także wodne szlaki turystyczne, firmy czarterowe, akweny żeglarskie, mariny oraz ciekawe miejsca do uprawiania sportów wodnych. Nie zabraknie tez propozycji skierowanej do miłośników windusrfingu czy kajakarstwa.

  Światowe premiery jachtów


  Podczas targów odbędzie się światowa premiera jachtu Galeon 360 FLY ze stoczni Galeon Yachts . Jest to kompaktowy, futurystyczny i nowoczesny jacht motorowy o sportowych osiągach, z pięknie wkomponowanym flybridgeem, który zastąpi model 340 FLY w ofercie.

  Drugim jachtem , który znajdziemy na stoisku stoczni Galeon będzie Galeon 445 HTS – jacht typu cruiser, jeden z bestsellerów w ofercie stoczni. Jest to model trzeciej generacji ze swoim charakterystycznym designem i doskonale rozplanowanym wnętrzem. Ten sportowy model z otwartym pokładem udanie łączy ekscytujące osiągi z komfortem i bezpieczeństwem.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama