IKEA w Katowicach: parking już po remoncie. Estakada też...

  IKEA w Katowicach: parking już po remoncie. Estakada też czynna [ZDJĘCIA]

  DN

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  IKEA w Katowicach: parking już po remoncie. Estakada też czynna [ZDJĘCIA]
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Fot. IKEA

  Koniec remontu parkingów przy sklepie IKEA w Katowicach. Oto, jak wygląda teraz parking
  Uff. To już koniec trwającego aż 10 miesięcy dwupoziomowego parkingu przy jedynym sklepie IKEA w woj. śląskim, w Katowicach. Prace, zgodnie z obietnicami, zakończyły się w listopadzie 2016. W ostatnim etapie zamknięto estakadę, którą wjeżdżamy na górny parking od strony alei Roździeńskiego. Także jest już czynna.

  Otwarcie estakady wjazdowej i nowe miejsca parkingowe dla klientów – to najważniejsze zmiany wynikające z zakończenia zasadniczych prac związanych z modernizacją parkingu IKEA Katowice.


  Estakada wjazdowa na parking IKEA Katowice została zamknięta dla kierowców we wrześniu, wyraźnie ograniczając przepustowość węzła drogowego w ciągu al. Roździeńskiego. Pomimo rozlokowania wielu znaków wskazujących drogę objazdu, sporo kierowców jeździło na pamięć, powodując korki. W kolejnych tygodniach jednak coraz więcej osób orientowało się, że rekomendowany dojazd ul. Techników, mimo, że dłuższy, pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

  – Spodziewaliśmy się dużych przestojów pod wiaduktem na al. Roździeńskiego, szczególnie w ostatniej fazie. Jednak opracowana przez inżynierów ruchu drogowego trasa ulicą Techników zdała egzamin i korki nie były tak uciążliwe, jak pierwotnie zakładaliśmy – mówi Aneta Gil z IKEA Katowice. – Dodatkowo pomogły aktualizowane w każdej fazie Mapy Google, a także wirtualny spacer drogami dojazdowymi do parkingu, który oglądano ponad 2 tys. razy dziennie – dodaje.

  Oprócz estakady, do dyspozycji kierowców oddano nowe miejsca parkingowe, których specjalne, podwójnie malowane pasy zapewniają większą przestrzeń przy wysiadaniu i wsiadaniu do samochodu. Bardziej widoczne, bo innego koloru są także miejsca dla osób uprzywilejowanych. Wydzielone zostały również trzy miejsca do załadunku (postój do 10 min) przed każdym wyjściem. Parking wyposażony jest w nowe, przyjazne dla środowiska i dużo jaśniejsze oświetlenie.

  Zasadnicza część przebudowy parkingu IKEA Katowice dobiegła końca. W kolejnych tygodniach będą prowadzone jeszcze drobne prace wykończeniowe, oznakowanie parkingu na sektory, montaż sygnalizacji świetlnej, ustawianie i malowanie znaków drogowych. Czas realizacji prac wykończeniowych jest uzależniony od warunków technicznych i pogodowych.


  Modernizacja parkingu przed IKEA Katowice i Parkiem Handlowym RAWA rozpoczęła się w lutym 2016 r. Prace zostały podzielone na cztery fazy, w trakcie każdej z nich kompleksowe roboty odbywały się w innej części parkingu, na dwóch poziomach jednocześnie. Przebudowa zaplanowana była w sposób, który minimalizował utrudnienia dla kierowców, pieszych i pasażerów komunikacji autobusowej.


  *Sprawdź, czy nadajesz się na policjanta TEST PSYCHOLOGICZNY
  *Znajdź tanie ubezpieczenie OC za samochód TABELE Z PRZYKŁADAMI
  *Samolot runął na ziemię w Rudnikach. 2 osoby nie żyją ZDJĘCIA
  *Ponad 2 tys. Świadków Jehowy na zgromadzeniu w Sosnowcu ZDJĘCIA
  *Lech Wałęsa Król MEMÓW ...i wtedy ja mu mówię
  *Kontrowersyjne ZDJĘCIA dziewczyn na kalendarzu 2017 ZDJĘCIA

  Katastrofa samolotu pod Częstochową

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama