Katowice na razie bez aquaparku. Będą za to trzy baseny

  Katowice na razie bez aquaparku. Będą za to trzy baseny

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wszystkie baseny będą wyglądały podobnie. Na wizualizacji - planowany w Ligocie. Kolejne powstaną w Brynowie i Szopienicach
  1/6
  przejdź do galerii

  Wszystkie baseny będą wyglądały podobnie. Na wizualizacji - planowany w Ligocie. Kolejne powstaną w Brynowie i Szopienicach ©UM Katowice

  Jeszcze w grudniu Katowice ogłoszą przetarg na budowę trzech krytych pływalni w trzech dzielnicach miasta. Prace mają ruszyć w 2017 r. i potrwać dwa lata. Kryte pływalnie to alternatywa dla parku wodnego, którego budowę planowano w stolicy aglomeracji w ostatnich latach.
  Aquapark miał powstać, przypomnijmy, w rejonie ulicy Kościuszki. Inwestycję planowano realizować w partnerstwie publiczno-prywatnym, jednak miastu miało problem ze znalezieniem partnera. Ostatecznie decyzję, że zamiast kosztownego w budowie i utrzymaniu parku wodnego, w Katowicach powstaną mniejsze obiekty podjął jeszcze w 2015 roku Marcin Krupa.

  Budowa basenów ma ruszyć w przyszłym roku. Powstaną w Brynowie przy ulicy Kościuszki (w miejscu, gdzie zimą była ślizgawka pod chmurką), w Ligocie na terenie nieczynnego kompleksu basenów w Zadolu (przy ul. Wczasowej) oraz w Szopienicach (w rejonie ulicy Hallera i Konnej, naprzeciw domu kultury).

  Wszystkie będą na wzór pływalni w Lublinie, który zaprojektowała łódzka Pracownia Projektowa PION Andrzeja Kusztelaka. Przetarg na wybór gotowego projektu, na podstawie którego powstaną katowickie obiekty, został rozstrzygnięty jeszcze w lutym tego roku, kilka tygodni później miasto podpisało z projektantem umowę na adaptację projektu dla lokalizacji w trzech dzielnicach. Projekty budowlano-wykonawcze na bazie zatwierdzonych koncepcji zostały złożone w katowickim magistracie w listopadzie.

  14 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Trzy baseny dla Katowic: Basen przy ul. Wczasowej w Zadolu

  Trzy baseny dla Katowic. W każdym basen pływacki, rekreacyjny, hala sportowa i... [WIZUALIZACJE]

  Link do głównego zdjęcia

  Trzy baseny dla Katowic: basen przy Hallera w Szopienicach ©UM Katowice  Baseny będą wizualnie bardzo podobne, różnić mają się natomiast funkcjami. Każdy z nich będzie parterowym, podpiwniczonym budynkiem. W części basenowej - w każdym z obiektów - będzie basen 6-torowy długi na 25 metrów i szeroki na 16 metrów ze stalową niecką głęboką na około 2 metry oraz strefa rekracyjno-pływacka z brodzikiem dla dzieci i basenem do nauki pływania (głębokim na ok. 80 cm), a także częścią rekreacyjną z masażami wodnymi, gejzerami, grzybkiem wodnym, ławeczką powietrzną, jacuzzi, brodzikiem dla najmłodszych dzieci. W każdej z pływalni przy basenie będzie także długa na 80 metrów, częściowo zewnętrzna, zjeżdżalnia. Przy basenach będą działały sauny: turecka oraz dwie fińskie.

  W budynkach pływalni będzie też część sportowa, oddzielona od tej basenowej. Tu będą się znajdowały siłownia, sala fitness oraz hala sportowa. Ale nie wszędzie. W Zadolu w miejsce siłowni i sali fitness powstaną pomieszczenia dla zespołu gabinetów rehabilitacji. Także w tym obiekcie będzie możliwość wyjścia z części basenowej na zewnętrzną plażę przy budynku. Z kolei na pływalni przy ulicy Kościuszki hala sportowa będzie dedykowana dla gimnastyki sportowej.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama