IEM 2016: Sprzęt dla graczy – odsłaniamy kulisy budowy...

  IEM 2016: Sprzęt dla graczy – odsłaniamy kulisy budowy specjalistycznych komputerów dla e-sportowców

  Dominik Nguyen Van

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  IEM 2016: Sprzęt dla graczy – odsłaniamy kulisy budowy specjalistycznych komputerów dla e-sportowców
  1/18
  przejdź do galerii

  ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

  Sprzęt, jaki wykorzystują profesjonalni gracze komputerowi w swoich domach wcale nie kosztuje fortuny. Aby maszyna zbliżona parametrami do tej, z której korzystają najlepsi zagościła również w naszym domu wcale nie musimy płacić tyle, ile za nowy samochód. Z jakich elementów składa się sprzęt dla e-sportowców, czym różni się on od marketowych propozycji, ile kosztuje?
  Profesjonalne laptopy dla graczy – koniec ery klasycznych PC-tów?
  Ciągle rozwijająca się technologia pozwala na miniaturyzację sprzętu komputerowego przy jednoczesnym wzroście mocy obliczeniowej podzespołów. Jak podaje Michał Gonciarz z firmy MSI: - Obecnie technologia poszła już tak do przodu, że bez problemu jesteśmy w stanie dostarczyć rozwiązania, które zaspokoją nawet najbardziej wymagających profesjonalistów.
  Wydajność laptopów często przewyższa możliwości komputerów stacjonarnych ze średniej, a coraz częściej także i tych z wysokiej półki. W cenie do 4 tys. złotych można zakupić maszynę, która pozwoli na jednoczesne granie w najważniejsze tytuły e-sportowe oraz ich streamowanie w komfortowych warunkach.  Komputery z marketów a te profesjonalne – podstawowe różnice
  Wśród rozwiązań dla graczy, jednym z najważniejszych aspektów jest karta sieciowa zoptymalizowana pod kątem sprawnej obsługi całych pakietów danych, które nieustannie są przesyłane w trakcie rozgrywek online. Producenci stosują w tym celu specjalnie zaprojektowane urządzenia znajdujące się na płytach głównych, aby gracze mogli cieszyć się grą z jak najmniejszym opóźnieniem, wolni od tzw. „lagów”.

  Zobacz nasz serwis specjalny: Wszystko co musisz wiedzieć o IEM 2016 w Katowicach


  Klawiatury mechaniczne lądują na sklepowych półkach od 40 lat. Wydawać by się mogło, że w świecie takim jak branża IT nie do pomyślenia jest, aby technologia licząca sobie tyle lat wciąż była popularna. Gracze z całego świata cenią sobie jednak takie klawiatury ze względu na ich precyzję, wytrzymałość oraz charakterystyczny dźwięk wydostający się w trakcie naciskania na klawisze. Jak działają tego typu klawiatury? Wszystkie przyciski klawiatury osadzone zostają na osobnych przełącznikach, których podstawą jest sprężyna wykonana ze stali. Przełączniki te budowane są według 9 standardów różniących się twardością, sprężystością oraz głębokością tak, aby każdy mógł znaleźć klawiaturę dla siebie. Klawiatury mechaniczne charakteryzują się dużą trwałością, szybkim powrotem do pozycji wyjściowej, aktywacją w połowie skoku i charakterystycznym „kliknięciem” w trakcie pisania. Klawiatury te są w pełni programowalne – użytkownik może konfigurować jej ustawienia w niemal nieograniczony sposób tak, aby dostosować sprzęt do swoich potrzeb.

  Wbudowane karty dźwiękowe surround 5.1/7.1, które są podstawą wyposażenia w dobrych komputerach pozwalają na perfekcyjne odwzorowanie dźwięku przestrzennego. Dzięki niemu gracze mogą zyskać przewagę nad innymi, choćby poprzez możliwość wyraźnego odgłosu kroków nadchodzącego z boku lub tyłu przeciwnika. Zapewniają one również pełniejsze doświadczenia w trakcie odtwarzania filmów, muzyki, a głos w trakcie rozmów poprzez komunikatory internetowe jest czystszy i wyraźniejszy w porównaniu do standardowego wyposażenia.

  Zarówno laptopy jak i komputery stacjonarne wykorzystywane w e-sporcie to maszyny posiadające ogromną moc obliczeniową, jednak nieprawdą jest, ze technologia ta zarezerwowana jest tylko dla nielicznych. Produkty te coraz częściej pojawiają się w naszych domach i to, co dzisiaj uważane jest za dodatkowe wyposażenie za 5 lat prawdopodobnie stanie się standardem, a wśród nowinek technicznych znajdziemy nowe, coraz bardziej zaawansowane rozwiązania.


  *Salon Maserati w Katowicach otwarty! Poznaj tajemnice legendarnych samochodów
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kulisy?

   dd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   No to żeście pokazali kulisy, ho ho ho ....

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama