IKEA Katowice: Remont parkingu idzie pełną parą [NOWE...

  IKEA Katowice: Remont parkingu idzie pełną parą [NOWE ZDJĘCIA Z BUDOWY]

  Aleksander Król, Dorota Niećko

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  IKEA Katowice: Remont parkingu idzie pełną parą [NOWE ZDJĘCIA Z BUDOWY]
  1/20
  przejdź do galerii
  Remont parkingu sklepu IKEA w Katowicach idzie pełną parą. Zrobiło się ciasno, bo część górnego parkingu jest zamknięta dla kierowców. Mamy dla Was najnowsze zdjęcia z remontu parkingu sklepu IKEA Katowice!

  IKEA Katowice: Remont parkingu idzie pełną parą



  Część górnego parkingu sklepu IKEA w Katowicach jest wyłączona z użytku. Przypomnijmy, przesunięto też przystanek autobusowy.

  Pierwsze zmiany na zmotoryzowanych klientów sklepu IKEA w Katowicach czekały już w poniedziałek 1 lutego 2016, gdy rozpoczęto prace na parkingu. Teraz już koniecznie trzeba patrzeć na przygotowane w związku ze zmianą organizacji ruchu znaki.

  - W związku z pracami ubyło trochę miejsc na parkingu, ale spokojnie można znaleźć miejsce. Parking był już sfatygowany, fajnie, że to robią - mówi pan Paweł Strachota, kierowca niebieskiego opla.

  Po remoncie miejsc parkingowych przy sklepie IKEA w Katowicach przybędzie. Parking będzie też bardziej funkcjonalny.

  - Modernizacja parkingu przed IKEA Katowice i Parkiem Handlowym RAWA potrwa od lutego do końca 2016 roku. Roboty będą podzielone na cztery fazy, w trakcie każdej z nich kompleksowo remontowana będzie inna część parkingu, na dwóch poziomach jednocześnie. Przebudowa zaplanowana jest w sposób, który minimalizuje ewentualne utrudnienia dla kierowców, pieszych i pasażerów komunikacji autobusowej. Na czas robót inżynierowie, zajmujący się planowaniem ruchu samochodowego razem z IKEA Katowice wytyczyli dodatkową trasę dojazdu, która może nie tylko usprawnić dojazd i wyjazd ze sklepu, ale także zmniejszyć korki na jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w regionie -informuje agencja PR, obsługującej sklep IKEA w Katowicach.

  Kierowcy muszą przygotować się na nową organizację ruchu: na razie wjazd na górny parking jest „po staremu:, ale jeśli chodzi o wyjazd, znaki kierują kierowców - zarówno jadących w stronę Katowic jak i Sosnowca - na wyjazd w stronę ulicy Techników i magazynów.

  Przesunięty został także zlokalizowany przed sklepem przystanek autobusowy w stronę centrum Katowic . Jak informuje KZK GOP, jest teraz 30 metrów dalej w stronę Sosnowca. Zmiana obowiązuje „do odwołania”.

  To nie pierwszy remont parkingu przy sklepie IKEA. Trzy lata po otwarciu, w 2003 roku, zamknięto najpierw dolną, a potem górną część. Wzmocniono wówczas płytę górną, by mogły tu wjeżdżać samochody o większej ładowności, na przykład dostawcze. W najgorętszym okresie sklep odwiedza nawet 100 tys. osób tygodniowo. To jak na razie jedyny sklep tej sieci w woj. śląskim, choć firma przymierza się do budowy w Zabrzu.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama