Intel Extreme Masters 2016: finał w Katowicach znów był...

  Intel Extreme Masters 2016: finał w Katowicach znów był rekordowy PODSUMOWANIE

  Zdjęcie autora materiału

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  IEM 2016 Katowice
  1/12
  przejdź do galerii

  IEM 2016 Katowice ©Marzena Bugała-Azarko / Dziennik Zachodni

  34 miliony unikalnych widzów i 113 tysięcy osób w Spodku i MCK – to liczby dziesiątego finału Intel Extreme Masters 2016 w Katowicach. Trzydniowa impreza, która odbyła się na początku marca w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym, okazała się rekordowa pod wieloma względami.
  Jak podsumowało ESL, organizator Intel Extreme Masters w Katowicach, zmagania odbywające się w ramach turnieju przyciągnęły uwagę ponad 34 milionów unikalnych widzów, a w najlepszym momencie na kilku różnych platformach oglądało je 2 000 000 osób.

  - Tym samym, w porównaniu do ubiegłorocznego wydarzenia, zanotowaliśmy wzrost kolejno o 32 proc. i 25 proc. Przedstawione liczby pokazują, że IEM World Championship był najbardziej udanym pod względem transmisji online wydarzeniem zorganizowanym przez ESL w historii.
  Impreza ta oferowała streamy i transmisje telewizyjne w 17 krajach odbywające się we współpracy z dziesięcioma partnerami. IEM Katowice był pierwszym turniejem ESL transmitowanym na kilku platformach – Twitch.tv, Yahoo, Azubu, Hitbox i player.pl – podali przedstawiciele IEM.

  Więcej niż rok temu osób odwiedziło także Spodek i MCK w trakcie IEM, odnotowano 8 proc. wzrost. - Na miejscu przez trzy dni pojawiło się 113 000 osób. Na IEM Expo, które oferowało dwie sceny turniejowe oraz 43 stoisk partnerów z całego świata, pozwalało fanom zapoznać się z najnowszymi technologiami i nadchodzącymi grami. Każdy finał oficjalnej rywalizacji IEM był oglądany przez 10 000 osób w Spodku – dodają organizatorzy.

  IEM pobiła także rekordy zaangażowania w social media. - Oficjalne konta ESL i IEM na Facebooku oraz Twitterze zanotowały aktywność związaną z postami na poziomie 3 200 000 i zasięgami liczonymi w setkach milionów. Podczas wydarzenia, prawie 1000 postów dotarło do ponad 30 000 000 unikalnych użytkowników na Twitterze i Facebooku – wyjaśniają w ESL.

  Zobacz nasz serwis specjalny: Wszystko co musisz wiedzieć o IEM 2016 w Katowicach  *Wielkanoc: W których sklepach jest najtaniej? SPRAWDZILIŚMY Zobacz raport
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Chcesz kupić auto w cenie 15-20 tys. zł? Sprawdź najlepsze oferty
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama