Katowice: prawie 90 wydarzeń na nowym rynku w Katowicach....

  Katowice: prawie 90 wydarzeń na nowym rynku w Katowicach. Jak oceniacie tę przestrzeń? ZDJĘCIA

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rynek w Katowicach
  1/9
  przejdź do galerii

  Rynek w Katowicach ©Arkadiusz Gola

  Prawie 90 wydarzeń odbyło się na nowym rynku w Katowicach w mijającym roku. Podsumowanie przygotowano na grudniowe posiedzenie Komisji Kultury, Promocji i Sportu Rady Miasta. Termin jest nieprzypadkowy, właśnie w grudniu minie rok od zakończenia przebudowy rynku i udostępnienia go mieszkańcom.
  Nowy rynek w Katowicach został oddany do użytku pod koniec grudnia 2015 roku. To wówczas zakończyła się przebudowa centrum stolicy aglomeracji, choć w praktyce ostatnie z zadań - budowa pawilonu gastronomicznego - wciąż trwa i zakończy się dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. Tymczasem katowiccy urzędnicy podsumowali liczbę wydarzeń, jakie odbyły się w minionym roku na rynku. Tych było prawie 90.


  - Latem, praktycznie każdy weekend obfitował w wydarzenia muzyczne i taneczne, np. salsa pod palmami czy piątkowe Potańcówki na Rynku. Od kwietnia do października, w ostatni weekend miesiąca odbywał się tu Rynek Smaków, tj. zjazd food trucków, który zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród mieszkańców Katowic, ale również całego regionu - napisał w podsumowaniu Marcin Stańczyk, zastępca naczelnika Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Katowicach.

  Jak dodaje jeden ze zlotów odwiedziła ekipa telewizyjna Discovery Chanel, która przygotowuje program dokumentalny „Biznes na kółkach” (emisja wiosną 2017).

  Sonda

  Jak oceniacie życie kulturalne na katowickim rynku?  - Jednym z uczestników programu jest katowicki Fit-Fat Food Truck, a nagrywany odcinek będzie w całości poświęcony imprezie Rynek Smaków - wyjaśnia.

  Równie często na rynku organizowane są jarmarki, oprócz tych świątecznych, także tematyczne, poświęcone kuchni francuskiej, włoskiej, był też jarmark miodów i festiwal piwa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama