Ważne
  Katowice: w Spodku trwają XIX Ogólnopolskie Tragi „Edukacja...

  Katowice: w Spodku trwają XIX Ogólnopolskie Tragi „Edukacja 2017"

  Katarzyna Domagała-Szymonek

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katowice: w Spodku trwają XIX Ogólnopolskie Tragi „Edukacja 2017"
  1/13
  przejdź do galerii

  ©XIX Ogólnopolskie Targi Edukacja 2017

  W katowickim Spodku we wtorek (21 marca) rozpoczęły się XIX Ogólnopolskie Tragi Edukacja 2017. Przez trzy dni swoją ofertę prezentować będzie ponad 60 wystawców. To szkoły wyższe z całej Polski, a także szkoły językowe, szkoły zawodowe i policealne oraz instytucje wspierające edukację. Udział jest bezpłatny.
  - Targi adresowane są do młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów. Głównym celem imprezy jest prezentacja aktualnej oferty edukacyjnej na nowy rok akademicki - informują organizatorzy, czyli katowicka Fundacja na Rzecz Wspierania Edukacji i Rozwoju Samorządności Wśród Młodzieży VIRIBUS UNITIS.

  W tym roku na młodych ludzi czeka ponad 60 wystawców. To przedstawiciele uczelni wyższych, szkół językowych, szkół średnich czy instytucji wspierających edukację.
  Do Spodka zabrali ze sobą nie tylko ulotki, ale też roboty wykonane przez swoich studentów, garnki czy noże konieczne do przygotowania potraw (tak samo, jak na lekcjach) czy przybory konieczne do wykonania zabiegów kosmetycznych. Imprezie towarzyszą wydarzenia dodatkowe. To V Salon Edukacyjny oraz IX Salon Funduszy Europejskich.

  Pierwsza z nich to wydarzenie skierowane do zorganizowanych grup odwiedzających. Podczas godzinnych warsztatów uczestnicy dowiedzą się wielu interesujących rzeczy. M.in. co zrobić, aby studiować w Anglii, jak zapanować nad stresem, który towarzyszy nam przed maturą oraz jak zmotywować się do nauki.

  Z kolei na Salonie Funduszy Europejskich powinni pojawić się wszyscy zainteresowani czerpaniem korzyści z tego, co daje Unia Europejska.

  Zobacz galerię

  - W ramach Salonu można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, podczas których młodzież dowie się, czym jest program Erasmus+ i jak skorzystać z oferowanych przez niego możliwości, pozna możliwości wypływające z odbycia stażu lub praktyki w jednej z unijnych instytucji oraz nauczy się konstruowania własnego europejskiego CV - zdradza Mateusz Matysiewicz z Ogólnopolskich Targów „Edukacja 2017".

  W tym roku dodatkową atrakcją IX Salonu Funduszy Europejskich będzie warsztat pt. „Bezpieczeństwo w sieci. Jak skutecznie chronić się w Internecie?”. Warsztaty dedykowane są osobom, które nie wyobrażają sobie dnia bez Wi-Fi.

  W środę targi rozpoczną się o godz. 9 i potrwają do 16. W czwartek zakończą się godzinę wcześniej. Udział w nich jest bezpłatny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama