Ważne
  Katowice i EKG: hotele są pełne,...

  Katowice i EKG: hotele są pełne, tak jak i parkingi w Strefie Kultury

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Parking A w Strefie Kultury. Tu za darmo zaparkują tylko VIP-y Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Inni muszą zapłacić 25 zł. Wczoraj przed południem
  1/4
  przejdź do galerii

  Parking A w Strefie Kultury. Tu za darmo zaparkują tylko VIP-y Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Inni muszą zapłacić 25 zł. Wczoraj przed południem i tak był już pełen ©marzena bugała-azarko

  Europejski Kongres Gospodarczy to dla Katowic olbrzymi prestiż. Impreza zapełnia katowickie hotele, ale coraz rzadziej restauracje.
  Europejski Kongres Gospodarczy na trzy dni ściąga do Katowic przedstawicieli świata biznesu, gospodarki i polityki oraz dziennikarzy. Ale to wydarzenie, którym miasto z roku na rok żyje mniej. Nie ma korków, pozamykanych ulic ani parkingów, na ulicach nie widać też kongresowiczów pod krawatem, a na ich przyjazd nie szykują się restauratorzy.

  Powodem jest przeniesienie EKG. Przez lata panele i debaty odbywały się w kilku punktach (m.in.
  Centrum Kultury Katowice, Altusie, salach konferencyjnych hoteli). To wymuszało przemieszczanie się kongresowiczów między nimi. Teraz wszystko jest w jednym miejscu. W tym roku kongres po raz pierwszy odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku. Rok temu po raz pierwszy zawitał do MCK. Od tego czasu wydarzenie to potwierdza obawy architektów i urbanistów, którzy, gdy jeszcze Strefa Kultury nie była ukończona, ostrzegali, że ta wspaniale zagospodarowana przestrzeń, jeśli nie zostanie połączona z resztą miasta, stanie się wyspą od niego oderwaną.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:
  Strefę Kultury w Katowicach rozjadą auta. Bo miasto nie ma pomysłu na parking ZDJĘCIA


  Brak dogodnego połączenia centrum ze strefą pokutuje przy okazji wydarzeń jak EKG, gdy w jednym miejscu goście mają wszystko, czego mogą potrzebować, w tym catering i wieczorne imprezy. Dawniej wydarzenia towarzyszące też były, ale jednocześnie gości kongresu można było spotkać w ciągu dnia w restauracji albo wieczorem w pubie przy Mariackiej. - Od ubiegłego roku, od czasu, gdy kongres odbywa się w MCK, widzimy, że gości z kongresu mamy zdecydowanie mniej niż w poprzednich latach. I trudno im się dziwić, wszystko mają w Strefie Kultury - mówi Krzysztof Krot, właściciel bistra Lorneta z Meduzą przy Mariackiej. Na coroczny kongres - to nie zmienia się od lat - ręce zacierają natomiast hotelarze. W hotelu Katowice, w którym niedawno zakończyła się modernizacja dwóch pięter (z dwóch „wskoczyły” na trzy gwiazdki), jest komplet i w niższym, i wyższym standardzie.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Piękniejsza twarz Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach ZDJĘCIA HOSTESS

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama