Katowice: dawny stadion Kolejarza do przebudowy. Tak ma...

  Katowice: dawny stadion Kolejarza do przebudowy. Tak ma wyglądać kompleks przy Asnyka ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kompleks sportowy przy Asnyka w Katowicach
  1/8
  przejdź do galerii

  Kompleks sportowy przy Asnyka w Katowicach ©UM Katowice

  Po dwóch latach wraca temat budowy kompleksu sportowego przy ulicy Asnyka w Piotrowicach. Miasto ma już gotową koncepcję architektoniczno – urbanistyczną, teraz czeka na opinie mieszkańców.
  Przypomnijmy, że teren po dawnym stadionie Kolejarza przy ulicy Asnyka miasto kupiło od kolei w 2013 roku. O jego zagospodarowanie apelował ówczesny radny miasta Tomasz Godziek, zaproponował miastu nawet wstępną koncepcję zagospodarowania tego obszaru. Władze Katowic z koncepcji nie skorzystały, ogłosiły natomiast na przełomie 2013 i 2014 roku konsultacje dotyczące przeznaczenia tego terenu. Raport z konsultacji był gotowy w drugiej połowie 2014 roku.
  Okazało się, że mieszkańcy południowych dzielnic chcą przy Asnyka nadal funkcji sportowych: stadionu z bieżnią lekkoatletyczną, albo boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw i siłowni pod chmurką, jednocześnie oczekiwali jak najmniejszych ingerencji w środowisko naturalne.

  Większość z ich wniosków została uwzględniona. Koncepcja przygotowana przez pracownię Amaya Architekci Agnieszki Majewskiej zakłada, że na terenie dawnego stadionu powstanie stadion wielofunkcyjny z pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim z podgrzewaną i zraszaną płytą główną oraz 8 - torową bieżnią lekkoatletyczną o obwodzie 400 metrów. Przy boisku zlokalizowane będą trybuny z ponad 300 miejscami siedzącymi oraz budynek sanitarno – administracyjny. Obok stadionu powstanie także boisko do piłki ręcznej o nawierzchni poliuretanowej oraz dwa boiska przeznaczone do gry w siatkówkę plażową, a także boisko do bejsbolu, bo pamiętajmy, że na zapuszczonym stadionie w Piotrowicach od lat trenuje katowicka drużyna besjbolowa Rawa Katowice.

  Teren boisk będzie oświetlony i ogrodzony, a przy kompleksie powstanie parking ze 108 miejscami.

  - W Katowicach od lat inwestujemy w rozbudowę infrastruktury sportowo - rekreacyjnej. Miejskie ośrodki sportowe cieszą się  rosnącym powodzeniem mieszkańców, dowodząc tym samym, że rekreacja i sport są dla katowiczan bardzo ważne. Dlatego też decyzja o przywróceniu świetności dawnemu obiektowi "Kolejarza" przy ul. Asnyka była jedną z tych priorytetowych - połączonych z architektoniczną wizją kompleksu – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

  Na opinię mieszkańców o przygotowanej koncepcji urzędnicy czekają od 1 do 30 kwietnia. Można je zgłaszać drogą elektroniczną na adres konsultacje@katowice.eu, listownie (Biuro Prasowe Urzędu Miasta Katowice, Rynek 13, z adnotacją na kopercie: Konsultacje społeczne kompleksu sportowego przy ul. Asnyka) lub osobiście w Biurze Prasowym UM (I piętro, pokój 109), Rynek 13), a także za pośrednictwem forum internetowego Platforma Konsultacji Społecznych i w końcu także przy przy wykorzystaniu urn dostępnych w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach nr 7 (ul. Franciszkańska 25), 9 (ul. Gen. Jankego 183), 10 (ul. Radockiego 70a) i 18 (ul. Studencka 16).

  Zebrane opinie mają zostać przedstawione do 31 czerwca. Na ich podstawie miasto zleci wykonanie dokumentacji przetargowej przebudowy kompleksu, na podstawie której będzie mogło ogłosić przetarg na budowę.
   
  Zebrane uwagi zostaną przedstawione w postaci raportu z konsultacji koncepcji architektoniczno – urbanistycznej dla potrzeb budowy kompleksu sportowego przy ul. Asnyka do 31 czerwca 2016 r. W przypadku akceptacji założeń koncepcyjnych i/lub po uwzględnieniu zgłoszonych przez uczestników konsultacji uwag będzie możliwe przygotowanie wytycznych do zlecenia dokumentacji projektowej kompleksu sportowego.


  *Salon Maserati w Katowicach otwarty! Poznaj tajemnice legendarnych samochodów
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama