Katowice na ŚDM: KZK GOP będzie woził pielgrzymów za darmo

  Katowice na ŚDM: KZK GOP będzie woził pielgrzymów za darmo

  Zdjęcie autora materiału

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowice na ŚDM: KZK GOP będzie woził pielgrzymów za darmo
  W lipcu w Katowicach odbędą się Dni w Diecezji, wydarzenie poprzedzające i towarzyszące Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie. Katowiccy urzędnicy wyliczyli, że stolicę aglomeracji może odwiedzić kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów, przyciągnąć ma zwłaszcza wielka msza organizowana 23 lipca na Muchowcu. W związku z tym szykują się zmiany w komunikacji, natomiast KZK GOP zapowiada, że pielgrzymów będzie woził za darmo.
  Katowice na ŚDM: KZK GOP będzie woził pielgrzymów za darmo
  Pielgrzymi, którzy przyjadą do Katowic będą mogli bezpłatnie korzystać z przejazdów wszystkimi autobusami i tramwajami KZK GOP od 20 lipca do 1 sierpnia. Dokumentem uprawniającym do odbywania darmowych przejazdów będzie identyfikator wydawany przez organizatora Światowych Dni Młodzieży.

  Dodatkowo KZK GOP uruchomi bezpłatne linie autobusowe na 23 lipca, linie będą trzy (S1, S2 i S3) i mają kursować między południowymi dzielnicami Katowic a centrum, z centrum na Muchowiec oraz od strony Mysłowic na Trzy Stawy.

  Diecezjalny etap Światowych Dni Młodzieży w Katowicach rozpocznie się 20 lipca i potrwa 5 dni. Centralnym wydarzeniem będzie spotkanie wszystkich grup pielgrzymów 23 lipca na lotnisku Muchowiec. Katowice przeznaczą na Dni w Diecezji aż 1,5 mln zł.

  - Postanowiliśmy wygospodarować ponad 1,5 mln zł., którą przeznaczymy m.in. na wyżywienie dla pielgrzymów, obsługę sanitarną, czy występy artystyczne. To wyjątkowa okazja, by promować nasze miasto w skali globalnej. Zamierzamy pokazać pielgrzymom najciekawsze miejsca Katowic – m.in. znaną już w Europie Strefę Kultury, ze wspaniałymi budynkami Muzeum Śląskiego, czy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia - z jedną z najlepszych sal koncertowych na całym świecie. Warto odwiedzić wspaniały kościół Mariacki, czy zabytkową dzielnicę Nikiszowiec. Pielgrzymi, którzy przecież kochają muzykę i śpiew, poczują się u nas jak w domu, gdy dowiedzą się, że Katowice otrzymały prestiżowe wyróżnienie Miasta Kreatywnego UNESCO w Dziedzinie Muzyki – jako jedno z kilkunastu miast na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że kto raz doświadczy śląskiej gościnności – chętnie tu wróci. Dowodzą tego goście wielkich imprez rangi międzynarodowej, którzy ponownie do nas przyjeżdżają – mówi prezydent Marcin Krupa.

  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia
  *Wakacje za granicą: Tych krajów unikaj i nie jedź. MSZ ostrzega. Są zaskoczenia
  *Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zadarmo

   zdziwiony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jasne. KZK GOP jest bogatym przedsiebiorstwem. Dlaczego ma trudnosci z zakupem nowego taboru? Moze UE kupi nowe tramwaje i autobusy? Ile zaplaci kosciol z Rydzykiem na czele? W koncu jest to...rozwiń całość

   Jasne. KZK GOP jest bogatym przedsiebiorstwem. Dlaczego ma trudnosci z zakupem nowego taboru? Moze UE kupi nowe tramwaje i autobusy? Ile zaplaci kosciol z Rydzykiem na czele? W koncu jest to impreza koscielna.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   no co ty...

   gustlik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   daj im spokuj tym z kzk. pewnie ze nie ma kasy na nowe autobusy. dopiero co wydali 160 000 000 na wspaniały śkup - ułatwiający podrużowanie po aglomeracji nawet w tych starych tramwajach i...rozwiń całość

   daj im spokuj tym z kzk. pewnie ze nie ma kasy na nowe autobusy. dopiero co wydali 160 000 000 na wspaniały śkup - ułatwiający podrużowanie po aglomeracji nawet w tych starych tramwajach i autobusach. Zreszta za te marne 160 milionów nie kupili by zadnych nowych autobusów a gdzie jeszcze pensja dla kierowców...
   jakby ktos był niezbyt świeży czy niewyspany w poniedziałkowy poranek to dodam ze to taki letki sarkazm.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego?

   Janke (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Dlaczego tylko pielgrzymi mają mieć przejazdy za darmo? To jest dyskryminacja! Kto za to zapłaci? Mieszkańcy oczywiście.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama