Katowice kupią radnym 30 tabletów. Papierowe uchwały znikną...

  Katowice kupią radnym 30 tabletów. Papierowe uchwały znikną z sesji Rady Miasta?

  Zdjęcie autora materiału

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Urząd Miasta w Katowicach

  Urząd Miasta w Katowicach ©LOTA

  Miasto ogłosiło przetarg na dostawę i wdrożenie nowego systemu informatycznego do obsługi sesji oraz posiedzeń komisji Rady Miasta. W ramach zamówienia urząd kupi nowe oprogramowanie, kamery, mikrofony, pulpity do głosowania, ale także 30 tabletów dla radnych. Jak zapowiadają przedstawiciele magistratu te ostatnie mają służyć do wyświetlania przez radnych omawianych w trakcie sesji i posiedzeń komisji dokumentów i projektów uchwał, bo ich wersje papierowe odejdą w magistracie do lamusa.
  Urząd Miasta w Katowicach

  Urząd Miasta w Katowicach ©LOTA

  Zamówienie obejmuje zakup m.in. oprogramowania do obsługi sesji Rady Miasta oraz posiedzeń komisji RM, kilkudziesięciu pulpitów dla radnych, na które składają się mikrofon, klawisze do głosowania, itp., minimum dwóch kamer obrotowych do transmisji sesji, czy głośników. Dodatkowo radni mają otrzymać 30 tabletów. Szacunkowa wartość zakupów wynosi prawie 250 tys. zł, w tym tylko na zakup tabletów potrzeba około 50 tys. zł.

  Nowy system będzie montowany w sali sesyjnej Rady Miasta oraz w sali, w której odbywają się posiedzenia komisji RM. Oba pomieszczenia znajdują się w gmachu przy Młyńskiej.

  - Zakup podyktowany jest tym, że dotychczas użytkowany system nie posiada wsparcia dostawcy ani producenta i w razie jakiejkolwiek awarii jest nienaprawialny. Obecny system, wykorzystywany tylko na sesjach, działa już od pierwszego półrocza 2009 r. i czasami zawiesza się. Nowy system będzie docelowo wykorzystywany również na posiedzeniach Komisji. W ogłoszeniu o przetargu zaleca się, aby niektóre elementy (podzespoły)  z działającego obecnie systemu, jeżeli będzie to możliwe, były wykorzystane przy instalacji nowego – tłumaczy Dariusz Czapla, z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Katowicach.

  Jak dodaje tablety mają stanowić integralną część systemu, będą stanowiły własność urzędu, a radnym zostaną wypożyczone na czas pełnienia mandatu. - Wszystkie materiały związane z wypełnianiem funkcji radnego będą przekazywane dla radnych w jednakowym formacie. Tablety będą m.in. wykorzystywane na posiedzeniach komisji i sesji Rady Miasta do wyświetlania punktów obrad – wyjaśnia Czapla. W praktyce oznacza to, że dokumenty oraz projekty uchwał radni będą otrzymywali w wersji elektronicznej.

  - Docelowo po zainstalowaniu systemu Radni nie będą już otrzymywali projektów uchwał (oraz innych materiałów związanych z wykonywaniem funkcji radnego) w formie papierowej – zapewnia Czapla.

  *Śląskie jest NAJ... Ciekawe, czy to wiecie ROZWIĄŻCIE QUIZ
  *Tragedia w Częstochowie. Para 18-latków zginęła w wypadku
  *25 lat więzienia dla Krakowiaka, a on stoi z kamienną twarzą ZDJĘCIA
  *Równica bez schroniska? Niestety to koniec

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama