Katowice: Pijaństwo i burdy to codzienność w centrum

  Katowice: Pijaństwo i burdy to codzienność w centrum

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katowice: Pijaństwo i burdy to codzienność w centrum
  Zakłócanie porządku, spożywanie alkoholu na miejskich placach i skwerach, dewastacje, akty wandalizmu oraz nieprawidłowe parkowanie – to największe problemy śródmieścia Katowic, z którymi mają do czynienia katowiccy strażnicy miejscy. Tylko w sprawie zakłócania porządku odebrali w ciągu pół roku 2299 zgłoszeń, w sprawie spożywania bądź usiłowania spożycia alkoholu w miejscach publicznych takich zgłoszeń było prawie tysiąc.
  Katowice: Pijaństwo i burdy to codzienność w centrum
  Podsumowanie dotyczące głównych problemów występujących w Śródmieściu Katowic na posiedzenie Komisji Polityki Społecznej przygotowała katowicka Straż Miejska. Jak wymieniają w swoim raporcie w tym rejonie miasta głównie dochodzi do zakłócenia porządku, w tym spożywania alkoholu w miejscach publicznych, zaśmiecania, dewastacji, aktów wandalizmu.

  Tylko w okresie od stycznia do czerwca tego roku strażnicy przewieźli 250 osób do Izby Wytrzeźwień, na pogotowie, bądź do miejsca zamieszkania.

  - Miejsca, w których najczęściej dochodzi do tych zdarzeń, to jak zwracają uwagę mundurowi ulice Plebiscytowa, Opolska, 3 Maja, Słowackiego, Matejki, Kozielska, Graniczna, Mariacka, place Wolności, Oddziałów Młodzieży Powstańczej, Andrzeja, Miarki, Szramka oraz rynek i plac Kwiatowy – wymieniają. To ścisłe centrum Katowic.

  Tylko zgłoszeń o zakłócanie porządku strażnicy przyjęli w ciągu ostatnich sześciu miesięcy aż 2299, tych dotyczących spożywania, bądź usiłowania spożycia alkoholu w miejscu niedozwolonym – prawie 1000.

  Ale to nie jedyne problemy Śródmieścia. Kolejny to zaśmiecanie miasta ulotkami, reklamami, plakatami. W tych sprawach strażnicy podjęli 592 interwencje, a 110 osób ukarano mandatem, natomiast 60 pouczono.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niebezpieczne dzielnice miast w woj. śląskim. Strach tu zaglądać? [ZDJĘCIA]
  15 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Bieda, porachunki pseudokibiców, wandalizm, rozboje, częste libacje alkoholowe albo zakorzenione od dziesięcioleci stereotypy, to główne powody, dlaczego,

  Niebezpieczne dzielnice miast w woj. śląskim. Strach tu zaglądać? [ZDJĘCIA]

  Link do głównego zdjęcia

  Bieda, porachunki pseudokibiców, wandalizm, rozboje, częste libacje alkoholowe albo zakorzenione od dziesięcioleci stereotypy, to główne powody, dlaczego, do niektórych dzielnic w miastach regionu przylgnęła łatka "dzielnicy grozy".

  ZOBACZ NIEBEZPIECZNE DZIELNICE W WOJ. ŚLĄSKIM KLIKAJĄC KOLEJNE ZDJĘCIE W GALERII >>>  Kolejnym znaczącym problemem są wykroczenia w ruchu drogowym. Przez pół roku strażnicy przeprowadzili 6652 interwencji związanych z nieprawidłowym parkowaniem w centrum. Mandatami ukarano 1699 osób, 595 – pouczono, a 14 spraw skierowano do sądu.

  W sprawie nielegalnego handlu ulicznego od stycznia do czerwca zgłoszeń było 260, natomiast 174 dotyczyły różnego typu dewastacji w przestrzeni miasta. W Śródmieściu sporym problemem są też porzucone na ulicach wraki samochodów bez tablic rejestracyjnych. Takich zgłoszeń strażnicy odebrali 22. - Sześć pojazdów zostało odholowanych, 16 spraw zostało przekazanych właścicielom pojazdów – podliczają funkcjonariusze w swoim raporcie.

  Moda uliczna w Katowicach: Zobacz, co tu się dzieje
  Wracają upały: Prognoza 16-dniowa Tomasza Zubilewicza
  Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gorolskie porzadki

   Katowiczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Nie mieszkam w Katowicach od 35 lat. Kiedy ostatnio odwiedzilem moje rodzinne miasto 10 lat temu, dziwilem sie bardzo. Sporadycznie slyszalem ludzi mowiacych po Slasku. Byli to na ogol ludzie...rozwiń całość

   Nie mieszkam w Katowicach od 35 lat. Kiedy ostatnio odwiedzilem moje rodzinne miasto 10 lat temu, dziwilem sie bardzo. Sporadycznie slyszalem ludzi mowiacych po Slasku. Byli to na ogol ludzie starsi. Doszedlem do tego smutnego wniosku, ze Katowice nie sa miastem mojej mlodosci. Owszem, zmienilo sie wiele na lepsze, jak chodzi o infrastrukture. Ludzie jednakze sa inni. Skad oni przybyli? Moze czesc z nich to jeszcze Slazacy, ale totalnie spolszczeni. Nie tylko w mowie, ale i nawykach. Wiekszosc z nich, to z pewnoscia potomkowie Slazakow importowanych w latach 50 - 60. Czuje sie pewniej niz ich ojcowie i dziadki. Sa w koncu "Slazakami". Dlatego maja tez prawo do rozrabiania. Tak zapewne mysla. Jako mlody czlowiek przemierzalem noca ulice 3 Maja z Pl. Wolnosci do Rynku bez obawy na zaczepki i inne rozruby. Takze inne ulice byly pewne. Wtedy zyli w tym miescie tacy jak ja; Katowiczanie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CYTY

   777 POkoKO LENIE Y NOWE ELITY POLACTWA nadHAMUF (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   TAK SIE BAWIOM BIURWY Z ELYT SOSNOWYCH i LEMINgoRAT 30@LECIA duPOkoRYTO KRACJI INDYJSKICH POkroFCUF. RUPTA CO HCETA A SUMIENIe I odPOwiedzialNOsc P0 LEBER ABORCJI.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Deutschland & Schlesien - Kattowitz - Ordnung

   DAP ✊ Schlesier (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   No cóż nic nowego wręcz standardowo.
   Czy czerwona czy też ta polska “europejska”
   Schwein co za różnica macie to w genach.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niemcy...

   Asd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Popatrz na centrum Frankfurtu, Berlina - tam jeszcze wiekszy burdel. Jak widac niemcy tez maja to w genach.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oj nie ma juz tych genów.

   Krzyś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Oj nietrafiony przytyk do śląskości. Nie ma juz tych z genami o ktorych piszesz tutaj prawie wcale. Niemal każdy "dzisiejszy ślązak" to w najlepszym przypadku potomstwo czlowieka ktory ze wsi...rozwiń całość

   Oj nietrafiony przytyk do śląskości. Nie ma juz tych z genami o ktorych piszesz tutaj prawie wcale. Niemal każdy "dzisiejszy ślązak" to w najlepszym przypadku potomstwo czlowieka ktory ze wsi przyjechal tutaj za praca 30 lat temu. Myśle że gdyby byli tutaj ślązacy (nie tacy ktorzy tylko tak mysla o sobie a nimi faktycznie sa) byloby zupelnie inaczej. Skądinnąd fascynuje mnie ta irracjonalna wrogosc do ślązaków. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trudno się dziwić, że szef śląskiej policji dostał dzisiaj awans na generała.

   krótka ścieżka kariery (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Pracuje w tak trudnych warunkach to mu się generał należy jak ślepej kurze ziarno. Ja to bym nawet dorzucił order orła białego a za 2,5 roku poddałbym lustracji i zweryfikował prawa emerytalne....rozwiń całość

   Pracuje w tak trudnych warunkach to mu się generał należy jak ślepej kurze ziarno. Ja to bym nawet dorzucił order orła białego a za 2,5 roku poddałbym lustracji i zweryfikował prawa emerytalne.
   Ciekawe dlaczego do policji nie wstępują absolwenci wyższych uczelni cywilnych a karierę robią jedynie ci kształceni na zaocznych kursach ?
   ___________________________________________________________________________
   Zastanawia mnie rola Uniwersytetu Wrocławskiego w kształtowaniu kadr śląskiej policji
   1. Krzysztof JUSTYŃSKI: Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie - 1998 r.
   mgr prawa - Uniwersytet Wrocławski - 2001 r.
   2. Jarosław Szymczyk jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   winny Urząd miasta

   Rybniczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   w Rybniku nie ma wcale lepiej

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mała rada

   maja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Zamiast na męczennice, na miasto chronić obywateli!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sposob jest jeden

   patriota (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

   zamknac te punkty rozpusty na mariackiej


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polak nie wielbłąd - musi pić!

   Jasio uczeń wzorowy. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Czy to coś da?
   Po prostu prostacki naród te Polaki - i tyle!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama