Katowice: Dziupla kreacji się rozkręca [ZDJĘCIA]

  Katowice: Dziupla kreacji się rozkręca [ZDJĘCIA]

  XYZ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katowice: Dziupla kreacji się rozkręca [ZDJĘCIA]
  1/68
  przejdź do galerii

  ©mat. prasowe

  Minęły niespełna trzy miesiące od pierwszego hause-gigu, a słynne miejsce działań artystycznych przy ulicy Kościuszki znowu wypełniło się muzyką i miłośnikami alternatywnych brzmień. Tym razem gospodyni Weronika Twardowska zwana „dziuplową wróżką” wraz z Piotrem Krawczykiem, znanym z działań kulturalnych na terenie Sosnowca oraz śląskim street artystą Raspazjanem zaprosili do mieszkania debiutujący zespół o kosmicznie brzmiącej nazwie – Meteor.
  Szczęśliwcy, którym udało się dostać na specjalnie stworzona listę – po poprzednim koncercie Max Bravura, ilość chętnych do uczestnictwa w house gigu znacznie wzrosła – szczelnie wypełnili „kartonowe pudełko”.

  – Pierwszy koncert odbył się na łóżku, więc i tym razem chcieliśmy zaskoczyć publiczność oryginalną scenografią. W tym celu obłożyliśmy ściany i podłogę tekturą i tak powstało wrażenie znajdowania się w wyimaginowanej przestrzenie kartonowego pudełka, w którym zainstalowaliśmy scenę wraz z nagłośnieniem. Klimat kartonowego pudła dopełniła folia bąbelkowa położona na suficie – mówi pani Weronika.

  Dodatkowo na ścianie powstały prace Raspazjana , a przybyli goście mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia na kartonowej fotościance. Można było też nabyć prace graficzne Weroniki Twardowskiej zwanej „dziuplową wróżką”.

  – Częstokroć jest tak, że domowe imprezy zmieniają się w biesiadę, bowiem trudno jest się dłużej skoncentrować na jednej sztuce w klimacie totalnej wolności i abstrakcji. Czwartkowego wieczoru publiczność została wręcz zahipnotyzowana magicznymi dźwiękami płynącymi z instrumentów i urządzeń Roberta i Rafała, głosem i tekstami Marcina oraz magnetyzmem scenicznym Edyty. Z utworu na utwór koncentracja zamieniała się w dobrą zabawę, a bisy zostały wykrzyczane. Ostatecznie publiczność wyszła zadowolona i oczekująca na debiutancki krążek zespołu, który ukaże już „na dniach” w formie EPKI . Cieszymy się też, że mogliśmy zadebiutować w Katowicach, stolicy polskiego off-u - mówi Piotr Krawczyk, portier w firmie Meteor (jak sam siebie określa).

  - Robiąc house gig już zaczęliśmy myśleć o kolejnym evencie, teraz plenerowym. Jest już pomysł, którym na razie się bawimy i myślimy o miejscu charakterystycznym dla krajobrazu Śląska. Stwierdziliśmy, że stanowimy całkiem kreatywny i sprawny śląsko-zagłębiowski team. Znamy się stosunkowo niedawno, jesteśmy związani ze swoimi miastami, ale bawimy się świetnie, a mówiąc gwarą romplujemy (hałasujemy) – dodaje Raspazjan.

  Czekajcie na informacje, śledźcie profil Dziupli na Fb, bo znowu was zaskoczymy – śmieją się organizatorzy.

  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  * Kara za gwałt zbiorowy w Pietrzykowicach za niska! Jest apelacja
  *Pomysły na Majówkę 2016: Ciekawe miejsca i wydarzenia ZOBACZ I SKORZYSTAJ
  *Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będzie zachwycone
  *Oto Ksawery! Ten noworodek ma prawie 6 kg. Musicie go zobaczyć. Gratulujemy mamie!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama