Ważne
  Ile zarabiają lekarze? LISTA PŁAC LEKARZY Komentuje prezes...

  Ile zarabiają lekarze? LISTA PŁAC LEKARZY Komentuje prezes Rady Lekarskiej w Katowicach

  Aga

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Lekarskie zarobki to temat nr 1 w służbie zdrowia. Dyskusja zawsze pojawia się wtedy, gdy pojawiają się kolejki do specjalistów, którzy pracują w różnych
  1/4
  przejdź do galerii

  Lekarskie zarobki to temat nr 1 w służbie zdrowia. Dyskusja zawsze pojawia się wtedy, gdy pojawiają się kolejki do specjalistów, którzy pracują w różnych szpitalach i przychodniach ©Piotr Krzyzanowski/Polskapresse

  Ile zarabiają lekarze? Wynagrodzenia niektórych lekarzy są dobre tylko dlatego, że pracują oni w wielu miejscach i często ponad swoje siły, kosztem niestety swoich najbliższych - tłumaczy Jacek Kozakiewicz, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach. Tak komentuje dyskusję wokół list zarobków lekarzy.
  W związku z dyskusją dotyczącą wynagrodzeń lekarzy - listę płac opracowaną przez Śląską Izbę Lekarską, sprawę postanowił skomentować Jacek Kozakiewicz, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach.

  - Dane opracowane przez Śląską Izbę Lekarską jednoznacznie wskazują, że Apel 12 XXXVI Okręgowego Zjazdu Lekarzy dotyczący ustalenia minimalnych wynagrodzeń dla lekarzy był słuszny - tłumaczy prezes Jacek Kozakiewicz.


  Komentarze po naszym materiale na temat zarobków lekarzy wiele mówią o nastrojach społecznych. Dyskutujący twierdzą, że lekarze mają wygórowane ambicje płacowe, lecz rozumieją ich frustrację wynikającą z zarobków kolegów za granicą. Dodają jednak, że niższe zarobki panują nie tylko w tej jednej "branży".

  Wypowiadają się tez młodzi ludzie studiujący medycynę, którzy z zażenowaniem zauważają zawistne uwagi dotyczące wysokich zarobków lekarzy.

  Lekarze, pielęgniarki, górnicy, nauczyciele to najbardziej znienawidzone grupy społeczne. Dlaczego? Bo jako jedyne są w stanie wstać z przed komputera/tv kiedy jest im źle i walczyć o swoje. A cała reszta Januszy siedzi w tym czasie przed tv, bo na konto znowu wpłynęło 1600zł za miesiąc harowania jak wół w Biedronce i wypisują, że skoro oni nie mają nic, to inni też powinni mieć nic - pisze Roksana.

  Ludzie tak bardzo są zawistni w stosunku do lekarzy, że to po prostu jest zwyczajnie smutne. Zapłacą fryzjerce, zapłacą elektrykowi, zapłacą za wymianę opon i nie powiedzą nic, a gdy w grę wchodzi wynagrodzenie lekarskie i zarobki lekarzy to wylewa się fala hejtu - pisze Studentka

  Prezes Kozakiewicz wskazuje, że lekarze zarabiają coraz lepiej i wykształcenie, umiejętności i poświęcenie wielu lekarzy może być wreszcie należycie wynagradzane.

  Lista płac lekarzy

  FRAGMENT
  • lekarz bez specjalizacji to 2253 PLN (brutto). To daje odpowiednio 13,65 PLN (brutto) za godzinę.
  • lekarz na stanowisku kierownika/ordynatora to 3458 PLN (brutto) czyli 20,95 PLN (brutto) za godzinę.

  KLIKNIJ I ZOBACZ CAŁĄ LISTĘ PŁAC LEKARZY
  LISTA PŁAC LEKARZY: TYLE ZARABIAJĄ


  Sonda

  Czy lekarze powinni być zatrudniani w kilku miejscach?


  - Sytuacja w zakresie wynagrodzeń śląskich lekarzy jest zróżnicowana. W wielu dziedzinach medycznych zarobki istotnie się poprawiły. Niektóre świadczenia medyczne są dobrze wyceniane, zatem wynagrodzenie może być adekwatne do włożonego wysiłku. Budżety szpitali monospecjalistycznych wykonujących te świadczenia są znacznie lepsze, co przekłada się na pensje - mówi prezes Kozakiewicz.

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dla porównania

   sędzia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Sędzia dla porównania za pracę w Polsce, 3 dni w tygodniu po 3 godziny, zarabia 12.000zł pozdrawiam doktorków

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A CORKA

   mistrz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   A CORKA pewnej pani ile zarabia
   rezydenci
   no coz narod wybrał kiedys
   a kasia ma sie dobrze

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama